co to znaczy?"

Artykuły - Co to znaczy?" (18)

 • "Hugo, co to znaczy?", czyli filozofia dla maluchów

  "Hugo, co to znaczy?", czyli filozofia dla maluchów

  POLSAT JimJam od 2 września rozpocznie emisję "Hugo, co to znaczy?" - nowego programu dla przedszkolaków, zawierającego elementy filozofii podanej w bardzo atrakcyjny i przystępny dla maluchów sposób. Prezentujemy rozmowę z z Nickiem Chandley’em, konsultantem edukacyjnym przy programie „Hugo, co to znaczy?”, który wyjaśnia, jakie korzyści będa mieć dzieci z jego oglądania.
 • Co to znaczy, że silnik jest bezkolizyjny?

  Czy silnik może przetrwać zerwanie paska rozrządu bez uszkodzeń?
 • Rok Węża rokiem wychodzenia z kryzysu...? Europa po raz kolejny dyskutuje, jak tego dokonać...

  Wczoraj zaczął się w Chinach nowy rok - Rok Węża. Prawdopodobnie my Polacy, Europejczycy nawet intuicyjnie nie wywróżymy co to znaczy dla świata a i bez obecności Węża w chińskim horoskopie mamy świadomość, że 2013 rok, jest czasem wyzwań, przemian i presji działania.
 • Nie chce umrzeć jako prawiczek

  Nie chce umrzeć jako prawiczek

  W piątek, 26 października, na ekranach polskich kin zadebiutuje "Jak to jest" Bruce'a Webba - wielokrotnie nagradzana, przebojowa brytyjska komedia o tym, co to znaczy być dojrzałym i odpowiedzialnym.
 • "Merida waleczna": Olimpiado, trwaj!

  "Merida waleczna": Olimpiado, trwaj!

  "Merida waleczna" trafia na polskie ekrany tuż po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Jeśli transmitowane w telewizji wyczyny łuczników i szermierzy was nie usatysfakcjonowały, to czym prędzej wybierzcie się do kina - Merida pokaże wam, co to znaczy władać mieczem i łukiem.
 • Kiedy mężczyzna udaje kobietę

  Kiedy mężczyzna udaje kobietę

  Zrozumieć ją, to ... przebrać się za nią. Choćby pół żartem, pół serio. Co to znaczy być kobietą, najlepiej wiedzą aktorzy, którzy musieli włożyć szpilki, pomalować usta i przymierzyć obcisłą sukienkę. Z okazji Dnia Kobiet przypominamy najlepsze kinowe role kobiet... granych przez mężczyzn.
 • Witherspoon o przemocy domowej

  Witherspoon o przemocy domowej

  Reese Witherspoon wie, że w USA i na świecie, jedna na trzy kobiety doświadcza przemocy domowej. Uczy o tym także swoje dzieci. "Rozmawiamy o przemocy i o tym, co to znaczy" - mówiła aktorka podczas Światowej Konferencji Kobiet w Waszyngtonie.
 • Jay-Z - biografia

  Amerykański raper Jay-Z naprawdę nazywa się Shawn Carey-Carter i urodził się w 1970 roku na nowojorskim Brooklynie. Gdy tylko poznał co to znaczy rap, wraz z przyjaciółmi założył wytwórnię płytową Roc-A-Fella Records. Wkrótce nawiązali współpracę z Priority Records i ukazał się pierwszy album Jay-Z, "Reasonable Doubt" (1996). Zaledwie rok później premierę miał drugi krążek rapera "In My Lifetime, Vol. 1" (1997) - jednak wbrew oczekiwaniom, nie odniósł on większego sukcesu. Dopiero trzeci
 • Czekaliśmy na Europę zbyt długo

  Czekaliśmy na Europę zbyt długo

  Każdy komik ma w zwyczaju pytać osoby siedzące na widowni, skąd pochodzą. Kiedy pewien francuski kabareciarz na zadane przez siebie pytanie usłyszał odpowiedź "Jestem z Europy!", od razu wiedział, co to znaczy. "Przyjechał pan z Niemiec!".
 • Coraz trudniej, coraz rzadziej, coraz drożej

  Co to znaczy być lojalnym? Dopóki śmierć nas nie rozłączy? W zdrowiu i w biedzie? Mówi się, że coraz trudniej jest o lojalność, ale czy o prawdziwą lojalność kiedykolwiek było łatwo? Zawsze była ona pożądana i zawsze była rzadka w swojej czystej i autentycznej formie.