ciąża

Synonimy:
ciążą, ciąże Objawy ciąży
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ciąża (1518)

 • Niewiarygodna sesja ciążowa

  Niewiarygodna sesja ciążowa

  ​Pewna para z Kanady postanowiła stworzyć dość niezwykłą sesję zdjęć ciążowych. Todd i Nicole Cameron są wielkimi fanami science-fiction, ze szczególnym uwzględnieniem serii Obcy. Wraz z fotografką Li Carter stworzyli zdjęcia, które połączyły dwie z pozoru nieprzystające rzeczy - ciążę i paskudnego potwora z kosmosu. Ostrzegamy, że niektóre zdjęcia mogą wydać się drastyczne.
 • Waga w ciąży. Ile trzeba przytyć w ciąży?

  Waga w ciąży. Ile trzeba przytyć w ciąży?

  Prawidłowy przyrost masy ciała w czasie ciąży zależy od tego, ile przyszła mama ważyła przed zapłodnieniem. Już planując ciążę warto więc zadbać o prawidłową wagę – oszczędzi to kłopotów ze zdrowiem zarówno mamy, jak i dziecka.
 • Pokazała brzuch po ciąży. Rozpętała piekło

  Pokazała brzuch po ciąży. Rozpętała piekło

  ​Współautorka popularnego bloga Instamatki stała się ofiarą zmasowanego hejtu. Wszystko przez jedno zdjęcie, które udostępniła na Instagramie. Na fotografii zaprezentowała, jak wygląda jej brzuch po ciąży.
 • Carrie Underwood chwali się ciążowym brzuchem na American Music Awards 2018

  Carrie Underwood chwali się ciążowym brzuchem na American Music Awards 2018

  Spodziewająca się drugiego dziecka wokalistka Carrie Underwood była jedną z gwiazd American Music Awards.
 • Jessie Ware w ciąży. Pochwaliła się zdjęciem na Instagramie

  Jessie Ware w ciąży. Pochwaliła się zdjęciem na Instagramie

  Tuż po premierze nowego singla "Overtime" wokalistka Jessie Ware ujawniła, że spodziewa się swojego drugiego dziecka. Zdjęcie z ciężarnym brzuchem zaprezentowała na Instagramie.
 • Są dowody, że smog szkodzi nienarodzonym dzieciom

  Są dowody, że smog szkodzi nienarodzonym dzieciom

  Zanieczyszczenie powietrza może szkodzić nienarodzonemu dziecku. Naukowcy po raz pierwszy w historii odkryli, że mikroskopijne cząstki węgla przedostają się do łożyska.
 • Kwas foliowy cenny dla mam z padaczką

  Kwas foliowy cenny dla mam z padaczką

  Kwas foliowy jest obowiązkowy dla kobiet planujących ciążę i będących w ciąży. Zapobiega wadom ośrodkowego układu nerwowego u dziecka. Okazuje się, że szczególne korzyści z jego przyjmowania odniosą dzieci mam chorujących na padaczkę – u nich kwas foliowy zmniejsza ryzyko zakłóceń rozwoju mowy.
 • Udawała ciążę bliźniaczą. Zafundowała rodzinie prawdziwy horror

  Udawała ciążę bliźniaczą. Zafundowała rodzinie prawdziwy horror

  ​Podobno dla miłości można zrobić wszystko. Najnowszy przykład tego, czego można się dopuścić, aby tylko zatrzymać ukochaną osobę, pochodzi z Hondurasu. Kobieta udawała, że jest ciąży bliźniaczej, ale prawdziwy horror zafundowała bliskim w dniu domniemanego porodu.
 • Rośnie liczba ciężarnych cierpiących na depresję

  Rośnie liczba ciężarnych cierpiących na depresję

  Częstość występowania depresji i zaburzeń lękowych w okresie ciąży wzrosła o 51 proc. w ciągu zaledwie jednego pokolenia – wynika z angielskich badań, które publikuje „JAMA Network Open”.
 • Ciążowe zachcianki

  Ciążowe zachcianki

  Masz ochotę na czekoladę, a zaraz po niej chcesz sięgnąć po kiszone ogórki? Na temat kobiecych zachcianek w ciąży narosło wiele mitów. Czy faktycznie powinno się im ulegać?

Zdjęcia - Ciąża (-4)

 • muzyka.interia.pl
  Taylor Swift jest w ciąży?

Filmy - Ciąża (78)

 • USG w ciąży – jak szukać specjalisty?

  USG, czyli ultrasonografia, to badanie umożliwiające ocenę stanu płodu w macicy. Metoda ta wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Są one wysyłane przez głowicę aparatu USG odbijają się od badanych tkanek, np. od narządów wewnętrznych płodu. Jak dokładnie wygląda takie badanie? Ginekolog i położnik Marzena Dębska zdradziła, jak szukać dobrego specjalisty od USG w ciąży. Które badanie jest bardziej dokładne 2D czy 4D? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Obalamy mity. Trening w okresie ciąży jest nie tylko wskazany, ma też pozytywny wpływ na nasze dziecko

  Czas obalić mity związane z trenowaniem w czasie ciąży. Aktywność fizyczna jest w tym okresie nie tylko wskazana. Może też znacznie ułatwić nam poradzenie sobie z trudnościami porodu oraz pozytywnie wpłynąć na rozwój płodu, a w przyszłości naszego dziecka. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy X-bank Gallery.
 • Jak rośnie brzuch w ciąży?

  Są kobiety, których brzuch widoczny jest już w 12. tygodniu ciąży i takie, którym udaje się ukrywać ciążę do końca 2 trymestru. To, kiedy widać brzuch w ciąży zależy od indywidualnych predyspozycji przyszłej mamy. O jakie czynniki chodzi? Ginekolog Beata Sterlińska-Tulimowska opowiedziała, kiedy zaczyna rosnąć brzuch i jak wygląda ten proces. Czy to prawda, że w trakcie ciąży każda kobieta znacznie przybiera na wadze? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Gorąca kąpiel w pianie? Lepiej z tego zrezygnować

  Gorąca kąpiel w pianie po męczącym dniu - brzmi cudownie, ale czy każdy może korzystać z takiego relaksu? Nie dla wszystkich długie przebywanie w gorącej wodzie jest bezpieczne.