ciąża

Synonimy:
ciążą, ciąże Objawy ciąży
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ciąża (1506)

 • Kwas foliowy cenny dla mam z padaczką

  Kwas foliowy cenny dla mam z padaczką

  Kwas foliowy jest obowiązkowy dla kobiet planujących ciążę i będących w ciąży. Zapobiega wadom ośrodkowego układu nerwowego u dziecka. Okazuje się, że szczególne korzyści z jego przyjmowania odniosą dzieci mam chorujących na padaczkę – u nich kwas foliowy zmniejsza ryzyko zakłóceń rozwoju mowy.
 • Udawała ciążę bliźniaczą. Zafundowała rodzinie prawdziwy horror

  Udawała ciążę bliźniaczą. Zafundowała rodzinie prawdziwy horror

  ​Podobno dla miłości można zrobić wszystko. Najnowszy przykład tego, czego można się dopuścić, aby tylko zatrzymać ukochaną osobę, pochodzi z Hondurasu. Kobieta udawała, że jest ciąży bliźniaczej, ale prawdziwy horror zafundowała bliskim w dniu domniemanego porodu.
 • Rośnie liczba ciężarnych cierpiących na depresję

  Rośnie liczba ciężarnych cierpiących na depresję

  Częstość występowania depresji i zaburzeń lękowych w okresie ciąży wzrosła o 51 proc. w ciągu zaledwie jednego pokolenia – wynika z angielskich badań, które publikuje „JAMA Network Open”.
 • Ciążowe zachcianki

  Ciążowe zachcianki

  Masz ochotę na czekoladę, a zaraz po niej chcesz sięgnąć po kiszone ogórki? Na temat kobiecych zachcianek w ciąży narosło wiele mitów. Czy faktycznie powinno się im ulegać?
 • Joga pomaga na stres w ciąży

  Joga pomaga na stres w ciąży

  Ćwiczenia jogi uspokajają, zmniejszając stres w ciąży. Dzięki nim przyszłe mamy śpią lepiej i dłużej, zwłaszcza w ostatnim trymestrze. To jedna z dobrych opcji dla aktywności fizycznej dla kobiet w ciąży.
 • Pierwszy oddech i walka o życie

  Pierwszy oddech i walka o życie

  "Najpierw dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć synka. Czekało już na niego imię - Piotruś. Radosną nowinę przygniotła jednak kolejna, przy której inne przestały mieć znaczenie. Nasz chłopczyk jest chory. Ma bardzo chore serce. Gdy przyjdzie na świat, w każdej chwili może umrzeć" - pisze zrozpaczona mama.
 • Trzy ważne zasady żywienia w ciąży

  Trzy ważne zasady żywienia w ciąży

  Ciąża to wyjątkowy stan. Pamiętaj, że rozwój twojego dziecka zależy w dużej mierze od tego, co jesz.
 • Najwięcej porodów odbywa się w nocy

  Najwięcej porodów odbywa się w nocy

  Nietypowe badania sugerują, że w Anglii dzieci najczęściej rodzą się o godzinie 4:00 nad ranem. Mimo że wydaje się to niezwykłe, może być częścią naszego ewolucyjnego dziedzictwa.
 • Sześć sposobów na przyspieszenie porodu

  Sześć sposobów na przyspieszenie porodu

  "Być w ciąży i nie zwariować" Jordan Reid i Erin Williams to niezbędnik każdej przyszłej mamy, której nie brak poczucia humoru. Ironiczna i zadziorna, ale pełna ciepła książka, w której znajdziesz: kolorowanki, quizy, labirynty, uzupełnianki, dziennik i histeryczną zadumę nad prawdziwym obliczem ciąży. Oto fragment jednego z rozdziałów:
 • Nienarodzone dzieci wolą Bacha od Adele

  Nienarodzone dzieci wolą Bacha od Adele

  Hiszpańscy naukowcy przeanalizowali muzykę, której dzieci znajdujące się jeszcze w brzuchu matki lubią słuchać.

Zdjęcia - Ciąża (-4)

 • muzyka.interia.pl
  Taylor Swift jest w ciąży?

Filmy - Ciąża (76)

 • Jak rośnie brzuch w ciąży?

  Są kobiety, których brzuch widoczny jest już w 12. tygodniu ciąży i takie, którym udaje się ukrywać ciążę do końca 2 trymestru. To, kiedy widać brzuch w ciąży zależy od indywidualnych predyspozycji przyszłej mamy. O jakie czynniki chodzi? Ginekolog Beata Sterlińska-Tulimowska opowiedziała, kiedy zaczyna rosnąć brzuch i jak wygląda ten proces. Czy to prawda, że w trakcie ciąży każda kobieta znacznie przybiera na wadze? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Gorąca kąpiel w pianie? Lepiej z tego zrezygnować

  Gorąca kąpiel w pianie po męczącym dniu - brzmi cudownie, ale czy każdy może korzystać z takiego relaksu? Nie dla wszystkich długie przebywanie w gorącej wodzie jest bezpieczne.
 • Niezbędny w czasie ciąży. Gdzie znaleźć kwas foliowy?

  Kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania układu nerwowego, zapobiega anemii, chorobie Alzheimera, wielu nowotworom. Często nazywany jest ciążową witaminą, bo wpływa na prawidłowy rozwój płodu. Chroni dziecko m.in. przed rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Powinny go przyjmować nie tylko kobiety w ciąży, ale także te, które tę ciążę planują. Gdzie można go znaleźć poza aptecznymi witaminami?
 • Para uwieczniła ciążę od początku do dnia narodzin

  Ta para z nowego Jorku postanowiła uwiecznić na filmie wyjątkowy czas, jakim jest ciąża i narodziny dziecka. Powstał z tego wzruszający timelapse, na którym widać rosnący brzuszek mamy i maluszka, który przyszedł na świat. (STORYFUL/x-news)