Chruszczow

Artykuły - Chruszczow (7)

 • Rozgromić "Burzę"

  Według planu akcji "Burza" Armia Krajowa miała zakaz walki z czerwonoarmistami. Jedynym wyjątkiem była obrona konieczna. Kreml doskonale o tym wiedział i przygotował własną "Anty-Burzę" - o tym, jak Moskwa niszczyła polskie podziemie pisze w swojej książce "Powstanie Warszawskie widziane z Moskwy" rosyjski historyk, Nikołaj Iwanow.
 • Tierieszkowa - kobieta w kosmosie

  Tierieszkowa - kobieta w kosmosie

  O tym, że była pierwszą kobietą w przestrzeni kosmicznej zadecydował sam Nikita Chruszczow. Na pokładzie Wostoka 6 Walentyna Tierieszkowa spędziła 2 dni, 22 godziny i 50 minut. Był to jej jedyny lot kosmiczny.
 • Kopenhaga: "Skamielina Dnia" dla Polski

  Kopenhaga: "Skamielina Dnia" dla Polski

  Sieć Climate Action Network (CAN) skupiająca ponad 450 organizacji pozarządowych z całego świata przyznała w czwartek w Kopenhadze "Skamielinę Dnia" Polsce. Jest to forma krytyki za zarzucane nam blokowanie podniesienia przez Unię Europejską docelowej redukcji emisji CO2 z 20 proc. do 30 proc.
 • Chruszczow mógł zginąć w Sosnowcu

  Chruszczow mógł zginąć w Sosnowcu

  To było 15 lipca 1959 roku, czyli dokładnie 50 lat temu. W Sosnowcu przeprowadzono zamach bombowy na Nikitę Chruszczowa. To mało znany fakt z historii PRL-u.
 • Jak Chruszczow stał się "towarzyski"

  Jak Chruszczow stał się "towarzyski"

  Okres Zimnej Wojny to czas walki między USA i ZSRR. W tej regule jest tylko jeden wyjątek - amerykańska wystawa w Moskwie i "towarzyski" Chruszczow.

Filmy - Chruszczow (1)

 • Jak Chruszczow uległ pepsi

  Okres Zimnej Wojny to czas walki między USA i ZSRR. W tej regule jest tylko jeden wyjątek - amerykańska wystawa w Moskwie i "towarzyski" Chruszczow.