COP24 w Katowicach

Artykuły - COP24 w Katowicach (4)

 • Ślad węglowy biznesu

  Ślad węglowy biznesu

  W związku z trwającym Szczytem Klimatycznym ONZ wiele mówi się o węglu i jego wpływie na stan środowiska. Większość dyskusji dotyczy szkodliwości tego, używanego w energetyce, tymczasem do wzrostu temperatury na Ziemi przyczynia się także emitowanie gazów cieplarnianych przez przedsiębiorstwa, a w przypadku sektora przemysłu wytwórczego, również produkowane przez niego produkty. To właśnie biznes, obok rządów i samorządów oraz osób indywidualnych, stanowi trzeci fundament w walce o odwracanie zmian klimatu.
 • Media o szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach

  Kanadyjskie media zwracają uwagę, że celem trwającego w Katowicach szczytu klimatycznego COP24 jest określenie reguł egzekwowania realizacji zobowiązań klimatycznych, choć podkreślają, że światowa sytuacja polityczna może ten cel utrudnić.
 • Leśne gospodarstwa węglowe - kiepska wymówka Polski na COP24

  Leśne gospodarstwa węglowe - kiepska wymówka Polski na COP24

  Polska "cudowna broń" przygotowywana na szczyt klimatyczny w Katowicach - to Leśne Gospodarstwa Węglowe. LGW to projekt Lasów Państwowych, którego duchowym ojcem jest były minister środowiska Jan Szyszko.
 • Katowice szukają wolontariuszy na szczyt klimatyczny

  Katowice szukają wolontariuszy na szczyt klimatyczny

  Urząd Miasta w Katowicach poszukuje wolontariuszy chcących pracować podczas Szczytu Klimatycznego (COP24), który odbędzie się w grudniu. Do Katowic przybędzie wtedy 30 tys. gości z blisko 200 krajów, by wyznaczyć najważniejsze kierunki ochrony klimatu.