chomik

Artykuły - Chomik (21)

 • Oto jak (nie)świadomie krzywdzimy małe zwierzęta domowe

  Oto jak (nie)świadomie krzywdzimy małe zwierzęta domowe

  Ponad połowa Polaków posiada zwierzę domowe. Najczęściej jest to pies lub kot, ale chętnie opiekujemy się też gryzoniami, gadami i rybkami. I właśnie te ostatnie, z założenia uznawane za niekłopotliwe, mają ciężkie życie. Dlaczego? Otóż większość osób nie zadaje sobie trudu poznania ich potrzeb. W konsekwencji popełniają błędy i skazują swojego pupila na smutne życie, często w cierpieniu.
 • Polska odyseja kosmiczna

  Polska odyseja kosmiczna

  Byliśmy czwartym państwem w historii, którego obywatel odbył lot kosmiczny. Nasze urządzenia badały już Marsa i Tytana, a kolejne polecą w kierunku Słońca oraz Jowisza. Czy Polska może stać się jednym z liderów eksploracji kosmosu?
 • Justin Bieber: Z chomikiem to żart, ale małpka..

  Justin Bieber: Z chomikiem to żart, ale małpka..

  Informacja o kwarantannie dla chomika Justina Biebera była naszym primaaprilisowym żartem, ale niektóre szczegóły tej historii są prawdą.
 • Justin Bieber chciał przemycić... chomika!

  Justin Bieber chciał przemycić... chomika!

  Grzywnę w wysokości 16 tys. dolarów musiał zapłacić Justin Bieber za brak odpowiednich dokumentów weterynaryjnych dla swoich pupili.
 • 18-letni gwiazdor skrzywdził chomika?

  18-letni gwiazdor skrzywdził chomika?

  Kalifornijscy obrońcy praw zwierząt skrytykowali piosenkarza Justina Biebera.
 • Problemy z rosyjską misją na Fobos

  Problemy z rosyjską misją na Fobos

  Wystrzelona przez Rosjan sonda Fobos-Grunt, na pokładzie której znajduje się "Chomik", czyli urządzenie badawcze skonstruowane przez polskich naukowców, ma problemy.
 • Polski "Chomik" wyruszy po próbki kosmicznego gruntu

  "Chomik", czyli urządzenie badawcze skonstruowane przez polskich naukowców, we wtorek wieczorem wyruszy w kierunku jednego z księżyców Marsa - Fobosa. Poleci na pokładzie rosyjskiej sondy Fobos-Grunt, by zebrać cenną próbkę kosmicznego gruntu.
 • Polski CHOMIK na księżycu Marsa

  CHOMIK to nazwa polskiego penetratora geologicznego, który w ramach rosyjskiej misji kosmicznej Fobos-Grunt za kilka lat ma polecieć na księżyc Marsa - Fobosa. Prace nad instrumentem rozpoczęli właśnie naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.
 • Tomasz Karolak chomikiem

  Tomasz Karolak chomikiem

  Zbliża się premiera najnowszej produkcji Disneya - animacji "Piorun". Twórcy rodzimej wersji językowej zadbali o to, by rozmach widowiska był nie tylko widoczny, ale i słyszalny. Udało im się zaangażować do tytułowej roli Borysa Szyca, a ponadto zebrać w studiu nagraniowym silną reprezentację popularnego serialu "39 i pół". I tak w jednej opowieści spotykają się znów Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz i Krzysztof Stelmaszyk.
 • UE: Należy lepiej chronić chomiki

  UE: Należy lepiej chronić chomiki

  Francja musi się przyłożyć do ochrony chomików żyjących na wolności. W przeciwnym razie może grozić jej sąd i grzywna w wysokości kilku milionów euro - ostrzegł w czwartek unijny komisarz ds. środowiska Stawros Dimas.

Filmy - Chomik (5)