CIA

Synonimy:
Agencja Wywiadowcza, Agencje wywiadowcze Centralna Agencja Wywiadowcza
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - CIA (501)

 • Amerykanie chcą jawności przypadków obserwacji UFO przez wojsko

  Amerykanie chcą jawności przypadków obserwacji UFO przez wojsko

  Amerykański senat odpowiedzialny za nadzorowanie wywiadu, chce zmienić sposób, w jaki rząd pochodzi do wojskowych raportów o UFO. To może pozwolić na uwolnienie całych ton niesklasyfikowanych dokumentów na temat UFO.
 • CIA na rozdrożu. Czy zrzuci militarny gorset?

  CIA na rozdrożu. Czy zrzuci militarny gorset?

  Gina Haspel, pierwsza w historii kobieta-dyrektor CIA, w publicznych wystąpieniach po objęciu funkcji w maju 2018 r. zaakcentowała potrzebę zmiany dotychczasowych priorytetów Agencji. Zasugerowała powrót do źródeł, a więc do zasadniczej misji, jaką zarysowano przed CIA w 1947 r. - gromadzenia informacji wywiadowczych dla wsparcia decyzji politycznych.
 • CIA, FBI i NSA ostrzegają przed chińskimi smartfonami

  CIA, FBI i NSA ostrzegają przed chińskimi smartfonami

  Największe amerykańskie agencje wywiadowcze jednogłośnie zalecają, aby amerykańscy konsumenci nie kupowali chińskie smartfonów.
 • Aplikacja ​Strava przez przypadek zdradziła tajemnice wojskowe i wywiadowcze

  Aplikacja ​Strava przez przypadek zdradziła tajemnice wojskowe i wywiadowcze

  ​Strava - aplikacja i serwis społecznościowy, który gromadzi dane wysłane przez atletów, biegaczy i wielbicieli fitness, upubliczniła informacje o swoich użytkownikach na specjalnej, interaktywnej mapie. W czym problem? Przy okazji zdradziła pozycję tajnych, wojskowych baz.
 • Schulz dopuszcza możliwość wejścia SPD do koalicji rządowej

  Schulz dopuszcza możliwość wejścia SPD do koalicji rządowej

  Przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) Martin Schulz dopuścił w piątek możliwość podjęcia przez nią rozmów w sprawie ewentualnego wznowienia większościowej koalicji rządowej z chadeckim blokiem CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel. Jak zaznaczył, zadecydują o tym sami członkowie SPD. Giełda w Niemczech zareagowała zwyżką indeksu DAX o 0,51 proc. (godz. 15.13). Również indeks giełdy w Paryżu CAC wzrósł - o 0,57 proc.
 • Szef CIA: Interwencja Rosji nie wpłynęła na wynik wyborów z 2016

  Szef CIA: Interwencja Rosji nie wpłynęła na wynik wyborów z 2016

  Ingerencja Rosji poprzez cyberataki nie wpłynęła na wynik prezydenckich wyborów w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2016 roku - ocenił dyrektor CIA Mike Pompeo. Jednak sama agencja później zdystansowała się od tych słów.
 • Symantec powiązał co najmniej 40 ataków cybernetycznych z CIA

  Symantec powiązał co najmniej 40 ataków cybernetycznych z CIA

  Co najmniej 40 ataków cybernetycznych na cele w 16 krajach przeprowadzono wykorzystując ściśle tajne narzędzia, co może świadczyć, że stała za nimi CIA - poinformowała firma Symantec, powołując się na dane opublikowane wcześniej przez WikiLeaks.
 • Hakerzy obserwują inteligentne telewizory

  Hakerzy obserwują inteligentne telewizory

  Tajne dokumenty CIA, opublikowane na Wikileaks, rzucają nowe światło na hakerską aktywność agencji w latach 2013-2016. Na jej celowniku znalazły się iPhone'y, urządzenia z systemem operacyjnym Android, a także inteligentne telewizory. Eksperci z G DATA - Eddy Willems oraz Ralf Benzmüller komentuje najnowsze rewelacje Wikileaks.
 • ​Tajne dokumenty CIA: Inwigilacja poprzez... telewizory

  ​Tajne dokumenty CIA: Inwigilacja poprzez... telewizory

  Wikileaks publikuje rzekome dokumenty CIA dotyczące metod działania hakerów agencji. Najwięcej emocji budzi sprawa telewizorów Samsunga.
 • Wyciekły dokumenty CIA. "To będzie wstrząs"

  Wyciekły dokumenty CIA. "To będzie wstrząs"

  Demaskatorski portal WikiLeaks opublikował we wtorek tysiące dokumentów pochodzących - jak podaje - z centrum wywiadu cybernetycznego CIA. Ich autentyczność nie została potwierdzona, ale WikiLeaks w przeszłości ujawnił już wiele prawdziwych tajemnic rządowych.

Filmy - CIA (4)

 • Zaginiony w Iranie Amerykanin okazał się tajnym agentem!

  Amerykanin Robert Levinson zaginął bez wieści w 2007 r. – podczas podróży na wyspę Kisz w Iranie. Wówczas mówiono, że była to podróż biznesowa. Ze śledztwa przeprowadzonego przez Associated Press wynika jednak, że Levinson - były agent FBI - wykonywał na terenie Iranu zadania zlecone mu przez analityków CIA. Amerykański rząd płaci jego rodzinie miliony, byleby tylko uniknąć procesu, ale skandalu politycznego nie da się już uniknąć. Najsmutniejsze w całej tej sprawie jest to, że Levinson został zupełnie sam. Waszyngton obiecuje, że nie zostawi swojego obywatela bez pomocy, ale od lat bezskutecznie stara się ustalić miejsce jego uwięzienia i sprowadzić go bezpiecznie do domu... Czy tak państwo odwdzięcza się obywatelowi, który wykonywał na jego zlecenie niebezpieczną misję? - pytają bliscy zaginionego.
 • Poznaj techniki tajnych służb specjalnych!

  Służby śledcze na całym świecie stosują podobne psychologiczne metody, które mają tylko jeden cel - wydobycie informacji. Zapraszam w mroczny świat przesłuchań.
 • Cimoszewicz: Nie wiedziałem o więzieniu CIA

  Wiele wskazuje na to, że rzeczywiście w Kiejkutach na Mazurach CIA korzystała z wydzielonego budynku na swoją działalność. Dyskutowałbym, czy powinniśmy używać określenia "więzienie". Ja o tym nie wiedziałem - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Włodzimierz Cimoszewicz.
 • "Nie znam prawdy o CIA w Polsce"

  Gościem Kontrwywiadu RMF FM był Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy.