ciemności

Artykuły - Ciemności (83)

 • Tarja Turunen widzi kolory w ciemności

  Tarja Turunen widzi kolory w ciemności

  Fińska wokalistka Tarja Turunen zakończyła nagrania nowego solowego albumu "Colours In The Dark".
 • "Piękne istoty": Stwory światła i ciemności

  "Piękne istoty": Stwory światła i ciemności

  Oto tegoroczna filmowa walentynka. "Piękne istoty" to adaptacja młodzieżowego romansu pióra Kami Garcii i Margaret Stohl. Za jej kamerą stanął Richard LaGravenese, mający na koncie nominację do Oscara za scenariusz do filmu "Fisher King" Terry'ego Gilliama.
 • "Post tenebras lux": W ciemności

  "Post tenebras lux": W ciemności

  Kilka szokujących sekwencji (m.in. pornograficznych) to jedynie zalążek tego, co czeka widzów "Post tenebras lux" - najnowszego filmu Carlosa Reygadasa, twórcy niezwykle kontrowersyjnego, którego obrazy są trudne w odbiorze nawet dla bardzo wyrobionego widza.
 • "W ciemności": Przejmujący, mistrzowski

  "W ciemności": Przejmujący, mistrzowski

  "Przejmujący", "mistrzowski" - tak watykański dziennik "L'Osservatore Romano" napisał o filmie Agnieszki Holland "W ciemności". Na ekrany kin we Włoszech obraz wszedł tuż przed obchodzonym w niedzielę, 27 stycznia, Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 • Włoska premiera "W ciemności"

  Włoska premiera "W ciemności"

  24 stycznia, a więc na trzy dni przed uroczystymi obchodami tegorocznego Dnia Pamięci o Holokauście, na ekrany kin we Włoszech wchodzi film Agnieszki Holland "W ciemności". Jego włoska premiera odbyła się w poniedziałek w Rzymie.
 • Popularne polskie kino

  Popularne polskie kino

  Przez ostatnie kwartały polskie filmy notowały świetne wyniki. Sprzedaż kinowych biletów pociągnęły obrazy "Jesteś Bogiem" i "W ciemności".
 • Polskie kino dla Polaków

  Polskie kino dla Polaków

  Przez ostatnie kwartały polskie filmy notowały świetne wyniki. Sprzedaż kinowych biletów pociągnęły obrazy "Jesteś Bogiem" i "W ciemności" - informuje "Puls Biznesu".
 • Droga, która sama świeci w ciemności

  Droga, która sama świeci w ciemności

  Holendrzy testują nowe rodzaje dróg. Jedne świecą w ciemności, inne są podgrzewane. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo ich użytkowników.
 • Udany rok Agnieszki Grochowskiej

  Udany rok Agnieszki Grochowskiej

  To był naprawdę dobry rok dla Agnieszki Grochowskiej. Sukces "W ciemności", szeroko komentowana kreacja w "Bez wstydu", rola w "Wałęsie", a także narodziny jej pierwszego dziecka. Aktorka ma co świętować, tym bardziej, że jej urodziny przypadają w sylwestra.
 • Uliczne latarnie popsuły się z powodu... zmiany czasu

  Warszawscy kierowcy mieli rację, narzekając na egipskie ciemności w stolicy. Po interwencji naszego reportera Zarząd Dróg Miejskich zarządził kontrolę, która wykazała, że część urządzeń sterujących pracą miejskich latarni zepsuła się.