ciekawość

Artykuły - Ciekawość (8)

 • Ciekawskie dzieci lepiej radzą sobie w szkole

  Ciekawskie dzieci lepiej radzą sobie w szkole

  Dzieci cechujące się dużą ciekawością poznawczą lepiej radzą sobie w szkole – szybciej przyswajają podstawowe wiadomości z matematyki i opanowują umiejętność czytania – wynika z badania zamieszczonego w magazynie „Pediatric Research”.
 • Ciekawość jest źródłem kreatywności

  Ciekawość jest źródłem kreatywności

  Osoby o wysokim stopniu ciekawości, zwłaszcza ciekawości związanej z otwartością na doświadczenie, są bardziej kreatywne przy rozwiązywaniu problemów – czytamy na łamach „Personality and Individual Differences”.
 • Kto poleci na Marsa? Ten robot jest solidnym kandydatem

  Kto poleci na Marsa? Ten robot jest solidnym kandydatem

  Robot stworzony przez szkockich naukowców będzie mógł postawić swoją mechaniczną stopę na Marsie już w 2021 roku. Mierzący 180 centymetrów wzrostu i ważący 125 kilogramów robot "Valkyrie" chodzi na dwóch nogach, a jego ręce są zdolne do chwytania przedmiotów.
 • Czaruś w Leśnej Górze

  Czaruś w Leśnej Górze

  Jego ojciec, Krzysztof Daukszewicz to znany satyryk, a babcia, dziadek i wujek byli aktorami. Nie chciał iść w ich ślady, ale zwyciężyła ciekawość. W "Na dobre i na złe" gra Adama, chirurga, prawą rękę doktora Falkowicza i dobrego znajomego Doroty.
 • Danuta Stenka: Ciekawość postaci

  Danuta Stenka: Ciekawość postaci

  Zdaje się, że Danuta Stenka gra, co tylko zechce. Czy na pewno? - Mam niedosyt kryminałów w moim życiu zawodowym - mówi ze śmiechem aktorka.
 • Kwaśniewska z programem w TVP2

  Kwaśniewska z programem w TVP2

  Choć Aleksandra Kwaśniewska jest przede wszystkim córką swoich rodziców, wciąż budzi ciekawość i zainteresowanie mediów.
 • "Clever" wzbudza ciekawość

  "Clever" wzbudza ciekawość

  "Clever - widzisz i wiesz" - program nadawany w niedzielne wieczory w TVN, przyciąga przed telewizory więcej widzów niż audycje nadawane w tym samym paśmie rok temu.
 • Wojewódzki: "Debil z Polski wzbudził ciekawość"

  Wojewódzki: "Debil z Polski wzbudził ciekawość"

  Kuba Wojewódzki nie widzi powodu, aby przepraszać za swój występ w finale "Światowego Idola". Polski juror twierdzi, że zaproponowano mu udział w jednej z zagranicznych edycji programu, a angielskiego jurora Simona Cowella, który nazwał go "kretynem z Polski", określa mianem "narcyza turbo".

Filmy - Ciekawość (17)