cmentarz

Artykuły - Cmentarz (93)

 • Co zrobić, by przedłużyć świeżość kwiatów na grobach?

  Co zrobić, by przedłużyć świeżość kwiatów na grobach?

  Tradycyjnie 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, spotykamy się przy grobach członków naszej rodziny i przyjaciół. By uczcić ich pamięć, przynosimy kwiaty i znicze. Co zrobić, by bukiety i wiązanki wyglądały nienagannie przez kolejne tygodnie, a nawet miesiące?
 • Na cmentarz z niemowlęciem?

  Na cmentarz z niemowlęciem?

  Wyjście na cmentarz z niemowlęciem to ryzykowny pomysł. I nie chodzi bynajmniej o zabobony czy rzekome zagrożenie ze strony… ptomain, związków chemicznych zwanych potocznie trupimi jadami, bo, choć trudno w to uwierzyć, i tym straszą się wzajemnie młodzi rodzice na forach internetowych.
 • Afrykański cmentarz sprzed 5000 lat

  Afrykański cmentarz sprzed 5000 lat

  ​Archeolodzy znaleźli w Afryce Wschodniej ogromny cmentarz liczący 5000 lat.
 • Strefa ochronna cmentarza zablokuje możliwości zabudowy sąsiadom

  Strefa ochronna cmentarza zablokuje możliwości zabudowy sąsiadom

  Strefa ochrony sanitarnej cmentarza musi zostać uwzględniona w treści miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jej ustanowienie wiąże się bowiem z całkowitym zakazem zabudowy sąsiednich terenów.
 • Kielce: Wandale zniszczyli nagrobki na cmentarzu żołnierzy radzieckich

  Kielce: Wandale zniszczyli nagrobki na cmentarzu żołnierzy radzieckich

  W ostatnich dniach na kieleckim cmentarzu żołnierzy radzieckich wandale przewrócili pięć płyt nagrobnych. Jako pierwsi te zniszczenia zauważyli urzędnicy kieleckiego magistratu. Zdaniem policji trzy nagrobki zostały uszkodzone.
 • RMF24: Makabryczne odkrycie na cmentarzu

  RMF24: Makabryczne odkrycie na cmentarzu

  Makabryczne znalezisko na cmentarzu w miejscowości Szyleny w powiecie braniewskim w woj. warmińsko-mazurskim. Odkryto tam rozkopany grób i spaloną dziecięcą trumnę.
 • Mieszkanie przy cmentarzu - dobry wybór?

  Mieszkanie przy cmentarzu - dobry wybór?

  Chcemy kupić mieszkanie. Przeszukujemy ogłoszenia, porównujemy ceny, sprawdzamy rozkłady i nagle znajdujemy te idealne. Atrakcyjna cena, dobra lokalizacja, blisko centrum, jednak jest jedno "ale". Zlokalizowane jest tuż przy cmentarzu. I co teraz? Brać czy zapomnieć?
 • Cmentarze: Płacą miliony za pochówek

  Cmentarze: Płacą miliony za pochówek

  Cenniki obowiązujące na najdroższych cmentarzach świata mogą przyprawić o zawrót głowy. Cena najdroższych miejsc pochówku wynosi nawet 1,5 mln USD.
 • Elbląg: Kradzież zwłok z cmentarza komunalnego

  Elbląg: Kradzież zwłok z cmentarza komunalnego

  Nieznani sprawcy włamali się do jednego z grobowców na elbląskim cmentarzu komunalnym Dębica i skradli zwłoki.

Filmy - Cmentarz (14)

 • Jak przygotować grób na Wszystkich Świętych?

  – Groby powinno się czyścić dwa razy do roku. Porządne czyszczenie to się powinno zrobić latem, ponieważ wtedy jest ciepło, woda szybko wysycha i nie ma niebezpieczeństwa, że ona gdzieś się przedostanie – powiedziała Małgorzata Świgoń. Dziennikarka i autorka poradników doradziła co można zrobić późną jesienią, aby zadbać o grób na Wszystkich Świętych. Jak wyczyścić płytę z lastriko, piaskowca czy z granitu? (Dzień Dobry TVN/ x-news)
 • Cmentarze rozbłysły światełkami zniczy. "Chwila zadumy i refleksji nad życiem"

  Polacy licznie obchodzili dzień Wszystkich Świętych. Na cmentarzach składano kwiaty, wieńce i zapalano znicze. - Wspominamy naszych najbliższych, chociaż są w naszych sercach na co dzień - podkreśliła jedna z odwiedzających cmentarz w Szczecinie. (TVN24/x-news)
 • Ruszył spod cmentarza, wpadł do kanału

  W pobliżu jednego z cmentarzy w Hongkongu 50-latek stracił kontrolę nad swoim autem. Kamera w jadącym z tyłu pojeździe nagrała moment zdarzenia, kiedy kierowca niespodziewanie wjechał na skarpę, później w dół do kanału. Przy okazji potrącił przechodniów - 81-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę, którzy z obrażeniami trafili do szpitala. (STORYFUL/x-news)
 • Mauzolea za setki tysięcy dolarów. Grobowce gangsterów wyglądają jak wille

  W mieście Culiacán znajduje się bardzo nietypowy cmentarz. Wygląda on jak opuszczona dzielnica willowa. Wszystko za sprawą mauzoleów jakie wystawiono baronom narkotykowym. Mają być one wyrazem władzy jaką dzierżyli za życia. Wiele z nich wyposażonych jest w klimatyzację, monitoring, a także kuloodporne szyby. Budowa takiego grobowca może kosztować nawet 300 tysięcy dolarów! Cmentarz jest odzwierciedleniem panującej w Meksyku "narko-kultury", która owładnęła kraj w poprzednim dziesięcioleciu. Można ją także zobaczyć w świecie muzyki, filmu i mody. Nie ominęła również religii. Kryminaliści mają swoich patronów, wśród nich jest Jesús Malverde, który przez miejscową ludność uważany jest za świętego. Jest on według nich patronem handlarzy i przemytników narkotyków. Jego kult jest uważany przez Kościół Katolicki uważany za herezję, mimo to nie brakuje modlących się o jego wstawiennictwo.