cło

Artykuły - Cło (90)

 • USA nałożyły na UE karne cła na dobra warte 7,5 mld USD

  USA nałożyły na UE karne cła na dobra warte 7,5 mld USD

  Zgodnie z zapowiedzią Stany Zjednoczone nałożyły w piątek karne cła na szereg towarów z krajów Unii Europejskiej o wartości 7,5 miliarda dolarów, pomimo wcześniejszych gróźb retorsji ze strony państw unijnych. Komisarz UE ds. handlu Cecilia Malmstroem zapowiedziała, że w reakcji na decyzję USA strona unijna wprowadzi cła odwetowe.
 • USA: Cła odwetowe - na liście francuskie wino, szkocka whisky i włoskie sery

  USA: Cła odwetowe - na liście francuskie wino, szkocka whisky i włoskie sery

  USA nałożyły 25-procentowe cła na francuskie wino, włoskie sery i szkocką whisky single malt w odwecie za unijne subwencje dla Airbusa, ale nie objęły już nimi włoskiego wina, makaronu i oliwy z oliwek. Cła odwetowe będą obowiązywały od 18 października.
 • Trump potwierdza wprowadzenie w życie dodatkowych ceł na chińskie towary

  Trump potwierdza wprowadzenie w życie dodatkowych ceł na chińskie towary

  Donald Trump oświadczył w piątek, że 1 września wejdą w życie dodatkowe 15-procentowe cła na chiński eksport do USA o wartości 300 mld dolarów. Jednocześnie amerykański prezydent potwierdził wszczęcie w przyszłym miesiącu negocjacji handlowych z Pekinem.
 • Trump jedzie po bandzie

  Trump jedzie po bandzie

  Prezydent USA odłożył wprawdzie decyzję o nałożeniu wyższych ceł na samochody z Niemiec i UE, ale nie zarzucił jeszcze swoich planów. Ich ewentualna realizacja uderzyłaby rykoszetem w sojuszników Ameryki w Europie Środkowej, w tym także w Polskę.
 • Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Kiedy rynek uspokoił się po publikacji lepszych niż oczekiwano danych ekonomicznych i po korzystnej zmianie retoryki banków centralnych, nastąpiło nieoczekiwane pogorszenie warunków obrotu po tym, jak Trump zagroził nałożeniem wyższych taryf celnych na towary z Chin.
 • USA podniosły cła na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie

  USA podniosły cła na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie

  USA wprowadziły w piątek zapowiadaną przez prezydenta Donalda Trumpa podwyżkę karnych ceł na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie. Pekin wyraził ubolewanie z powodu tej decyzji i zapowiedział odwet. W Waszyngtonie trwają dwustronne negocjacje handlowe.
 • Trump: USA nałożą dodatkowe cła na towary z UE

  Trump: USA nałożą dodatkowe cła na towary z UE

  USA nałożą cła na warte 11 mld dolarów towary importowane z UE - poinformował we wtorek prezydent USA Donald Trump na Twitterze.
 • Trump chce nałożyć kolejne cła na chińskie towary

  Prezydent USA Donald Trump poinstruował swój personel, by wdrożył kolejne, warte 200 mld dol., 25-procentowe cła na chińskie towary - podał w piątek Bloomberg. Ujawnienie tej informacji spowodowało po południu spadek giełdowych notowań amerykańskich aktywów.
 • Za wojnę handlową Trumpa płacą zwykli Amerykanie

  Za wojnę handlową Trumpa płacą zwykli Amerykanie

  Uruchomienie amerykańskich taryf importowych ma być remedium na nieuczciwe praktyki handlowe Chin, brak poszanowania przez nie własności intelektualnej, permanentny deficyt handlowy USA i ochronę miejsc pracy. Zastosowane środki chronią jedne branże, obciążając jednak inne i podnosząc koszty życia przeciętnych podatników.
 • Sklepy bezcłowe - na co możesz liczyć?

  Sklepy bezcłowe - na co możesz liczyć?

  Według raportu Duty Free World Council (DFWC), Europejczycy stanowią 31% wszystkich klientów stref bezcłowych na całym świecie, a wyspecjalizowane sklepy są głównym źródłem zasilającym budżety lotnisk w całym regionie. Sprzedaż bezcłowa oznacza, że detalista sprzedaje towary, które są zwolnione z wybranych podatków lokalnych lub krajowych i z tego względu może zaoferować ceny niższe niż na rynku.

Filmy - Cło (3)

 • Trump: UE utrudnia życie amerykańskim firmom

  Prezydent Donald Trump oskarżył Unię Europejską o "utrudnianie życia" amerykańskim firmom i zagroził nakładaniem kolejnych ceł na produkty i towary importowane do Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu zapowiedział nałożenie cel na stal i aluminium. Główny doradca gospodarczy prezydenta Gary Cohn zrezygnował ze stanowiska po tym, jak Trump ogłosił swoją decyzję.
 • Trump: UE utrudnia życie amerykańskim firmom

  Prezydent Donald Trump oskarżył Unię Europejską o "utrudnianie życia" amerykańskim firmom i zagroził nakładaniem kolejnych ceł na produkty i towary importowane do Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu zapowiedział nałożenie cel na stal i aluminium. Główny doradca gospodarczy prezydenta Gary Cohn zrezygnował ze stanowiska po tym, jak Trump ogłosił swoją decyzję.
 • Deregulacja ułatwi życie przedsiębiorcom

  Rząd zdecydował się kontynuować proces deregulacji. Celem są dalsze ułatwienia dla przedsiębiorców, a także większe wpływy do budżetu – tłumaczy wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Rząd przyjął założenia do kolejnej, czwartej już ustawy deregulacyjnej. Resort gospodarki zapowiada, że gotowy projekt w każdej chwili może trafić do Komitetu Stałego Rady Ministrów.