ciekawoski

Artykuły - Ciekawoski (32)

 • ​14 nieznanych faktów o ludzkim mózgu

  ​14 nieznanych faktów o ludzkim mózgu

  Kobiece mózgi są mniejsze od męskich, co daje początek niezliczonym anegdotom. Mózgi ciężarnych kurczą się, by po porodzie powrócić do wyjściowej wagi. Ale nie o rozmiar tu chodzi! Mózg Einsteina był o połowę mniejszy od mózgu przeciętnego mężczyzny. Co z tego wynika?
 • Bawarczyk pobił rekord świata. Przeniósł 27 kufli piwa

  Bawarczyk pobił rekord świata. Przeniósł 27 kufli piwa

  Pewien Bawarczyk pobił rekord, którego nikt do tej pory nie odnotował. Przeszedł 40 metrów niosąc... 27 wypełnionych piwem kufli.
 • Nie zaciągnął ręcznego. Na jego oczach auto stoczyło się do wody

  Nie zaciągnął ręcznego. Na jego oczach auto stoczyło się do wody

  Pewien wędkarz z Australii parkując samochód w marinie, zapomniał zaciągnąć hamulec ręczny. Na jego oczach auto stoczyło się wprost do wody. Opublikowanie w sieci nagranie szybko stało się hitem internetu.
 • Chemtrails. Planowane morderstwo czy mit?

  Chemtrails. Planowane morderstwo czy mit?

  Dla większości ludzi białe smugi widoczne niekiedy wysoko na niebie nie są niczym niezwykłym. Jednak wiele osób sądzi, że sprawa jest dużo poważniejsza i nawet zagraża to ludzkości.
 • Zagadka pojawiających się i znikających słupków

  Zagadka pojawiających się i znikających słupków

  Mieszkaniec okolic Wenecji, który nie mógł w nocy spać z powodu hałasu na pobliskiej ulicy, sam postanowił na niej uregulować ruch samochodów znacznie go utrudniając. Każdego wieczoru ustawiał słupki uliczne i zabierał je rano.
 • Projekt "Wooffan SS", czyli psycho-psy Hitlera

  Projekt "Wooffan SS", czyli psycho-psy Hitlera

  Nie od dziś wiadomo, że Niemcy w czasie drugiej wojny światowej, kiedy tylko mieli okazję na szeroką skalę prowadzili badania na żywych organizmach. W tym parapsychologiczne. Dzięki programowi „Wooffan SS” mieli zamiar stworzyć armię przerażających psów.
 • Punkowy wikary. Zamienił psalmy na ostre riffy

  Punkowy wikary. Zamienił psalmy na ostre riffy

  We East Lancashire pewien wikariusz zamienia psalmy na ostre kawałki punkowe. Za dnia prowadzi msze, a wieczorem zmienia się we władcę sceny z irokezem na głowie.
 • Graczami najczęściej są mężczyźni

  Graczami najczęściej są mężczyźni

  Przeciętny polski gracz w sieci ma 21 lat i poświęca na tę formę rozrywki średnio trzy godziny dziennie. Wyniki badań przeprowadzonych na grupie prawie 80 tys. polskich graczy łamią pewne stereotypy.
 • Polonez naprawdę podbił cały świat!

  Polonez naprawdę podbił cały świat!

  "Stracona szansa". Tymi słowami większość entuzjastów określa historię budowanego na Żeraniu Poloneza, wskazując przy tym na obecny sukces Skody czy Dacii.

Filmy - Ciekawoski (2)

 • Nauka BEZ fikcji: Rekordy wielkości

  To, co porusza naszą wyobraźnię najbardziej, to na przykład perspektywa wejścia na najwyżej położony punkt widokowy. I tak, bez wątpienia, to właśnie wielkość najbardziej oddziałuje na naszą wyobraźnię i to rekordy związane z wielkością zapadają nam w pamięć. Ale czy znacie je wszystkie? Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Sportrix: Przesądy, rytuały i zabobony

  Przesądy, rytuały i zabobony są obecne w sporcie od lat. Wielu wybitnych sportowców ma swoje przyzwyczajenia, które pomagają im odnosić kolejne wielkie sukcesy. Ludzie ci, choć mogliby wygrywać bez pomocy magicznych dopalaczy, stanowczo pozostają przy swoim, będąc przekonanym o sile ich działania. Szczęściu trzeba przecież pomóc! Poznajcie osoby, które robią to w nietypowy sposób! Program Sportrix prowadzi dla Was Turpat. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 19:00.