ciało

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ciało (Film (2003) Reż.Tomasz Konecki) ,

Artykuły - Ciało (1383)

Filmy - Ciało (12)

 • Walczyła z kompleksami. Dzisiaj wygląda tak

  Dziewczyna miała kompleksy na punkcie swojej wagi. Postanowiła wziąć się za siebie, by osiągnąć upragnioną sylwetkę. Teraz wygląda tak.
 • Ludzkie ciało jako płótno, a na nim?

  Jack Williams to artysta, który urzeka tym co robi z ludzkim ciałem. Artysta tworzy spektakularne krajobrazy na ciałach nagich modeli. Jack Williams używa reaktywnej farby, która w połączeniu ze światłem UV daje oszałamiające efekty. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć!
 • Spór o ciało świętej. Gdzie powinna spoczywać Bernadeta Soubirous?

  Lourdes na południu Francji to miejsce znane nie tylko katolikom. To właśnie tu, w 1858 r., 14-letnia Bernadeta Soubirous doznała kilkunastu objawień maryjnych, uznanych później przez Kościół. Sama Bernadeta po śmierci zaliczona została w poczet świętych. Podczas badań medycznych przeprowadzanych w ramach procesu kanonizacyjnego okazało się, że jej ciało nie uległo rozkładowi... Co jednak ciekawe, Bernadeta spoczęła nie w miejscu, które rozsławiła swoimi wizjami – a w oddalonym o 700 km od Lourdes klasztorze w Nevers. Wielu pielgrzymów przybywających do Lourdes nie kryje zaskoczenia tym faktem. Ale to sama Bernadeta wybrała życie w Nevers, chcąc uciec przed rozgłosem. W 1866 r. przywdziała habit zakonny i wstąpiła do tamtejszego klasztoru. Pozostała tam aż do swojej śmierci (1879 r.). Nie brak takich, którzy uważają, że ta wielka święta Kościoła katolickiego powinna spoczywać w swojej rodzinnej miejscowości. – Jej historia nie jest związana z Nevers, a Lourdes – przekonują. Ale mieszkańcy Nevers nawet nie chcą słyszeć o odebraniu im ciała Bernadety. W grę wchodzą nie tylko względy duchowe, ale także – a może przede wszystkim – ekonomiczne: według danych z 2012 r., pielgrzymki do kaplicy z ciałem Bernadety przynoszą miastu... ponad 2,5 miliona euro rocznie! Polecamy też: Tajemnice Całunu Turyńskiego. Dowód na zmartwychwstanie Chrystusa?
 • Merta: Żałuję, że nie otworzyłam trumny męża

  Żałuję, że nie zdołałam pokonać oporu rodziny i bliskich i nie otworzyłam trumny męża - powiedziała Magdalena Merta, wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Tomaszu Mercie. Według Merty, byłaby to szansa na potwierdzenie tożsamości ciała znajdującego się w trumnie oraz na zdjęcie plastikowego worka, w którym umieszczano ofiary (TVN24/x-news).