menway - ciało

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ciało (Film (2003) Reż.Tomasz Konecki) ,

Artykuły - Ciało (65)

 • Na początek rozgrzewka

  Na początek rozgrzewka

  Rozgrzewka jest najważniejszą częścią treningu. Powinna trwać minimum 8 minut. Zobacz jak ją prawidłowo wykonywać.
 • Hostia przemieniona w serce Jezusa

  Hostia przemieniona w serce Jezusa

  Kościół uznał dotąd nieliczne cuda eucharystyczne, czyli przypadki niewytłumaczalnej przemiany hostii w ludzką tkankę i krew. W kolejce do zaakceptowania przez Watykan czekają dwa takie współczesne cuda.
 • Gdy owady zdradzają przestępcę

  Gdy owady zdradzają przestępcę

  Za fachowo brzmiącym terminem entomologia sądowa kryje się biologiczna nauka stosowana budząca zazwyczaj niesmak, gdyż opiera się na analizie (jakościowej i ilościowej) owadów znalezionych na zwłokach.
 • Opuszczenie ciała przez mózg

  Opuszczenie ciała przez mózg

  Okazuje się, że osoby, które twierdzą, że udało im się opuścić ciało, wcale nie muszą być chore - tak wynika z najnowszych badań.
 • Jak rzeźbić ciało na siłowni

  Jak rzeźbić ciało na siłowni

  Od paru lat panuje moda na korzystanie z siłowni. Już nie tylko kobiety opanowała mania zgrabnej figury, ale i mężczyzn. Bo jak tu mieć miękki brzuch, kiedy kolega szpanuje "kaloryferem" i bicepsami.
 • Jedzenie jest dla słabych

  Jedzenie jest dla słabych

  Breatharianizm (ang. breath znaczy oddech) zakłada, że człowiek może żyć odżywiając się wyłącznie światłem kosmicznym lub praną (w hinduizmie prana to siła, która utrzymuje przy życiu wszystkie istoty). Spożywanie pokarmów i picie wody uważa się za całkowicie zbędne.
 • Intuicja jest naukowo udowodniona

  Intuicja jest naukowo udowodniona

  - Intuicja sprowadza nas na manowce, jeżeli chodzi o rachunek prawdopodobieństwa i analityczne kalkulacje, natomiast w ocenach holistycznych, a takimi są na przykład oceny relacji z innymi ludźmi, intuicja się bardzo przydaje - mówi prof. Rafał Ohme, ekspert w dziedzinie psychologii perswazji, emocji i podświadomości.
 • Płód miał przynieść mu bogactwo

  Płód miał przynieść mu bogactwo

  Pewien Laotańczyk zamordował swoją ciężarną żonę, by... z płodu zrobić talizman na szczęście. Jego nienarodzone dziecko miało pomóc mu wygrać na loterii. Nie pomogło.
 • Przełam granice organizmu

  Przełam granice organizmu

  Kiedy zaczynasz ćwiczyć, twoje ciało zmienia się w raptownym tempie. Z miesiąca na miesiąc twoje mięśnie stają się większe, pełniejsze i twardsze, stajesz się silniejszy, zaś ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu zmniejsza się, odsłaniając tak atrakcyjne dla innych mięśnie brzucha.
 • Mali świadkowie wielkich procesów

  Mali świadkowie wielkich procesów

  - Jeszcze nieco ponad dwieście lat temu wśród naukowców panowało przekonanie, że - jeśli pominąć komety - przestrzeń międzyplanetarna jest pusta, a meteoryty są ziemskiego pochodzenia. Dziś wiem, że tak nie jest - mówi mineralog prof. dr. hab. inż. Andrzej Manecki.