chów klatkowy

Artykuły - Chów klatkowy (4)

 • List naukowców: Postulujemy likwidację ferm futrzarskich

  List naukowców: Postulujemy likwidację ferm futrzarskich

  130 ludzi nauki podpisało się pod skierowanym do posłów listem otwartym, w którym postulują oni likwidację ferm futrzarskich. Norki i lisy to zwierzęta terytorialne; chów klatkowy sprawia tym zwierzętom cierpienie i nie spełnia potrzeb etologicznych tych dzikich drapieżników - piszą naukowcy.
 • Jaja z chowu klatkowego znikają ze sklepów. Hodowców czekają wielkie zmiany

  Jaja z chowu klatkowego znikają ze sklepów. Hodowców czekają wielkie zmiany

  Już prawie 80 proc. Polaków popiera zakaz chowu klatkowego kur - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Nasza świadomość jako konsumentów się zwiększa - chcemy jeść produkty zdrowe - a poza tym zależy nam na humanitarnym traktowaniu zwierząt. W ogólnoświatowy trend wpisują się działania firm z branży spożywczej, których coraz więcej rezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego.
 • Wojna o jaja z chowu klatkowego

  Wojna o jaja z chowu klatkowego

  Blisko 90 proc. wszystkich jaj w Polsce pochodzi z chowu klatkowego. Zdaniem ekspertów ta forma chowu, nie zapewnia kurom odpowiednich warunków. Niestety, właśnie te jajka dominują na półkach sklepowych naszego handlu.
 • UE: Zakaz sprzedaży jaj z chowu klatkowego zgodnie z planem

  UE: Zakaz sprzedaży jaj z chowu klatkowego zgodnie z planem

  - Zakaz sprzedaży jaj od kur z chowu klatkowego wejdzie w życie w UE zgodnie z planem 1 stycznia 2012 r., a kraje, które się nie podporządkują, poniosą konsekwencje prawne - zapowiedział w środę unijny komisarz ds. konsumenckich John Dalli.

Filmy - Chów klatkowy (1)

 • Jaja z chowu klatkowego znikają ze sklepów. Hodowców czekają wielkie zmiany

  Już prawie 80% Polaków popiera zakaz chowu klatkowego kur – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Nasza świadomość jako konsumentów się zwiększa – chcemy jeść produkty zdrowe – a poza tym zależy nam na humanitarnym traktowaniu zwierząt. W ogólnoświatowy trend wpisują się działania firm z branży spożywczej, których coraz więcej rezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego.