Fakty - ciąża i poród w Wielkiej Brytanii

Artykuły - Ciąża i poród w Wielkiej Brytanii (19)

 • Polki rodzą, ale w Wielkiej Brytanii

  Polki rodzą, ale w Wielkiej Brytanii

  ​Pod względem liczby narodzin od lat jesteśmy na szarym końcu światowej listy. Na 223 kraje Polska zajmuje 209 miejsce. Ale ta statystyka nie uwzględnia polskich dzieci urodzonych w...Wielkiej Brytanii, informuje "Dziennik Polski".
 • Londyn: Portal o edukacji seksualnej dla Polek

  Londyn: Portal o edukacji seksualnej dla Polek

  "Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego" uruchamia w okresie powakacyjnym internetową poradnię dla Polek w związkach międzykulturowych PCZS ON-LINE.
 • Opieka okołoporodowa w Wielkiej Brytanii

  Opieka okołoporodowa w Wielkiej Brytanii

  W Wielkiej Brytanii, wszystkie kobiety w ciąży objęte są opieką przedporodową, podczas całego okresu ciąży. W ramach takiej opieki, uczestniczą w specjalnych spotkaniach. Spotkania te są w większości standardową procedurą, dowiedzmy się więc jak one wyglądają.
 • Jak zaplanować poród w Wielkiej Brytanii?

  Jak zaplanować poród w Wielkiej Brytanii?

  Kiedy już upewnimy się, że oczekujemy dziecka, rozpoczynają się gorączkowe przygotowania do jego przyjścia na świat. Niby 9 miesięcy, to sporo czasu, jednak rzeczy do zaplanowania i przygotowania, jest jeszcze więcej.
 • Kim jest VM?

  Zapewne większość z nas, miała już do czynienia z Health Visitorem. Na pewno świeżo upieczone mamy, które korzystały z pomocy takiej osoby zaraz po porodzie i w późniejszym okresie rozwoju maluszka.
 • Podstawowe badania w ciąży

  Pierwszy trymestr Kiedy już oswoisz się z radosną nowiną, cała rodzina zdąży złożyć ci gratulacje, przychodzi czas na pierwszą wizytę u lekarza. Możesz poczuć się zszokowana, bo nagle dowiadujesz się o wielu rzeczach, o których do tej pory nie miałaś pojęcia. Lekarz i położna bombardują cię informacjami o koniecznych testach i badaniach, prześwietlają twój dotychczasowy styl życia, wytykając wszystkie błędy żywieniowe i braki kondycji. Wysłuchujesz mnóstwa dobrych rad i poleceń i naprawdę w ko
 • UK: Opieka medyczna w czasie ciąży

  UK: Opieka medyczna w czasie ciąży

  Pierwsza ciąża, to zawsze wielkie wyzwanie. Przyszła mama, z powodu braku doświadczenia, często czuje się całkowicie bezradna, nie wiedząc, zupełnie gdzie i do kogo powinna się udać, jakiego lekarza wybrać, kto pomoże przejść jej przez okres ciąży, porodu i opieki nad nowo narodzonym maluchem.
 • Child benefit a pobyt w szpitalu

  Child benefit a pobyt w szpitalu

  Kiedy nasze dzieciaki rosną zdrowo, całą naszą uwagę poświęcamy na zapewnieniu im jak najlepszych warunków do rozwoju i nauki. Nasze problemy dotyczą wyboru odpowiednich zabawek, opieki, przedszkola, czy szkoły.
 • Bezpieczna ciąża na emigracji

  Bezpieczna ciąża na emigracji

  Kiedy już wiesz na pewno, że niedługo zostaniesz mamusią, przychodzi czas, na gorączkowe przygotowania na ciążę, poród i powitanie nowego członka rodziny.
 • Ośrodki planowania rodziny na Wyspach

  Ośrodki planowania rodziny na Wyspach

  Planowanie rodziny, to odwieczny, trudny problem. Wychowani w Polsce, mamy zakorzeniony wstyd do spraw intymnych, a kwestia świadomego planowania urodzin, to w kraju prawdziwy temat tabu. Ośrodki planowania rodziny w Polsce, z założenia, zajmują się tym samym co i w innych krajach, z tą różnicą, że my nie zawsze mamy tego świadomość, a nasz lekarz rodzinny nie zawsze skieruje nas po profesjonalną pomoc, hołdując przekonaniom, że najlepsze metody, to metody tzw. "naturalne".