ciąża

Synonimy:
ciążą, ciąże Objawy ciąży
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ciąża (1534)

 • Skąd bierze się nadwaga po ciąży?

  Skąd bierze się nadwaga po ciąży?

  Przyczyną problemów z nadwagą po urodzeniu dziecka może być w większym stopniu przeprogramowanie metabolizmu niż magazynowanie tłuszczu - informuje "International Journal of Obesity".
 • "Fakt": 20 mln zł na leki dla kobiet w ciąży

  "Fakt": 20 mln zł na leki dla kobiet w ciąży

  "Fakt" dotarł do projektu ustawy wprowadzającej nowy program rządu. Chodzi o "Ciążę plus". W przyszłym roku ciężarne kobiety w razie choroby mają mieć zagwarantowane leki - czytamy w poniedziałkowym wydaniu dziennika.
 • Leczenie otyłości jest konieczne przed zajściem w ciążę

  Leczenie otyłości jest konieczne przed zajściem w ciążę

  U wszystkich kobiet z nadwagą i otyłością przed zajściem w ciążę powinno się podjąć szereg interwencji dietetycznych oraz tych dotyczących stylu życia - uważają naukowcy z University of Adelaide (Australia). Nadwaga i otyłość silnie szkodzą zarówno przyszłej matce, jak i dziecku.
 • Pierwsze dziecko urodzone po przeszczepie macicy od martwej dawczyni

  Pierwsze dziecko urodzone po przeszczepie macicy od martwej dawczyni

  W Brazylii urodziło się pierwsze dziecko po przeszczepie macicy od zmarłej dawczyni. To przełomowe wydarzenie może dać nadzieję 1 na 500 kobiet, które cierpią na niepłodność z powodu anomalii związanych z macicą.
 • Ruszają testy żelu antykoncepcyjnego dla mężczyzn

  Ruszają testy żelu antykoncepcyjnego dla mężczyzn

  Wkrótce rozpoczną się badania kliniczne łatwego w użyciu męskiego żelu antykoncepcyjnego. Naukowcy planują przetestować preparat na ponad 400 parach, aby przekonać się, czy jest on skuteczny.
 • Które gwiazdy zostaną mamami w 2019?

  Które gwiazdy zostaną mamami w 2019?

  Ciąże gwiazd to jeden z tych tematów, który mocno emocjonuje internautów - lubimy odgadywać ich macierzyńskie plany, przyglądać się rosnącym brzuchom, komentować ciążowy wygląd i cieszyć się z narodzin potomstwa. Ponieważ baby boom wśród gwiazd trwa właśnie w najlepsze, przygotowaliśmy dla was galerię aktorek, piosenkarek i innych celebrytek, które w nadchodzącym roku zostaną mamami. Jest ich naprawdę sporo!
 • Wiek ojca związany z ryzykiem problemów okołoporodowych

  Wiek ojca związany z ryzykiem problemów okołoporodowych

  Mutacje w nasieniu mężczyzn po 35. roku życia zwiększają ryzyko problemów okołoporodowych u dziecka - informują naukowcy na łamach "British Medical Journal".
 • Ciąża po urodzeniu dziecka? Poczekaj przynajmniej rok

  Ciąża po urodzeniu dziecka? Poczekaj przynajmniej rok

  Jeśli chcesz po urodzeniu dziecka szybko zajść w ciążę, 12 do 18 miesięcy może być idealnym terminem - przekonują naukowcy z University of British Columbia i Harvard T.H. Chan School of Public Health. Na łamach czasopisma "JAMA Internal Medicine" piszą, że taki odstęp czasu jest najkorzystniejszy z punktu widzenia zdrowia matki i dziecka. Te wnioski przyniosła analiza przypadków blisko 150 tysięcy ciąż kobiet w różnym wieku w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska.
 • Lekarze złączyli kręgosłupy dzieci przed porodem

  Lekarze złączyli kręgosłupy dzieci przed porodem

  ​Brytyjscy lekarze naprawili rdzenie kręgowe dwóm dzieciom na tydzień przed ich porodem. To pierwsze tego typu operacje przeprowadzone w Wielkiej Brytanii.
 • Niewiarygodna sesja ciążowa

  Niewiarygodna sesja ciążowa

  ​Pewna para z Kanady postanowiła stworzyć dość niezwykłą sesję zdjęć ciążowych. Todd i Nicole Cameron są wielkimi fanami science-fiction, ze szczególnym uwzględnieniem serii Obcy. Wraz z fotografką Li Carter stworzyli zdjęcia, które połączyły dwie z pozoru nieprzystające rzeczy - ciążę i paskudnego potwora z kosmosu. Ostrzegamy, że niektóre zdjęcia mogą wydać się drastyczne.

Zdjęcia - Ciąża (-4)

 • muzyka.interia.pl
  Taylor Swift jest w ciąży?

Filmy - Ciąża (79)

 • Jak kobiety postrzegają swoje ciało w ciąży?

  Hormony ciążowe mają ogromną moc - kobiety przechodzą szereg zmian, kiedy są w ciąży. Nie wszystkie są jednak dla nich łatwe do zaakceptowania. Co najczęściej zmienia się w wyglądzie kobiet, a co w ich psychice? Jak nie wpaść w zaburzenia odżywiania będąc w ciąży? Psycholog i psychoterapeuta Kaja Funez-Sokoła opowiedziała o zmianach zachodzących w wyglądzie kobiet w ciąży. – Kobiety, które są tęższe na początku, powinny przytyć trochę mniej – wyjaśniła. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • USG w ciąży – jak szukać specjalisty?

  USG, czyli ultrasonografia, to badanie umożliwiające ocenę stanu płodu w macicy. Metoda ta wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Są one wysyłane przez głowicę aparatu USG odbijają się od badanych tkanek, np. od narządów wewnętrznych płodu. Jak dokładnie wygląda takie badanie? Ginekolog i położnik Marzena Dębska zdradziła, jak szukać dobrego specjalisty od USG w ciąży. Które badanie jest bardziej dokładne 2D czy 4D? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Obalamy mity. Trening w okresie ciąży jest nie tylko wskazany, ma też pozytywny wpływ na nasze dziecko

  Czas obalić mity związane z trenowaniem w czasie ciąży. Aktywność fizyczna jest w tym okresie nie tylko wskazana. Może też znacznie ułatwić nam poradzenie sobie z trudnościami porodu oraz pozytywnie wpłynąć na rozwój płodu, a w przyszłości naszego dziecka. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy X-bank Gallery.
 • Jak rośnie brzuch w ciąży?

  Są kobiety, których brzuch widoczny jest już w 12. tygodniu ciąży i takie, którym udaje się ukrywać ciążę do końca 2 trymestru. To, kiedy widać brzuch w ciąży zależy od indywidualnych predyspozycji przyszłej mamy. O jakie czynniki chodzi? Ginekolog Beata Sterlińska-Tulimowska opowiedziała, kiedy zaczyna rosnąć brzuch i jak wygląda ten proces. Czy to prawda, że w trakcie ciąży każda kobieta znacznie przybiera na wadze? (Dzień Dobry TVN/x-news)