Chorwacja w UE

Artykuły - Chorwacja w UE (0)

 • Chorwacja świętuje wstąpienie do UE

  O północy z niedzieli na poniedziałek Chorwacja weszła do Unii Europejskiej, stając się jej 28. członkiem. "Gratuluję, Chorwacjo! Witamy was z całego serca" - mówił na centralnych uroczystościach w Zagrzebiu przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.
 • Unijny smutek Chorwacji

  Unijny smutek Chorwacji

  Wspólnota będzie miała od poniedziałku kolejny kłopot na głowie. To Chorwacja - 28. członek UE. Stan jej gospodarki w opinii ekspertów bardzo przypomina sytuację w Grecji
 • Chorwacja jest przekonana, że nie przysporzy UE problemów

  Wbrew obawom części państw unijnych Chorwacja, która 1 lipca przystąpi do UE, nie będzie kolejnym krajem sprawiającym Unii problemy, choć jest pogrążona w recesji - zapewniają chorwaccy politycy. Nie wszystkich zdołali jednak przekonać.
 • Kiedy Chorwacja w UE?

  Węgry chcą, by Chorwacja została członkiem Unii Europejskiej za ich przewodnictwa w UE, czyli w pierwszej połowie 2011 r. - oświadczyła w piątek minister spraw zagranicznych Węgier Kinga Goencz.

Filmy - Chorwacja w UE (1)

 • Tak będzie zmieniać się Unia Europejska

  Jeszcze niedawno liczni sceptycy wróżyli Unii Europejskiej rychły koniec. Tymczasem wspólna europejska rodzina nie tylko nie rozpada się, ale wkrótce znów się powiększy! 1 lipca dołączy do niej 28. państwo członkowskie, czyli Chorwacja. A w kolejce czekają już następni chętni: Turcja, Macedonia, Czarnogóra, Serbia i Islandia. O członkostwie w UE marzy również nieuznawane przez dużą część świata Kosowo - i wcale nie jest bez szans...