choinka

Artykuły - Choinka (71)

 • Choinki polskich gwiazd: Jak wyglądają w tym roku?

  Choinki polskich gwiazd: Jak wyglądają w tym roku?

  Polskie gwiazdy pochwaliły się tegorocznymi choinkami na Instagramie. Każde ze świątecznych drzewek jest wyjątkowe i oryginalnie ubrane. Zobaczcie, jakie trendy obowiązują w tym roku!
 • Żywe choinki odchodzą do lamusa. Teraz jest "moda" na sztuczne

  Żywe choinki odchodzą do lamusa. Teraz jest "moda" na sztuczne

  Blisko 70 proc. ankietowanych kupi w tym roku choinkę. Ponad połowa osób z tej grupy zainwestuje w sztuczną, a niespełna 40 proc. sprawi sobie żywą. Zwolennicy naturalnych drzewek głównie podnoszą aspekt ekologii - 38 proc. Wskazują też na tradycję - 37 proc. Plastikowy iglak cieszy się większym zainteresowaniem, bo jest tańszy - 49 proc. Może również posłużyć na kolejne święta - 32 proc. Ponadto jest bardziej dostępny - 11 proc. Takie są wyniki badania Hiper-Com Poland i Grupy Mobilnej Qpony-Blix.
 • Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Najdroższa choinka na świecie znajduje się w miejscowości Estepona koło Malagi, na południu Hiszpanii. Mierzy trzy i pól metra wysokości i jest udekorowana diamentami, szmaragdami i innymi drogimi kamieniami o łącznej wartości około 12 mln euro.
 • Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  W ub. roku na blisko 1800 akcji Straży Leśnej wykryto tylko ponad 40 przypadków kradzieży świątecznych drzewek. Odkąd rynek przejęły specjalistyczne plantacje, złodzieje zmienili teren działania. Kilkaset skradzionych choinek oznacza nie tylko straty materialne, ale też problem z wypełnieniem zobowiązań kontraktowych.
 • Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku w ramach bożonarodzeniowej tradycji w Polsce wycina się nawet 6 mln drzew. Każda wycięta choinka to więcej dwutlenku węgla, bardziej zanieczyszczone powietrze i większe ryzyko smogu. Rozwiązaniem może być wypożyczenie świątecznego drzewka, które po Bożym Narodzeniu trafi z powrotem do szkółki. Firma Volvo już po raz drugi rusza z akcją "Wypożyczalnia choinek". W tym roku do domów może trafić 500 choinek. Za każde wypożyczone drzewko Volvo zasadzi kolejne dziesięć, czyli łącznie nawet 5 tysięcy.
 • ​Alternatywne choinki to hit!

  ​Alternatywne choinki to hit!

  Generalnie szkoły są dwie. Według pierwszej, nie ma prawdziwego Bożego Narodzenia bez sporych rozmiarów choinki, rozłożystej, pięknie przyozdobionej, koniecznie żywej. Według drugiej, bożonarodzeniowe drzewko to niepotrzebne zamieszanie i relikt przeszłości, który można z powodzeniem zastąpić. Czym? Alternatywną choinkę da się zrobić dosłownie z wszystkiego!
 • Kradzież choinki z lasu sposobem na świąteczne oszczędności? Kara to nawet 5 tys. zł

  Kradzież choinki z lasu sposobem na świąteczne oszczędności? Kara to nawet 5 tys. zł

  Siewierskie nadleśnictwo (woj. śląskie) postanowiło walczyć z kradzieżami drzewek z lasu. - Patrolujemy w sposób wzmożony tereny leśne, aby odstraszyć amatorów nielegalnych choinek. Wykorzystujemy też monitoring lasu, by wykryć potencjalnych sprawców. W lesie są umieszczane fotopułapki - mówił Mariusz Kowalski, z Nadleśnictwa Siewierz.
 • Coroczny dylemat: jaką choinkę wybrać?

  Coroczny dylemat: jaką choinkę wybrać?

  Polacy obchodzący Święta Bożego Narodzenia co roku zastanawiają się nad tym, jaką choinkę wybrać. Tradycyjnie dzielimy się na dwie grupy - zwolenników choinek prawdziwych oraz tych, którzy wolą sztuczne drzewka. Wpływ na decyzję ma cena, zapach, wygląd, ochrona środowiska oraz rodzina. Czy nasz wybór jest obiektywny? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom prawdziwych i sztucznych choinek.
 • Choinkę można zareklamować. Potrzebny jednak dowód zakupu

  Choinkę można zareklamować. Potrzebny jednak dowód zakupu

  Choinka, jak każdy inny produkt, powinna być w taki sposób oznaczona ceną, by kupujący nie miał żadnej wątpliwości co do jej wysokości. Przed zakupem warto też upewnić się, czy podana kwota to cena za całe drzewko, czy np. za metr. Po transakcji należy poprosić o potwierdzenie zakupu - nie musi być to paragon fiskalny, wystarczy kartka z podpisem lub pieczątką. Bez tego w razie ewentualnej reklamacji trudno będzie udowodnić, że to tu zostało zakupione drzewko świąteczne.
 • Twoje pieniądze w RMF FM: Tania choinka? To możliwe

  Twoje pieniądze w RMF FM: Tania choinka? To możliwe

  Święta to ciężki czas dla portfela. Da się jednak zaoszczędzić. Także na bożonarodzeniowym drzewku. Choinka wcale nie musi kosztować stu złotych, wystarczy o świerk poprosić... leśników.

Filmy - Choinka (50)

 • Jak pozbyć się choinki po świętach? 5 eko-sposobów

  Po świętach często nie wiemy co zrobić z żywym drzewkiem, które wdzięcznie zdobiło nasze domy. Pokazujemy zatem 5 przyjaznych środowisku sposobów na pozbycie się choinki. Wcale nie musimy wyrzucać jej na śmietnik! (Cover Video/x-news)
 • Jakie znaczenie mają kolory i kształty bombek?

  Na choinkach wieszamy mnóstwo różnych bombek. Okazuje się, ze ich kształty i kolory miały swoje określone znaczenie. O symbolice ozdób świątecznych opowiedziała Izabela Brymerska z Muzeum Bombek w Miliczu. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak przewieźć choinkę, by nie dostać mandatu?

  Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka wyjaśnił jak prawidłowo przewozić choinkę na dachu samochodu. Jak prawidłowo zabezpieczyć drzewko? Za co można dostać mandat? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kot kontra choinka. Jak to się zazwyczaj kończy?

  Kot kontra choinka - to nie może się dobrze skończyć. Te futrzaki wyjątkowo uwielbiają wspinanie, a większość z nich nie może się powstrzymać, widząc w domu tak piękny obiekt. Zobaczcie co stało się z corocznym drzewkiem. (STORYFUL/x-news)