ciężarówka

Artykuły - Ciężarówka (79)

Filmy - Ciężarówka (29)

 • Kierowca ciężarówki przegrał z silnym wiatrem

  Kierowca ciężarówki przegrał walkę z silnym wiatrem na drodze międzystanowej w Wyoming. Całe zdarzenie nagrała kamera w radiowozie policji drogowej. Na filmie widać, jak ciężarówka najpierw przechyla się w prawą stronę, a następnie zostaje zepchnięta na lewe pobocze. Po zdarzeniu ze względu na silny wiatr stanowy departament transportu zamknął dla wysokich pojazdów drogę międzystanową numer 25. (STORYFUL/x-news)
 • Groźny wypadek na autostradzie. Ciężarówka wpadła w poślizg

  Śnieżna zawieja spowodowała bardzo trudne warunki na drodze w stanie Kansas w Stanach Zjednoczonych. 16 grudnia na ulice spadło kilka centymetrów śniegu, przez co jezdnia zrobiła się śliska. Wiatr i opady ograniczyły widoczność. W takich warunkach nietrudno o wypadek. Ciężarówka mijając samochód wpadła w poślizg, przejechała w poprzek jezdni i wpadła w rów. (STORYFUL/x-news)
 • Jakie są martwe pola w samochodach ciężarowych?

  W Polsce jest zarejestrowanych 3 250 000 ciężarowych, a kierowcy ciężarówek są odpowiedzialni za około 3% wypadków drogowych. Jak zadbać o bezpieczeństwo pieszych i kierowców? Co widzi kierowca tira, kiedy siedzi w kabinie? – To co się daleko widzi to faktycznie widać. Wszystko się widzi za pojazdami osobowymi, z przodu, daleko. Nie widać, co się dzieje przed samą maską – powiedział Mariusz Jabłoński, instruktor nauki jazdy. Jakie są martwe pola w samochodach ciężarowych? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ciężarówką wpadł w auto sprawdzane przez policjanta. Cudem uniknął obrażeń

  Funkcjonariusz policji w Idaho został wezwany do zwykłej ulicznej stłuczki. Gdy spisywał obrażenia zaparkowanych na skraju ulicy aut, przeżył chwilę grozy. Uratował go tylko świetny refleks. W auta wjechała bowiem przewożąca samochody ciężarówka. Zmiażdżyła je i zepchnęła z drogi. Policjant odskoczył w ostatniej chwili. (STORYFUL/x-news)