Clint Eastwood

Synonimy:
eastwood, Eastwood Clint
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Clint Eastwood (172)

 • ​Nie żyje kompozytor muzyki Lennie Niehaus

  ​Nie żyje kompozytor muzyki Lennie Niehaus

  W czwartek, 28 maja, w domu swojej córki w Redlands w stanie Kalifornia zmarł saksofonista, aranżer oraz kompozytor muzyki jazzowej Lennie Niehaus. Miał 90 lat. Utwory tego muzyka, którego kariera trwała blisko 6 dekad, znają nie tylko miłośnicy jazzu, ale też kinomani, bo Niehaus był stałym współpracownikiem Clinta Eastwooda.
 • Clint Eastwood: Kino to najpotężniejsza broń

  Clint Eastwood: Kino to najpotężniejsza broń

  W niedzielę, 31 maja, 90 lat kończy Clint Eastwood - żywa legenda amerykańskiej kinematografii, aktor, który w pewnym momencie swojej kariery stanął za kamerą i stał się synonimem jednej z najciekawszych ewolucji w Hollywood. Trudno wyobrazić sobie Fabrykę Snów bez filmów, na których odcisnął swoje piętno.
 • Clint Eastwood nie lubi urodzin

  Clint Eastwood nie lubi urodzin

  Clint Eastwood, jeden z największych hollywoodzkich gwiazdorów, 31 maja skończy 90 lat. Nie zamierza jednak z tej okazji organizować przyjęcia. Jak w najnowszym wywiadzie przyznał jego syn, aktor i reżyser nie przepada za urodzinami. "Spróbujemy przemycić tort. Choć na pewno nie spotka się to z entuzjastyczną reakcją taty" - zdradza Scott Eastwood.
 • Clint Eastwood: Ikona amerykańskiego kina

  Clint Eastwood: Ikona amerykańskiego kina

  Wciąż pojawiają się opowieści warte przedstawienia. I dopóki ludzie chcą, żebym kręcił filmy, będę to robić - powiedział reżyser Clint Eastwood. Z okazji premiery jego filmu "Richard Jewell" - o ochroniarzu, który udaremnił zamach bombowy w Atlancie w 1996 r., przypominamy sylwetkę czterokrotnego zdobywcy Oscara.
 • Clint Eastwood o bohaterskim ochroniarzu

  Clint Eastwood o bohaterskim ochroniarzu

  Richard Jewell, ochroniarz, który pracował przy Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie z 1996 roku i w krótkim czasie z idola Amerykanów stał się wrogiem publicznym numer jeden, został bohaterem najnowszego filmu Clinta Eastwooda.
 • Przemytnik: Eastwood wciąż w formie! [recenzja Blu-Ray]

  Przemytnik: Eastwood wciąż w formie! [recenzja Blu-Ray]

  ​Clint Eastwood to wielkie nazwisko i basta! Żyjąca legenda Hollywood sprawdza się zarówno przed, jak i za kamerą, a "Przemytnik" jest tego kolejnym dowodem. Film właśnie pojawił się w Polsce na Blu-Ray. Sprawdzamy, dlaczego warto sięgnąć właśnie po to wydanie.
 • Sam Rockwell w nowym filmie Clinta Eastwooda

  Sam Rockwell w nowym filmie Clinta Eastwooda

  89-letni Clint Eastwood nie zamierza w najbliższym czasie przechodzić na emeryturę. Zdobywca czterech Oscarów przygotowuje się do zdjęć do swojego najnowszego filmu "The Ballad of Richard Jewell".
 • Clint Eastwood: Czy masz dzisiaj szczęście?

  Clint Eastwood: Czy masz dzisiaj szczęście?

  Pada strzał, kolejny, jeden z przestępców został trafiony, drugi leży na ulicy. "Wiem, o czym myślisz: 'Czy wystrzeliłem sześć kul, czy tylko pięć. Powinieneś zadać sobie inne pytanie: czy masz dzisiaj szczęście?'" - mówi "Brudny Harry". To jedna z kultowych ról Clinta Eastwooda, który 31 maja, skończył 89 lat.
 • Nowy projekt Clinta Eastwooda?

  Nowy projekt Clinta Eastwooda?

  88-letni Clint Eastwood nie zamierza iść na emeryturę. Jak podaje serwis Deadline, uznany twórca jest zainteresowany wyreżyserowaniem filmu "The Ballad of Richard Jewell". Projekt krąży po Hollywood od dłuższego czasu.
 • Sergio Leone: Twórca spaghetti westernu

  Sergio Leone: Twórca spaghetti westernu

  Prekursor spaghetti westernu. Wypromował Clinta Eastwooda. W swej karierze nakręcił tylko 11 filmów. Jeden z ulubionych reżyserów Quentina Tarantino. Gdyby żył, 3. stycznia 2019 roku Sergio Leone obchodziłby 90. urodziny.

Filmy - Clint Eastwood (5)

 • "Dopóki piłka w grze"

  Schorowany łowca talentów udaje się w ostatnią wyprawę, której celem będzie ocenienie dobrze rokującego gracza. Film ukazuje się w Polsce na Blu-ray i DVD.
 • Clint Eastwood o filmie "J. Edgar"

  Wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda "J. Edgar" to opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii USA. Tylko w INTERIA.PL zobaczyć możecie ekskluzywny materiał z wypowiedziami reżysera i odtwórcy głównej roli.
 • "J. Edgar" (Blu-ray)

  Jako zwierzchnik amerykańskich organów ścigania przez prawie pięćdziesiąt lat, J. Edgar Hoover budził postrach i podziw, był przeklinany i szanowany. Ale za zamkniętymi drzwiami skrywał tajemnice, które mogły zniszczyć jego wizerunek, karierę i życie...
 • "J. Edgar"

  Biografia jednego z najbardziej kontrowersyjnych ludzi Ameryki XX wieku - J. Edgara Hoovera. Był on założycielem FBI, którego szefem pozostał aż do dnia swojej śmierci w 1972 roku.