Ciech SA

Artykuły - Ciech SA (600)

 • CIECH sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan

  Spółka CIECH SA przejęła 100 proc. akcji Proplanu - hiszpańskiego dostawcy środków ochrony roślin działającego na trzech kontynentach. Dzięki temu CIECH zyskuje dostęp do nowych rynków zbytu w południowej Europie, północnej Afryce, Ameryce Południowej i Australii oraz przejmuje portfel substancji aktywnych i 120 rejestracji produktów. Wartość transakcji wyniosła 44,6 mln euro. Przejęcie hiszpańskiego dostawcy to szansa na skokowy rozwój biznesu środków ochrony roślin i dywersyfikację działalności Grupy. Proplan w 2017 roku wygenerował 16 mln euro przychodu przy wysokiej rentowności.
 • CIECH Sarzyna: Eksport środków ochrony roślin wzrósł w ostatnich dwóch latach o 70 proc.

  Spółka CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, rozpoczęła dostawy swoich środków chwastobójczych (syntezowanych w Polsce na bazie substancji MCPA) - do Kanady i Australii. Spółka prowadzi także intensywne działania handlowe w Iranie i jednocześnie umacnia swoją pozycję na dotychczasowych rynkach eksportowych - w Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Hiszpanii, Białorusi oraz w krajach bałtyckich. Wartość eksportu CIECH Sarzyna wzrosła w okresie 2015-2017 o 70 procent, a spółka sprzedaje obecnie swoje środki ochrony roślin do około 40 krajów na całym świecie.
 • CIECH Trading sprzedaje irańskie poliolefiny w Polsce i Europie

  CIECH Trading, znaczący dystrybutor surowców i produktów chemicznych w Polsce, spółka wchodząca w skład Grupy CIECH, nawiązał bardzo perspektywiczne kontakty handlowe na Bliskim Wschodzie - między innymi z firmami z Iranu.
 • CBA w biurach PZU. Chodzi o śledztwo ws. prywatyzacji koncernu Ciech

  CBA w biurach PZU. Chodzi o śledztwo ws. prywatyzacji koncernu Ciech

  Agenci CBA weszli do biur Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Funkcjonariusze zabezpieczają tam dane elektroniczne. Agenci działają na polecenie prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie podejrzeń nieprawidłowości przy prywatyzacji koncernu Ciech.
 • Ciech obawia się cen surowców

  Ciech obawia się cen surowców

  Ciechowi trudno jest oszacować wpływ oddania nowych mocy produkcyjnych w Turcji na rynek sody - nie wiadomo, kiedy tamtejsze zakłady osiągną pełne zdolności i jakie będą kierunki lokowania produktu. Wśród wyzwań na 2017 r. wymienia ceny surowców energetycznych.
 • Będzie audyt w PZU Życie i PTE PZU

  Rada nadzorcza PZU Życie zleciła zarządowi przeprowadzenie audytu w PZU Życie oraz PTE PZU - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe PZU .
 • CBA weszło do Kulczyk Holding i Ciechu

  CBA weszło do Kulczyk Holding i Ciechu

  Kurs akcji Ciechu spada o niemal 4 proc. po informacjach Telewizji Republika o wejściu funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego do siedziby Kulczyk Holding, głównego akcjonariusza spółki.
 • CIECH opublikował wyniki za I półrocze 2015

  W pierwszym półroczu bieżącego roku Grupa CIECH osiągnęła przychody na poziomie 1658 mln zł. Po pierwszym półroczu 2015 roku EBITDA Grupy wyniosła 351 mln zł, co oznacza wzrost o 39 procent w stosunku do analogicznego okresu w roku 2014.
 • Polska zbuduje Wielką Chemię?

  Polska zbuduje Wielką Chemię?

  Polskie spółki z branży chemicznej pracują nad szeregiem inwestycji, które mają umocnić ich pozycję i przynieść dodatkowe dochody na zmieniającym się światowym rynku - mówili wczoraj przedstawiciele największych firm sektora podczas VII Forum Inwestycyjnego w Tarnowie.
 • Jan Kulczyk w radzie nadzorczej Ciechu

  Jan Kulczyk w radzie nadzorczej Ciechu

  Po uzyskaniu przez KI Chemistry pakietu kontrolnego Ciechu, Jan Kulczyk, wszedł do nowej rady nadzorczej grupy chemicznej.