Cieszyn

Synonimy:
Cieszynie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Cieszyn (329)

 • Triathlon w nietypowym wydaniu. Leszek Szurman ruszył dookoła Polski

  Triathlon w nietypowym wydaniu. Leszek Szurman ruszył dookoła Polski

  Znakomita kondycja, hart ducha i poczucie realizowania jakiejś misji. Takie cechy towarzyszą na co dzień Leszkowi Szurmanowi pochodzącemu z Cieszyna. Początkiem czerwca, mając 64 lata, ruszył w swoją kolejną wielką podróż, którą nazywa triathlonem. Przemierzy ponad 1800 kilometrów dookoła Polski, przemieszczając się kajakiem, rowerem oraz pieszo. Nie jest to jednak pierwszy taki szalony podróżniczy plan cieszyńskiego seniora.
 • Władze miasta uhonorowały olimpijczyków z Cieszyna

  Władze miasta uhonorowały olimpijczyków z Cieszyna

  Siedmiu polskich olimpijczyków, którzy są lub byli związani z Cieszynem, zostało uhonorowanych przez władze miasta. Tablice z ich nazwiskami odsłonięto w sobotę na ścianie tamtejszej Hali Widowisko-Sportowej. Od kilku lat obiekt nosi nazwę Cieszyńskich Olimpijczyków.
 • 19 października 1918 r. Powstała polska Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego

  19 października 1918 r. Powstała polska Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego

  Polskie ugrupowania polityczne na Śląsku Cieszyńskim utworzyły tymczasową lokalną władzę zwierzchnią.
 • 25 lutego 1919 r. Wojsko polskie wkracza do Cieszyna

  Oddziały polskie pod dowództwem gen. Franciszka Latinika wkraczają do Cieszyna po opuszczeniu miasta przez wojsko czechosłowackie.
 • "Gazeta Wyborcza": Czescy urzędnicy uczą się polskiego

  Polacy coraz częściej załatwiają sprawy w urzędzie miejskim w Czeskim Cieszynie, więc jego pracownicy uczą się polskiego. Zainteresowanie większe niż lekcjami angielskiego - donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Cieszyn: Samochód uderzył w pieszych

  Cieszyn: Samochód uderzył w pieszych

  Pięć osób, w tym 10-miesięczne dziecko, trafiło do szpitala po wypadku drogowym, do którego doszło dziś po południu w Cieszynie (woj. śląskie). Samochód uderzył w pieszych, a następnie w przydrożny mur - poinformowali policjanci.
 • Przeżył potrącenie przez dwa auta. Policja szuka sprawcy wypadku

  Dramatyczny wypadek w śląskim Cieszynie. Pieszy przeżył potrącenie przez dwa samochody, ale w ciężkim stanie leży w szpitalu. Policja szuka kierowcy, który doprowadził do tego wypadku.
 • Śląskie: Cysterna blokuje pas ruchu "jedynki" z Cieszyna do Bielska-Białej

  Zablokowana w kierunku Bielska-Białej jest droga ekspresowa 1 w Cieszynie (Śląskie). Strażacy rozpoczęli wypompowywanie 26 ton smoły z cysterny, która w środę rano przewróciła się po zderzeniu z osobowym BMW - poinformował rzecznik cieszyńskiej policji Rafał Domagała.
 • Przechwycono niebezpieczne leki odchudzające. Miały trafić na polski rynek

  Ponad 3,5 tys. sztuk niebezpiecznego leku odchudzającego "Adipex retard" przechwycili celnicy i policjanci w Cieszynie. Środki miały trafić na polski rynek. Były warte ponad 9,5 tys. złotych.
 • "Kino na granicy" w Cieszynie

  "Kino na granicy" w Cieszynie

  Ponad sto produkcji reprezentujących najciekawsze dokonania kinematografii czeskiej, słowackiej, polskiej oraz węgierskiej zobaczą widzowie w ciągu sześciu dni w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. W sobotę, 28 kwietnia, rozpoczął się 14. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".