Nowa historia - Cichociemni

Artykuły - Cichociemni (5)

 • Rodziny cichociemnych przyjadą do Warszawy

  Rodziny cichociemnych przyjadą do Warszawy

  W 70 lat od zakończenia II wojny światowej trwa pamięć o cichociemnych. Podtrzymują ją między innymi ich rodziny, których członkowie 17 maja przyjadą do Warszawy. Na zjeździe ma pojawić się ponad 200 osób - pisze "Nasz Dziennik".
 • Ostatni lot legendarnych "cichociemnych" do Polski

  Ostatni lot legendarnych "cichociemnych" do Polski

  70 lat temu, w nocy z 26 na 27 grudnia 1944 roku odbył się ostatni lot legendarnych "cichociemnych". Aby potajemnie przedostać się na teren okupowanej Polski, żołnierze wyruszyli z Brindisi we Włoszech. Po przebyciu samolotami około 1350 kilometrów, zostali zrzuceni w kraju na spadochronach.
 • 16 lutego 1941 r. Pierwszy skok do Polski – początek legendy cichociemnych

  16 lutego 1941 r. Pierwszy skok do Polski – początek legendy cichociemnych

  Pierwszy lot ze zrzutami do kraju odbył się w nocy z 15 na 16 lutego 1941 roku. Operacja lotnicza nosiła kryptonim „Adolphus”.
 • Cichociemni - elita polskich oddziałów specjalnych

  Cichociemni - elita polskich oddziałów specjalnych

  W nocy z 15 na 16 lutego 1941 r. do Polski dotarł pierwszy odział cichociemnych - specjalnie szkolonych żołnierzy, przeznaczonych do zadań wymagających nadzwyczajnych umiejętności.
 • Cichociemni - pierwsza misja. 16 lutego w Muzeum Wojska Polskiego

  Z okazji 73. rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych do kraju Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej oraz Muzeum Wojska Polskiego zapraszają na wykład „Nieznani bohaterowie pierwszej misji Cichociemnych” połączony z prezentacją multimedialną.