Chris Cieszewski

Artykuły - Chris Cieszewski (4)

 • Macierewicz: Nic nie podważa mojego zaufania do Cieszewskiego

  Macierewicz: Nic nie podważa mojego zaufania do Cieszewskiego

  Szef parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) podkreślił w środę, że na razie nic nie podważa jego zaufania do Chrisa Cieszewskiego, naukowca, z którego badań korzysta zespół. Poseł dodał, że Cieszewski sam zwrócił się do niego, by sprawdził w IPN dokumenty na jego temat.
 • W poszukiwaniu prawdy

  W poszukiwaniu prawdy

  Konferencja smoleńska niezależnych naukowców poszerza naszą wiedzę o okolicznościach i konsekwencjach tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje na tę konferencję dodatkowo wiele nam mówią o świecie, w którym dzisiaj żyjemy.
 • "GW": Dowód na kłamstwo eksperta PiS od brzozy

  "GW": Dowód na kłamstwo eksperta PiS od brzozy

  "Nie brałem udziału w analizie Chrisa Cieszewskiego" - napisał w korespondencji z dziennikarzem "Gazety Wyborczej" Deepak Mishra z University of Georgia, wybitny specjalista od zdjęć satelitarnych. To na niego powoływał się Cieszewski, twierdząc że brzoza w Smoleńsku została złamana przed 10 kwietnia 2010 roku.
 • RMF24: „Przelatujący odrzutowiec zmiótłby z ziemi stertę śmieci”

  Prof. Chris Cieszewski podchodzi z rezerwą do słów Macieja Laska, który w Kontrwywiadzie RMF FM powiedział, że pomylił on brzozę ze stertą śmieci. - Gdyby traktować poważnie to, że zdjęcia, których użyłem, pokazują śmieci w jakichś reklamówkach, to znaczyłoby to, że w ogóle nie mógł tamtędy przelatywać tupolew! - twierdzi.