Ciąza

Artykuły - Ciąza (38)

 • Umowa przedłużona do dnia porodu poza limitami "33 i 3"

  Umowa przedłużona do dnia porodu poza limitami "33 i 3"

  Pracownice w ciąży objęte są szczególną ochroną przed zwolnieniem, co dotyczy również pracownic zatrudnionych na podstawie umów terminowych. W przypadku takich umów wspomniana ochrona realizowana jest m.in. przez mechanizm przedłużenia umowy do dnia porodu. Mimo że dotyczy on umów czasowych, jego zastosowanie nie grozi naruszeniem limitów zatrudniania na czas określony, nawet jeżeli w wyniku przedłużenia umowy dojdzie do ich przekroczenia.
 • Deutsche nadal ciąży giełdom

  Kolejny dzień, kolejne minima w notowaniach Deutsche Banku. Bank jest niemiecki, ale skala jego działania jest globalna, więc jego kłopoty udzielają się parkietom na całym świecie - również w Warszawie. Nic dziwnego, że warszawski WIG20 znów jest pod kreską. Ale są też dobre wiadomości.
 • Brexit ciąży na koronie norweskiej

  Ostatnie opublikowane w dniu wczorajszym sondaże wskazały na przewagę zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Rynki stopniowo wyceniają taki scenariusz. Lokale wyborcze będą otwarte do godziny 23:00 czasu polskiego i do tego momentu nie będzie już sondaży, ani kampanii.
 • Krajowe ryzyka ciążą złotemu

  Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań PLN po wczorajszych dynamicznych spadkach. Polska waluta jest wyceniana następująco: 4,0138 PLN za franka szwajcarskiego, 4,3877 PLN w relacji do euro, 4,0319 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 5,8088 PLN względem funta szterlinga. Rentowności krajowego długu przejściowo przekroczyły poziom 3,00 proc., jednak zamkniecie wypadło w okolicach 2,907 proc.
 • Niepewność polityczna nadal ciąży GPW

  Czwartek przynosi spadki na warszawskiej giełdzie, które dziś ponownie rażą na tle rynków Europy Zachodniej. Podczas gdy Frankfurt żyje perspektywą luzowania ze strony EBC, kontrastując ją ewentualnie z problemami Volkswagena, inwestorzy w Warszawie nadal przejęci są kwestiami politycznymi.
 • Wybory ciążą złotemu

  Wybory ciążą złotemu

  Zbliżające się wybory parlamentarne będą w najbliższych dniach ciążyć złotemu, który może się osłabić w kierunku 4,26 za euro - oceniają ekonomiści. Dodają, że wsparciem dla obligacji mogą być wyniki aukcji LTE.
 • Ceny miedzi spadają, Chiny ciążą metalom

  Obawy o chiński popyt ciążą cenom metali - informują analitycy. Metal w dostawach trzymiesięcznych na nowojorskiej giełdzie towarowej (COMEX) jest wyceniany po 238,05 USD za funt, po spadku o 0,33 proc.
 • Słabsze PMI ciążą euro

  Wydarzeniem dzisiejszego dnia była publikacja wstępnych danych odnośnie indeksów PMI. W nocy zostały opublikowane odczyty z Japonii i Chin.
 • Słabsze PMI ciążą euro

  Wydarzeniem dzisiejszego dnia była publikacja wstępnych danych odnośnie indeksów PMI. W nocy zostały opublikowane odczyty z Japonii i Chin. Dane z Japonii pozytywnie zaskoczyły, natomiast chiński indeks aktywności w sektorze przemysłowym nieoczekiwania spadł do poziomi 48,2 pkt. z 49,4 pkt., kolejny raz z rzędu utrzymując się poniżej poziomu 50 pkt.
 • Grecja znów ciąży euro

  Pogłoski o szykowaniu się do ogłoszenia niewypłacalności przez Grecję, od rana ciążą na wartości wspólnej waluty - euro dziś traci wobec wszystkich walut z grona G10 oraz rynków wschodzących.