ciekawostka

Artykuły - Ciekawostka (34)

 • Prawdopodobnie najgłośniejsza klawiatura na świecie

  Prawdopodobnie najgłośniejsza klawiatura na świecie

  Pewien użytkownik YouTube’a postanowił stworzyć najgłośniejszą, a tym samym zapewne najbardziej irytującą klawiaturę na świecie.
 • Apple pracuje nad technologią komunikacji satelitarnej

  Apple pracuje nad technologią komunikacji satelitarnej

  Jak donosi agencja Bloomberg, amerykański gigant w sekrecie opracowuje nową technologię łączności.
 • To zdjęcie zostało zrobione w rozdzielczości 195 gigapikseli

  To zdjęcie zostało zrobione w rozdzielczości 195 gigapikseli

  Chińczycy stworzyli fotografię Szanghaju, która posiada rozdzielczość 195 gigapikseli. Liczba szczegółów widocznych na zdjęciu jest porażająca.
 • Kac sprzed 10 milionów lat

  Kac sprzed 10 milionów lat

  Jedna, bardzo dawna mutacja genetyczna może odpowiadać za nasze upodobanie do alkoholu. Naukowcy z Santa Fe College w Gainesville na Florydzie zbadali, kiedy organizm naszych dalekich przodków nauczył się rozkładać produkty fermentacji.
 • W Norwegii znaleziono narty z wiązaniami mające 1300 lat

  W Norwegii znaleziono narty z wiązaniami mające 1300 lat

  Norwescy archeolodzy znaleźli na lodowcu Reinheimen narty mające około 1300 lat, zachowane w tak dobrym stanie, że mają jeszcze metalowo-skórzane wiązania.
 • Jesteś nietypowy? Masz przechlapane!

  Jesteś nietypowy? Masz przechlapane!

  Osoby zachowujące się w sposób odbiegający od stereotypów płciowych odbierane są jako mniej zaradne i uzdolnione niż osoby zachowujące się typowo. Niżej ocenia się ich szanse na sukces w życiu rodzinnym i zawodowym - wynika z badań SWPS.
 • Góry postawiły nas na nogi

  Góry postawiły nas na nogi

  Turystyka górska sprawiła, że człowiek zaczął poruszać się na dwóch nogach - taką rewolucyjną tezę stawiają w najnowszej publikacji brytyjscy i francuscy archeolodzy. Ich zdaniem zejście z drzewa miało w przypadku naszych dalekich przodków mniejsze znaczenie, niż potrzeba zdobywania nowych, trudniej dostępnych terenów. Swoją teorię opisują w najnowszym numerze czasopisma "Antiquity".
 • Światowy dzień drzemki w pracy

  Światowy dzień drzemki w pracy

  Popołudniowa drzemka wyostrza zmysły, poprawia pracę mózgu, a nawet pozytywnie wpływa na naszą urodę.
 • Jednak mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus

  Jednak mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus

  Kobiety i mężczyźni inaczej postrzegają świat. Brytyjscy naukowcy udowodnili iż postrzeganie zdjęć lub dzieł sztuki jest odmienne u kobiet i u mężczyzn. Mężczyzna szuka kontaktu wzrokowego z twarzą i wzrokiem przedstawionej postaci, podczas kiedy kobieta ocenia ją całą.
 • Wielkość oczu zdradza naszą seksualność

  Wielkość oczu zdradza naszą seksualność

  Spojrzenie zdradza więcej niż tysiące słów - to zdanie jest bardziej prawdziwe, niż nam się wydaje. Udowodnili to nawet naukowcy. Wielkość źrenicy mówi o seksualności danej osoby, a wzór tęczówki zdradza cechy charakteru. Kolor oczu też nie jest przypadkiem.