choinka

Artykuły - Choinka (104)

 • Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  W ub. roku na blisko 1800 akcji Straży Leśnej wykryto tylko ponad 40 przypadków kradzieży świątecznych drzewek. Odkąd rynek przejęły specjalistyczne plantacje, złodzieje zmienili teren działania. Kilkaset skradzionych choinek oznacza nie tylko straty materialne, ale też problem z wypełnieniem zobowiązań kontraktowych.
 • Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku w ramach bożonarodzeniowej tradycji w Polsce wycina się nawet 6 mln drzew. Każda wycięta choinka to więcej dwutlenku węgla, bardziej zanieczyszczone powietrze i większe ryzyko smogu. Rozwiązaniem może być wypożyczenie świątecznego drzewka, które po Bożym Narodzeniu trafi z powrotem do szkółki. Firma Volvo już po raz drugi rusza z akcją "Wypożyczalnia choinek". W tym roku do domów może trafić 500 choinek. Za każde wypożyczone drzewko Volvo zasadzi kolejne dziesięć, czyli łącznie nawet 5 tysięcy.
 • ​Alternatywne choinki to hit!

  ​Alternatywne choinki to hit!

  Generalnie szkoły są dwie. Według pierwszej, nie ma prawdziwego Bożego Narodzenia bez sporych rozmiarów choinki, rozłożystej, pięknie przyozdobionej, koniecznie żywej. Według drugiej, bożonarodzeniowe drzewko to niepotrzebne zamieszanie i relikt przeszłości, który można z powodzeniem zastąpić. Czym? Alternatywną choinkę da się zrobić dosłownie z wszystkiego!
 • Kradzież choinki z lasu sposobem na świąteczne oszczędności? Kara to nawet 5 tys. zł

  Kradzież choinki z lasu sposobem na świąteczne oszczędności? Kara to nawet 5 tys. zł

  Siewierskie nadleśnictwo (woj. śląskie) postanowiło walczyć z kradzieżami drzewek z lasu. - Patrolujemy w sposób wzmożony tereny leśne, aby odstraszyć amatorów nielegalnych choinek. Wykorzystujemy też monitoring lasu, by wykryć potencjalnych sprawców. W lesie są umieszczane fotopułapki - mówił Mariusz Kowalski, z Nadleśnictwa Siewierz.
 • Coroczny dylemat: jaką choinkę wybrać?

  Coroczny dylemat: jaką choinkę wybrać?

  Polacy obchodzący Święta Bożego Narodzenia co roku zastanawiają się nad tym, jaką choinkę wybrać. Tradycyjnie dzielimy się na dwie grupy - zwolenników choinek prawdziwych oraz tych, którzy wolą sztuczne drzewka. Wpływ na decyzję ma cena, zapach, wygląd, ochrona środowiska oraz rodzina. Czy nasz wybór jest obiektywny? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom prawdziwych i sztucznych choinek.
 • Choinkę można zareklamować. Potrzebny jednak dowód zakupu

  Choinkę można zareklamować. Potrzebny jednak dowód zakupu

  Choinka, jak każdy inny produkt, powinna być w taki sposób oznaczona ceną, by kupujący nie miał żadnej wątpliwości co do jej wysokości. Przed zakupem warto też upewnić się, czy podana kwota to cena za całe drzewko, czy np. za metr. Po transakcji należy poprosić o potwierdzenie zakupu - nie musi być to paragon fiskalny, wystarczy kartka z podpisem lub pieczątką. Bez tego w razie ewentualnej reklamacji trudno będzie udowodnić, że to tu zostało zakupione drzewko świąteczne.
 • Twoje pieniądze w RMF FM: Tania choinka? To możliwe

  Twoje pieniądze w RMF FM: Tania choinka? To możliwe

  Święta to ciężki czas dla portfela. Da się jednak zaoszczędzić. Także na bożonarodzeniowym drzewku. Choinka wcale nie musi kosztować stu złotych, wystarczy o świerk poprosić... leśników.
 • Niechrześcijanie też obchodzą w USA Boże Narodzenie

  Niechrześcijanie też obchodzą w USA Boże Narodzenie

  Dziewięciu na 10 Amerykanów obchodzi Boże Narodzenie, a trzy czwarte twierdzi, że wierzy w narodzenie Jezusa z Maryi Dziewicy - wynika z sondażu Pew Research Center. Badanie wskazuje, że święta obchodzą w USA też ateiści oraz większość buddystów i hinduistów.
 • Choinkowe bomby zapalające w naszych domach

  Choinkowe bomby zapalające w naszych domach

  Choinka żywa czy sztuczna jest łatwopalnym materiałem- ostrzegają strażacy. Zalecają, byśmy postawili drzewko jak najdalej od urządzeń grzewczych. "Natomiast świąteczne oświetlenie kupujmy u sprawdzonych sprzedawców"- mówi brygadier Paweł Motyka z Sądeckiej Straży Pożarnej.
 • Ukraina: Z krwawą choinką ulicami Kijowa

  Ukraina: Z krwawą choinką ulicami Kijowa

  Demonstrujący na Majdanie domagają się osądzenia winnych pobić podczas próby pacyfikacji protestu. Krążyli ulicami Kijowa niosąc "krwawą choinkę", którą ustawili przed urzędem sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oraz biurem najbogatszego Ukraińca Rinata Achmetowa.

Filmy - Choinka (45)

 • Żyrafa użyła choinkę, aby... podrapać się po brzuchu

  Opiekun szedł właśnie nakarmić żyrafy, gdy zobaczył co robi jedna z podopiecznych. Nie mogąc wytrzymać, zwierzę rzuciło się na choinkę, która zdobiła ich wybieg i podrapała się po brzuchu. Zobaczcie sami.
 • Jak i kiedy przesadzić choinkę z donicy do ogrodu?

  Święta już minęły i powoli zbliża się czas rozbierania choinki. Gdy kupiliśmy drzewko w donicy, można spróbować przesadzić je do ziemi w ogrodzie. O tym, jak to zrobić, opowiedziała Maja Popielarska. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Choinka z niespodzianką. Nie uwierzycie

  Pewna rodzina z Australii zaniepokoiła się, gdy zorientowała się, że co jakiś czas ich choinka porusza się. Jak się okazało, wąż znalazł sobie tam kryjówkę i nie zamierzał z niej wychodzić.
 • Jak przedłużyć życie choinki?

  Prof. Stanisław Drozdowski z Wydziału Leśnego SGGW wyjaśnił, jak dbać o świąteczną choinkę. Co zrobić, aby przetrwała jak najdłużej? Jak ją podlewać? (Dzień Dobry TVN/x-news)