cięte

Artykuły - Cięte (248)

 • Znamy szczegóły rządowego planu cięć

  Znamy szczegóły rządowego planu cięć

  Wielkie budżetowe cięcia dotkną nie tylko ministerstw, ale także pozostałych instytucji państwowych. Dziennikarze RMF FM dotarli do dokładnego planu oszczędności przyjętego we wtorek przez rząd.
 • Piechociński: Cięcia obejmą "solidarnie" wszystkich

  Piechociński: Cięcia obejmą "solidarnie" wszystkich

  Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński ocenił we wtorek, że nowelizacja budżetu na 2013 r. jest trudna. Wskazał, że cięcia i oszczędności nie ominą żadnego resortu. Rząd przyjął projekt nowelizacji budżetu, teraz będzie pracował nad nim Sejm.
 • Tusk: Żaden z resortów nie sprzeciwił się cięciom wydatków

  Tusk: Żaden z resortów nie sprzeciwił się cięciom wydatków

  Niemal 8 mld zł cięć, jakie zostały zaproponowane ministrom, zostały przyjęte przez wszystkie resorty bez sprzeciwu oraz emocji - powiedział po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. Rząd przyjął projekt nowelizacji budżetu na 2013 r.
 • Ryszard Petru: Rząd nie podejmie niepopularnych decyzji ws. cięć budżetowych

  Ryszard Petru: Rząd nie podejmie niepopularnych decyzji ws. cięć budżetowych

  - Przez ostatnie 20 lat większość cięć budżetowych dokonywano nie tam, gdzie należałoby, tylko tam, gdzie było to możliwe - ocenia ekonomista Ryszard Petru. To zwykle odbijało się na wzroście gospodarczym. Tak może być i tym razem, bo rząd nie będzie podejmował niepopularnych decyzji. Przedstawiciele rządu zapowiadają, że cięcia będą jak najmniej bolesne dla obywateli, ale skutki wszyscy odczujemy pośrednio.
 • Cięcia w wydatkach budżetu mają wynieść około 10 mld zł

  Cięcia w wydatkach tegorocznego budżetu mają wynieść około 10 mld zł, a największa ich część będzie dotyczyła MON - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Rada tnie stopy

  Środa przynosi największe umocnienia złotego względem dolara. Z kolei w relacji do euro i franka oraz funta polska waluta pozostaje względnie stabilna, ale też z tendencją do umocnienia. Dziś kluczowym wydarzeniem dla rodzimej waluty była decyzja w sprawie stóp procentowych.
 • Rośnie presja na cięcie stóp przez ECB

  Inwestorzy znów coraz częściej spoglądają na banki centralne. Ostatnie osłabienie dolara można przypisać oczekiwaniom, że Fed mógłby zwiększyć skalę programu QE - tylko, że jeszcze kilkanaście tygodni temu optyka była zupełnie inna! Czy apetyty rozbudziła decyzja Banku Japonii z 4 kwietnia? To raczej seria słabych danych z głównych gospodarek, które zaczynają budzić poważne obawy, czy aby nie grozi nam znów globalne spowolnienie. W efekcie rośnie presja na cięcie stóp ze strony Europejskiego Banku Centralnego (dzisiaj), oraz Banku Australii (w najbliższy wtorek). Nie jest to jednak, aż tak pewne...
 • MFW tnie prognozy

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę wzrostu dla globalnej gospodarki na ten rok z 3,5 do 3,3 proc. Na rynku nie widać reakcji na tę publikację, choć.. i tak może ona być zbyt optymistyczna. Nastrojom we wtorek pomogły nieco lepsze dane z USA oraz publikacje raportów spółek. Dziś w USA Beżowa Księga, w Wielkiej Brytanii minutes Banku Anglii, zaś w Polsce dane z rynku pracy.
 • Cięcia stóp procentowych mogą być jeszcze potrzebne

  Eurozłoty raczej nie przebije poziomów wsparcia i oporu w przedziale 4,12-4,17 - oceniają dilerzy. Rynek długu, po opublikowaniu danych o inflacji w lutym, oczekuje kolejnych cięć stóp.
 • Początek cięć budżetowych w USA

  W Stanach Zjednoczonych weszły w życie bolesne cięcia wydatków państwa, które mają doprowadzić do redukcji deficytu budżetowego USA. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał prezydent Barack Obama.