Córki dancingu

Artykuły - Córki dancingu (10)

 • "Córki dancingu" trafią do kin w USA

  "Córki dancingu" trafią do kin w USA

  "Córki dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej trafią w lutym na ekrany kin w USA - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • Dwa polskie filmy nagrodzone na festiwalu Sundance

  Dwa polskie filmy nagrodzone na festiwalu Sundance

  Na Festiwalu Filmowym Sundance, największym festiwalu filmów niezależnych w USA, uhonorowano dwa polskie filmy. Michał Marczak otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera w konkursie World Cinema Documentary za swój dokument "Wszystkie Nieprzespane Noce" o młodych mieszkańcach Warszawy. Z kolei nagrodę specjalną (World Cinema Dramatic Special Jury Award for Unique Vision and Design) otrzymały "Córki dancingu" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Nagrody rozdano w nocy z soboty na niedzielę (30/31 stycznia).
 • "Córki Dancingu” zauroczyły publiczność Sundance

  "Córki Dancingu” zauroczyły publiczność Sundance

  Polski musical "Córki Dancingu", który do polskich kin wszedł 25 grudnia, podbija serca widzów na festiwalu Sundance. Film Agnieszki Smoczyńskiej cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zbiera doskonałe recenzje krytyków. Uwagę poświęcił mu m.in. "New York Times".
 • Michalina Olszańska: Zawsze miałam obsesję na punkcie syren

  Michalina Olszańska: Zawsze miałam obsesję na punkcie syren

  Dwie nastolatki, a tak naprawdę syreny, wkraczają w świat warszawskich dancingów lat 80. Tę oryginalną historię opowiada film "Córki dancingu". Dla aktorki Michaliny Olszańskiej udział w tej produkcji to spełnienie marzeń - choć przez chwilę mogła być syreną.
 • "Córki dancingu" [recenzja]: Niech żyje dancing!

  "Córki dancingu" [recenzja]: Niech żyje dancing!

  Tradycją Świąt w Polsce stały się ryba i "Kevin sam w domu". Dla tych, którym karp i film o niegrzecznym chłopcu przejadły się, Agnieszka Smoczyńska ma wspaniałe lekarstwo: zamiast Chicago - PRL-owskie dancingi, zamiast ryb - syreny.
 • "Córki dancingu": Musical dla młodych ludzi [nowe zdjęcia]

  "Córki dancingu": Musical dla młodych ludzi [nowe zdjęcia]

  25 grudnia do kin wejdą "Córki Dancingu" - musical, jakiego jeszcze nie było.
 • "Córki dancingu": Preis, Gierszał i Cielecka podbijają stolicę [teledysk]

  "Córki dancingu": Preis, Gierszał i Cielecka podbijają stolicę [teledysk]

  Dystrybutor filmu "Córki dancingu" zaprezentował teledysk promujący obraz Agnieszki Smoczyńskiej. Zawierający niepublikowane fragmenty filmu klip powstał do zawartego w obrazie utworu ,,Przyszłam do miasta" zespołu Ballady i Romanse. Kompozycji, która znajdzie się również na zapowiedzianej na pierwszy kwartał 2016 roku płycie ,,Córki Dancingu".
 • "Córki dancingu" w konkursie festiwalu Sundance

  "Córki dancingu" w konkursie festiwalu Sundance

  Największy festiwal filmów niezależnych w USA - Sundance Film Festival - ogłosił listę produkcji z głównych sekcji konkursowych. W prestiżowym Konkursie Zagranicznych Filmów Fabularnych znalazł się obraz "Córki Dancingu" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. O laury Sundance polski musical z Kingą Preis, Magdaleną Cielecką i Jakubem Gierszałem będzie rywalizować z 11 tytułami z całego świata.
 • "Córki dancingu": Sensacja nocnego życia stolicy

  "Córki dancingu": Sensacja nocnego życia stolicy

  25 grudnia na ekrany kin trafi musical Agnieszki Smoczyńskiej "Córki dancingu", w którym cofniemy się w czasie do lat 80. ubiegłego wieku.
 • "Córki dancingu": Muzyczna bajka dla dorosłych

  "Córki dancingu": Muzyczna bajka dla dorosłych

  25 grudnia na ekrany polskich kin trafi musical Agnieszki Smoczyńskiej "Córki dancingu". Obok młodych aktorek Michaliny Olszańskiej i Marty Mazurek, na ekranie zobaczymy Kingę Preis, Magdalenę Cielecką i Jakuba Gierszała. Premierowy pokaz filmu odbył się podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Zdjęcia - Córki dancingu (8)

Filmy - Córki dancingu (2)