Chuck Hagel

Artykuły - Chuck Hagel (15)

 • Szef Pentagonu złoży wizytę na chińskim lotniskowcu

  Szef Pentagonu złoży wizytę na chińskim lotniskowcu

  Sekretarz obrony USA Chuck Hagel złoży wizytę na chińskim lotniskowcu podczas rozpoczynającej się w poniedziałek trzydniowej wizyty w Chinach - poinformował anonimowy przedstawiciel amerykańskiego rządu. Będzie to pierwsza tego rodzaju wizyta.
 • Amerykański minister obrony wzywa Chiny do odpowiedzialnego zachowania

  Amerykański minister obrony wzywa Chiny do odpowiedzialnego zachowania

  ​Amerykański minister obrony Chuck Hagel zaapelował w niedzielę do Chin o odpowiedzialne korzystanie "z wielkiej siły", jaką dysponuje rząd w Pekinie. Przebywający z wizytą w Japonii Hagel zwrócił się również do Chin o okazanie szacunku wobec sąsiednich państw.
 • Hagel: Poważnie traktujemy zobowiązania sojusznicze

  Hagel: Poważnie traktujemy zobowiązania sojusznicze

  Przebywający z wizytą w Japonii amerykański minister obrony Chuck Hagel zapewnił w sobotę, że Waszyngton poważnie traktuje swoje zobowiązania wobec sojusznika. Hagel pozytywnie ocenił zapowiedzi Tokio o zwiększeniu nakładów budżetowych na obronność.
 • Chuck Hagel: Musimy zapewnić bezpieczeństwo personelowi bazy i rodzinom

  - Ilekroć dochodzi do takich tragicznych zdarzeń, oznacza to, że mamy poważny problem - zapowiedział Chuck Hagel, odnosząc się do strzelaniny w bazie wojskowej Fort Hood, w której zginęły 4 osoby.
 • Pentagon: Rosja nie wejdzie na wschodnią Ukrainę

  Pentagon: Rosja nie wejdzie na wschodnią Ukrainę

  - Amerykański minister obrony Chuck Hagel otrzymał w czwartek zapewnienie od ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, że rosyjskie oddziały rozmieszczone wzdłuż wschodniej granicy Ukrainy nie mają zamiaru wejść na jej terytorium - poinformował Pentagon.
 • Pentagon: Zwiększymy pomoc wojskową dla Polski i krajów bałtyckich

  Pentagon: Zwiększymy pomoc wojskową dla Polski i krajów bałtyckich

  ​Występując w środę przed Izbą Reprezentantów USA szef Pentagonu Chuck Hagel powiedział, że podczas kryzysu związanego z sytuacją na Ukrainie Stany Zjednoczone zwiększą pomoc militarną dla swych sojuszników w NATO, w tym Polski i krajów bałtyckich.
 • Kryzys na Ukrainie

  Kryzys na Ukrainie

  Decyzja Rosyjskiej Rady Federacji, dotycząca użycia rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy w związku z "nadzwyczajną sytuacją" w tym kraju, wywołała ostre reakcje. Prezentujemy najważniejsze sobotnie wydarzenia i reakcje świata na kontrowersyjne deklaracje Rosji.
 • USA: Szef Pentagonu rozmawiał z ministrem obrony Rosji nt. Ukrainy

  USA: Szef Pentagonu rozmawiał z ministrem obrony Rosji nt. Ukrainy

  Szef Pentagonu Chuck Hagel powiedział w rozmowie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu, że interwencja Rosji na Ukrainie zdestabilizuje sytuację w regionie i "zagrozi bezpieczeństwu Europy" - poinformował w sobotę rzecznik Pentagonu admirał John Kirby.
 • Przedstawiciel USA: W sprawie Krymu Waszyngton koncentruje się na dyplomacji

  Przedstawiciel USA: W sprawie Krymu Waszyngton koncentruje się na dyplomacji

  Amerykański minister obrony Chuck Hagel rozmawiał w sobotę z szefem resortu obrony Rosji Siergiejem Szojgu - poinformował anonimowy przedstawiciel władz USA. Dodał, że Stany Zjednoczone koncentrują się na dyplomatycznych rozwiązaniach kryzysu wokół Krymu.
 • Mniej wojsk lądowych USA

  Mniej wojsk lądowych USA

  Szef Pentagonu Chuck Hagel chce ograniczyć wielkość amerykańskich sił lądowych do poziomu sprzed drugiej wojny światowej. To skutek oszczędności w armii Stanów Zjednoczonych oraz zmiany priorytetów po zakończeniu wojny w Afganistanie.