cień

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Cień (2015, reż. Alice Winocour) , Cień (Film (2006)[El Custodio] Reż.Rodrigo Moreno)

Artykuły - Cień (72)

 • Podatek od cienia - najbardziej ekscentryczny we Włoszech

  Podatek od cienia - najbardziej ekscentryczny we Włoszech

  Podatek od cienia rzucanego na ziemię przez szyldy sklepów wprowadzono w miejscowości koło Treviso na północy Włoch. Sklepikarze protestują przeciwko dodatkowemu obciążeniu, które uznano za najbardziej ekscentryczne w kraju.
 • Dwie wieże, które nie rzucają cienia

  Dwie wieże, które nie rzucają cienia

  Spośród 250 nowych wieżowców, które powstaną w Londynie w najbliższych latach, szczególnie wyróżnia się jeden projekt. Studio NBBJ chce stworzyć parę budynków, które nie będą rzucały cienia na ulice znajdujące się pod nimi.
 • MEGA EFFECTS – rewolucyjna mascara od AVON!

  MEGA EFFECTS – rewolucyjna mascara od AVON!

  Czy można udoskonalić najlepiej sprzedającą się szminkę czy cienie do powiek?
 • Lenka i jej "Cienie"

  Lenka i jej "Cienie"

  11 czerwca ukaże się "Shadows" - trzeci album wokalistki o pseudonimie Lenka, pamiętanej z przeboju "The Show" z reklamy ramówki TVN.
 • Przewodnik rockowy. Pink Floyd: Cień na ciemnej stronie księżyca

  Przewodnik rockowy. Pink Floyd: Cień na ciemnej stronie księżyca

  24 marca 1973 roku w Wielkiej Brytanii oficjalnie wydano "The Dark Side Of The Moon" Pink Floyd - album zaliczany do najwspanialszych dokonań w historii rocka. W "Przewodniku rockowym" patrzymy nieco krytycznym okiem na to wydawnictwo.
 • Aleksandra Justa: Wychodzi z cienia

  Aleksandra Justa: Wychodzi z cienia

  Sama uznała, że jej główną rolą w życiu będzie rola mamy. I choć dzieci niezmiennie są dla niej ważne, zaczęła wreszcie myśleć też o sobie.
 • Bankowość cienia

  Z czym się kojarzy w Polsce shadow banking? Dla zwykłego mieszkańca naszego kraju z Amber Gold i z firmami pożyczkowymi, których ulotki możemy coraz częściej znaleźć za wycieraczkami i w skrzynkach na listy. Ale czy to jest shadow banking zdziwiłby się wtedy mieszkaniec Europy Zachodniej, który musiałby się chwilę zastanowić, aby znaleźć wspólne z doświadczenia ze swoim rozmówcą ze Stanów Zjednoczonych. Taka rozmowa miałaby też zupełnie inny przebieg w gorących miesiącach roku 2008 i kilka lat temu, gdy zaczęły się obsuwać w dół ratingi części krajów strefy euro.
 • Cień TPSA

  Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych zaczęły się od mocnego trzęsienia ziemi w postaci kilkunastoprocentowej przeceny akcji TP SA a później było już tylko spokojniej. W istocie rano cieniem na rynku położyła się informacja Telekomunikacji Polskiej, iż zysk netto w III kwartale wyniósł ledwie 307 mln złotych a przychody spadły poniżej 3,5 mld złotych. Pochodną było mocne tąpnięcie ceny spółki o istotnym, choć nie decydującym wpływie na indeks WIG20.
 • "Mroczne cienie" na DVD i Blu-ray

  "Mroczne cienie" na DVD i Blu-ray

  "Mroczne cienie" to już ósmy wspólny film Tima Burtona i Johnny'ego Deppa - duetu, który wcześniej stworzył takie dzieła, jak "Edward Nożycoręki", "Ed Wood" czy "Charlie i fabryka czekolady". Przezabawna opowieść o wampirze, próbującym odnaleźć się we współczesnym świecie, debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films 5 października.
 • "Uwodziciel": Wampira cień

  "Uwodziciel": Wampira cień

  Paryż, 1890 r. Georges, biedny żołnierz wojny w Algierii dostaje szansę od losu (przychylność wpływowych kobiet i pracę w gazecie). Skorzysta przede wszystkim z tego pierwszego, szybko ucząc się reguł skorumpowanego i zepsutego życia w światowej stolicy. Zamiast miłości, pragnie pieniędzy. Zdobędzie je w imię zasady, że cel uświęca środki.

Filmy - Cień (5)