Claude Lelouch

Synonimy:
Lelouch Claude,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Claude Lelouch (12)

 • Formuła 1. Charles Leclerc zagrał w filmie u Claude’a Leloucha

  Formuła 1. Charles Leclerc zagrał w filmie u Claude’a Leloucha

  Charles Leclerc mimo odwołania Grand Prix Monako szalał w ostatnią niedzielę na ulicach Monte Carlo. Zasiadł za kierownicą Ferrari SF90. Wytyczne dostawał jednak nie od dyrektora technicznego Mattii Binotto, ale słynnego reżysera filmowego Claude’a Leloucha.
 • ​Claude Lelouch nakręci sequel filmu "Mężczyzna i kobieta"

  ​Claude Lelouch nakręci sequel filmu "Mężczyzna i kobieta"

  Francuski filmowiec Claude Lelouch powraca z sequelem swego legendarnego filmu "Kobieta i mężczyzna", z tymi samymi aktorami, co film z 1966 roku.
 • Lelouch rozpoczął festiwal w Moskwie

  Lelouch rozpoczął festiwal w Moskwie

  Pozakonkursowym pokazem najnowszego dzieła francuskiego reżysera Claude'a Lelouche'a "Kobieta i Mężczyźni" ("Ces Amours La") w czwartek rozpoczął się 32. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie.
 • Szabadabada: "Remake" słynnej sceny

  Szabadabada: "Remake" słynnej sceny

  "Szabadabada, szabadabada" - ten temat z filmu Claude'a Leloucha, "Kobieta i mężczyzna" znają wszyscy, a już z pewnością zakochani. Można go było sobie przypomnieć w niedzielę, na plaży w normandzkim Deauville, gdzie przed blisko pół wiekiem całowali się odtwórcy głównych ról w legendarnym już filmie - Anouk Aimee i Jean-Louis Trintignant.
 • Claude Lelouch: Smak porażki

  Claude Lelouch: Smak porażki

  Francuski reżyser Claude Lelouch ("Piano bar", "Mężczyzna i kobieta") przyjechał wczoraj do Warszawy, by wziąć udział w otwarciu festiwalu filmowego Żydowskie Motywy. Podczas festiwalu zaprezentowana zostanie retrospektywa jego filmów, w tym najnowsze dzieło twórcy "Kobiety i mężczyzny" - "Odwaga miłości". Właśnie o nim reżyser opowiedział wczoraj (11 maja) na spotkaniu z dziennikarzami we foyer kina Muranów.
 • "Odwaga miłości" Claude'a Leloucha

  "Odwaga miłości" Claude'a Leloucha

  W najbliższy czwartek (11 maja) do Warszawy przyleci wybitny francuski reżyser Claude Lelouch. Będzie promował w Polsce swój najnowszy film "Odwaga miłości", którego premiera jest jednym z najważniejszych wydarzeń rozpoczynającego się właśnie festiwalu "Żydowskie Motywy, III Międzynarodowy Festiwal Filmowy".
 • Claude Lelouch przyjedzie do Polski

  Claude Lelouch przyjedzie do Polski

  Jeden z najbardziej zasłużonych autorów kina francuskiego Claude Lelouch ("Kobieta i mężczyzna") będzie gościem trzeciej edycji Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy, który w dniach 11-16 maja odbędzie się w warszawskim kinie Muranów. W ramach festiwalu zaprezentowana zostanie retrospektywa jego twórczości.
 • Lelouch: Rachunek za film

  Lelouch: Rachunek za film

  Jak już informowaliśmy, znany francuski reżyser Claude Lelouch obiecał właścicielom kin zapłacić za darmowe projekcje w około 400 kinach, aby w piątek, 17 września, o tej samej porze widzowie mogli zobaczyć jego najnowszy film, "Les Parisiens" ("Paryżanie"). Rachunek za niezwykłe pokazy zamknął się kwotą około 186 tysięcy dolarów.
 • Lelouch funduje bilety

  Lelouch funduje bilety

  Kiedy krytycy odrzucili jego najnowszy film, znany francuski reżyser Claude Lelouch postanowił sięgnąć do portfela i zafundować darmowe seanse, aby widzowie sami mogli ocenić jego dzieło. Claude Lelouch obiecał właścicielom kin zapłacić za darmowe projekcje w około 400 kinach, aby o tej samej porze w piątek, 17 września, widzowie mogli zobaczyć jego film "Les Parisiens" ("Paryżanie") - romantyczną komedię, w której kilka postaci - prostytutka, filmowiec, agent nieruchomości - szuka szczęścia.
 • Spielberg i Lucas w Deauville

  Spielberg i Lucas w Deauville

  Steven Spielberg ("Terminal") i George Lucas ("Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów") będą honorowymi gośćmi 30. Festiwalu Kina Amerykańskiego w znanym francuskim kurorcie Deauville. Na czele jury stanie Claude Lelouch ("Kobieta i mężczyzna"). Impreza odbędzie się w dniach 3-12 września.