cło

Artykuły - Cło (94)

 • Import towarów w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług

  Import towarów w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług

  W dobie powszechnego dostępu do internetu, kroczącej globalizacji oraz łatwości nawiązania stosunków gospodarczych i współpracy z podmiotami z różnych krajów na znaczeniu nabiera import towarów. Prawidłowe rozliczenie takich transakcji jest skomplikowane i wymaga dołożenia licznych starań, aby uniknąć negatywnych konsekwencji oraz umożliwić przeprowadzenie transakcji bez zbędnych problemów i opóźnień na granicy.
 • KAS: Jak nie stać się wakacyjnym przemytnikiem?

  KAS: Jak nie stać się wakacyjnym przemytnikiem?

  Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega i informuje, jak nie stać się wakacyjnym przemytnikiem, bo za niektóre "pamiątki" można trafić do więzienia nawet na 5 lat.
 • IAS: Nie tylko przewóz gotówki musi być zgłoszony

  IAS: Nie tylko przewóz gotówki musi być zgłoszony

  Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie, przewóz gotówki o wartości minimum 10 tysięcy euro musi być zgłoszony. Przepis dotyczy obszaru Schengen.
 • Polska uszczelni wschodnią granicę

  Polska uszczelni wschodnią granicę

  Jak podał resort finansów, ministrowie finansów Polski i Ukrainy zainicjowali wzmożoną współpracę dotyczącą zwalczania przestępczości celnej i podatkowej.
 • USA nałożyły na UE karne cła na dobra warte 7,5 mld USD

  USA nałożyły na UE karne cła na dobra warte 7,5 mld USD

  Zgodnie z zapowiedzią Stany Zjednoczone nałożyły w piątek karne cła na szereg towarów z krajów Unii Europejskiej o wartości 7,5 miliarda dolarów, pomimo wcześniejszych gróźb retorsji ze strony państw unijnych. Komisarz UE ds. handlu Cecilia Malmstroem zapowiedziała, że w reakcji na decyzję USA strona unijna wprowadzi cła odwetowe.
 • USA: Cła odwetowe - na liście francuskie wino, szkocka whisky i włoskie sery

  USA: Cła odwetowe - na liście francuskie wino, szkocka whisky i włoskie sery

  USA nałożyły 25-procentowe cła na francuskie wino, włoskie sery i szkocką whisky single malt w odwecie za unijne subwencje dla Airbusa, ale nie objęły już nimi włoskiego wina, makaronu i oliwy z oliwek. Cła odwetowe będą obowiązywały od 18 października.
 • Trump potwierdza wprowadzenie w życie dodatkowych ceł na chińskie towary

  Trump potwierdza wprowadzenie w życie dodatkowych ceł na chińskie towary

  Donald Trump oświadczył w piątek, że 1 września wejdą w życie dodatkowe 15-procentowe cła na chiński eksport do USA o wartości 300 mld dolarów. Jednocześnie amerykański prezydent potwierdził wszczęcie w przyszłym miesiącu negocjacji handlowych z Pekinem.
 • Trump jedzie po bandzie

  Trump jedzie po bandzie

  Prezydent USA odłożył wprawdzie decyzję o nałożeniu wyższych ceł na samochody z Niemiec i UE, ale nie zarzucił jeszcze swoich planów. Ich ewentualna realizacja uderzyłaby rykoszetem w sojuszników Ameryki w Europie Środkowej, w tym także w Polskę.
 • Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Kiedy rynek uspokoił się po publikacji lepszych niż oczekiwano danych ekonomicznych i po korzystnej zmianie retoryki banków centralnych, nastąpiło nieoczekiwane pogorszenie warunków obrotu po tym, jak Trump zagroził nałożeniem wyższych taryf celnych na towary z Chin.
 • USA podniosły cła na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie

  USA podniosły cła na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie

  USA wprowadziły w piątek zapowiadaną przez prezydenta Donalda Trumpa podwyżkę karnych ceł na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie. Pekin wyraził ubolewanie z powodu tej decyzji i zapowiedział odwet. W Waszyngtonie trwają dwustronne negocjacje handlowe.

Filmy - Cło (3)

 • Trump: UE utrudnia życie amerykańskim firmom

  Prezydent Donald Trump oskarżył Unię Europejską o "utrudnianie życia" amerykańskim firmom i zagroził nakładaniem kolejnych ceł na produkty i towary importowane do Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu zapowiedział nałożenie cel na stal i aluminium. Główny doradca gospodarczy prezydenta Gary Cohn zrezygnował ze stanowiska po tym, jak Trump ogłosił swoją decyzję.
 • Trump: UE utrudnia życie amerykańskim firmom

  Prezydent Donald Trump oskarżył Unię Europejską o "utrudnianie życia" amerykańskim firmom i zagroził nakładaniem kolejnych ceł na produkty i towary importowane do Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu zapowiedział nałożenie cel na stal i aluminium. Główny doradca gospodarczy prezydenta Gary Cohn zrezygnował ze stanowiska po tym, jak Trump ogłosił swoją decyzję.
 • Deregulacja ułatwi życie przedsiębiorcom

  Rząd zdecydował się kontynuować proces deregulacji. Celem są dalsze ułatwienia dla przedsiębiorców, a także większe wpływy do budżetu – tłumaczy wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Rząd przyjął założenia do kolejnej, czwartej już ustawy deregulacyjnej. Resort gospodarki zapowiada, że gotowy projekt w każdej chwili może trafić do Komitetu Stałego Rady Ministrów.