concept car

Artykuły - Concept car (40)

 • Egoista - futurystyczny bolid Lamborghini

  Egoista - futurystyczny bolid Lamborghini

  Jest ekscentryczny, futurystyczny i egoistyczny, bo przeznaczony tylko dla jednej osoby. Lamborghini Egoista to prototypowy concept car, który powstał dokładnie w 50. rocznicę istnienia legendarnego włoskiego producenta sportowych samochodów.
 • Pojazdy ze snów - koncepcyjne samochody przeszłości

  Pojazdy ze snów - koncepcyjne samochody przeszłości

  Można je kochać od pierwszego spojrzenia lub szczerze nienawidzić. Jednak zarówno entuzjaści, jak i przeciwnicy tych niepowtarzalnych pojazdów muszą przyznać, że trudno przejść obok nich obojętnie. Mowa rzecz jasna o samochodach koncepcyjnych. Do tych najbardziej fascynujących należą te zbudowane w latach 50. XX wieku w USA.
 • Dla kobiet...

  Dla kobiet...

  Dzisiaj w Warszawie, po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano samochód stworzony całkowicie przez kobiety. Mowa o prototypie Volvo o nazwie YCC (your concept car), który zadebiutował na salonie genewskim w 2004 roku.
 • Hyundai Genus

  Hyundai Genus

  Na salonie w Genewie Hyundai zaprezentuje prototypowy pojazd o nazwie Genus. To kolejny concept-car po pokazanych w Detroit HCD9 i Talusie.
 • Piaskowski zaprojektował HCD9

  Piaskowski zaprojektował HCD9

  Nowością Hyundaia na salonie w Detroit jest concept car o nazwie HCD9 Talus zbudowany przez projektantów Hyundai Design Center w Irvine w stanie Kalifornia.
 • Volvo dla bezdzietnych

  Volvo dla bezdzietnych

  W styczniu 2001 roku, Volvo zaprezentowało prototyp o nazwie SCC. Rok temu zaś na Challenge Bibendum w Szanghaju pokazano po raz pierwszy concept car 3CC.
 • Concept car P2 od Prodrive'a

  Concept car P2 od Prodrive'a

  Prodrive, firma specjalizująca się w przygotowywaniu do sportu samochodów Subaru i Aston Marin zaprezentuje wkrótce nowy pojazd o oznaczeniu P2. Jest to dwumiejscowy sportowy samochód, którego opracowanie zajęło niespełna rok.
 • Neos 3 debiutuje w Tokio

  Neos 3 debiutuje w Tokio

  Dzisiaj podczas salonu samochodowego w Tokio Hyundai zaprezentował po raz pierwszy concept car o nazwie Neos 3.
 • Nowość: CX-7

  Nowość: CX-7

  Należąca do Forda Mazda poinformowała dzisiaj, że zaprezentowany po raz pierwszy na salonie samochodowym North American International Auto Show w Detroit concept car o nazwie MX-Crossport zostaje wprowadzony do produkcji. Jego handlowa nazwa to CX-7!
 • Stworzyły go kobiety

  Stworzyły go kobiety

  Prototypowe volvo YCC (Your Concept Car) otrzymało jedną z najbardziej prestiżowych nagród w zakresie projektowania i stylizacji.