cło

Artykuły - Cło (14)

 • Litwini wprowadzają restrykcje na rynku alkoholu

  Litwini wprowadzają restrykcje na rynku alkoholu

  Od stycznia na Litwie zaczęły obowiązywać bardziej restrykcyjne niż dotychczas ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Eksperci ostrzegają, że może to wpłynąć na wzrost szarej strefy oraz częstsze wyjazdy po alkohol do Polski.
 • Rada UE zatwierdziła nowe przepisy antydumpingowe

  Rada UE zatwierdziła nowe przepisy antydumpingowe

  Od 20 grudnia Unia Europejska ma nowe przepisy antydumpingowe, które mają jej pomóc w walce z importem towarów subsydiowanych przez państwa trzecie. Nowe regulacje mają przede wszystkim chronić przed dotowanymi chińskimi towarami.
 • KE nałożyła cła antydumpingowe na wyroby z Rosji, Ukrainy, Brazylii i Iranu

  KE nałożyła cła antydumpingowe na wyroby z Rosji, Ukrainy, Brazylii i Iranu

  Komisja Europejska nałożyła w piątek cła antydumpingowe na wyroby żeliwne i stalowe pochodzące z Brazylii, Iranu, Rosji i Ukrainy. Polski przemysł, który też był dotknięty dotowanym przywozem z tych państw, liczy na stabilizację na rynku.
 • Rozczarowanie na e-zakupach. I co wtedy?

  Rozczarowanie na e-zakupach. I co wtedy?

  Upatrzona w niemieckim sklepie konsola do gier, która miał być prezentem urodzinowym, nie dotarła na czas. Perfumy z Francji nie przypominają z wyglądu tych wystawionych na stronie. A w sprowadzonym z Włoch rowerze szwankują przerzutki. Jak powinien zareagować klient z Polski, gdy internetowe zakupy w jednym z państw UE skończyły się fiaskiem?
 • Komisja Europejska nałożyła cła na import prętów stalowych z Białorusi

  Komisja Europejska nałożyła cła na import prętów stalowych z Białorusi

  Komisja Europejska nałożyła w piątek cła na import stalowych prętów zbrojeniowych z Białorusi, które - jej zdaniem - były sprzedawane na europejskim rynku po dumpingowych cenach.
 • KE nakłada cła antydumpingowe na kolejne wyroby stalowe z Chin

  KE nakłada cła antydumpingowe na kolejne wyroby stalowe z Chin

  Komisja Europejska nałożyła w piątek cła antydumpingowe na kolejne kategorie wyrobów stalowych z Chin. To już kolejna decyzja KE w sprawie dotowanej chińskiej stali, która zalewa europejski rynek.
 • Przemyśl: Celnicy w 2016 r. pobrali ponad 1,3 mld zł z tytułu m.in. cła

  Przemyśl: Celnicy w 2016 r. pobrali ponad 1,3 mld zł z tytułu m.in. cła

  Ponad 1,3 mld zł to kwota należności pobrana w 2016 roku przez funkcjonariuszy Izby Celnej w Przemyślu (Podkarpackie), która zasiliła budżet państwa. Na granicy zarekwirowano także 35 mln sztuk papierosów oraz 8,2 tys. litrów alkoholu.
 • Sprzedaż towarów kupionych na chińskim serwisie z podatkiem

  Sprzedaż towarów kupionych na chińskim serwisie z podatkiem

  Założyłem sklep internetowy i planuję się zająć pośrednictwem w imporcie azjatyckich towarów. Pomysł podsunął mi znajomy - niedawno wrócił z Pekinu, gdzie nawiązał współpracę z twórcami chińskiego serwisu, który oferuje na sprzedaż żywność, odzież i elektronikę. Po rozmowie z nim postanowiłem zostać pośrednikiem - będę zbierał zamówienia na produkty i oferował je na sprzedaż na swojej stronie internetowej. Produkty przesyłałby do Polski ich producent. Czy czekają mnie obowiązki wobec fiskusa? - pyta pan Marcin.
 • Turystyka groźna dla gatunków zagrożonych

  Turystyka groźna dla gatunków zagrożonych

  Największym zagrożeniem dla niektórych gatunków jest nieświadomy turysta - mówili w tym tygodniu uczestnicy konferencji z okazji Dnia Ochrony Środowiska. By nie przyczyniać się do handlu gatunkami zagrożonymi, nie należy kupować pamiątek wykonanych z części zwierząt.
 • 1 maja wchodzi w życie unijny kodeks celny

  1 maja wchodzi w życie unijny kodeks celny

  1 maja wchodzi w życie unijny kodeks celny. Zakłada on przyspieszenie i uproszczenie procedur, lepsze pobieranie ceł, a także elektroniczny obieg dokumentów i ujednolicenie przepisów w krajach należących do Unii Europejskiej.

Filmy - Cło (1)

 • Deregulacja ułatwi życie przedsiębiorcom

  Rząd zdecydował się kontynuować proces deregulacji. Celem są dalsze ułatwienia dla przedsiębiorców, a także większe wpływy do budżetu – tłumaczy wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Rząd przyjął założenia do kolejnej, czwartej już ustawy deregulacyjnej. Resort gospodarki zapowiada, że gotowy projekt w każdej chwili może trafić do Komitetu Stałego Rady Ministrów.