choinka

Artykuły - Choinka (77)

 • Najmniejsza choinka świata. Składa się z 51 atomów

  Najmniejsza choinka świata. Składa się z 51 atomów

  Studentka fizyki stworzyła najmniejszą w historii choinkę bożonarodzeniową. Drzewko Maury Willems jest mniej więcej wielkości helisy DNA i składa się z 51 atomów.
 • ​Choinki w dziurach - zaskakujący sposób na naprawę dróg

  ​Choinki w dziurach - zaskakujący sposób na naprawę dróg

  Polacy praktycznie od zawsze zmagają się z dziurawymi nawierzchniami dróg. Każdy kierowca z naszego kraju musiał nieraz zdenerwować się po najechaniu w ubytek najezdni. Zaskakujący sposób na walkę z tym problemem znalazł kierowca zza Atlantyku, który w zagłębieniach... posadził choinki. Na następny dzień dziury zniknęły.
 • Choinki polskich gwiazd: Jak wyglądają w tym roku?

  Choinki polskich gwiazd: Jak wyglądają w tym roku?

  Polskie gwiazdy pochwaliły się tegorocznymi choinkami na Instagramie. Każde ze świątecznych drzewek jest wyjątkowe i oryginalnie ubrane. Zobaczcie, jakie trendy obowiązują w tym roku!
 • Żywe choinki odchodzą do lamusa. Teraz jest "moda" na sztuczne

  Żywe choinki odchodzą do lamusa. Teraz jest "moda" na sztuczne

  Blisko 70 proc. ankietowanych kupi w tym roku choinkę. Ponad połowa osób z tej grupy zainwestuje w sztuczną, a niespełna 40 proc. sprawi sobie żywą. Zwolennicy naturalnych drzewek głównie podnoszą aspekt ekologii - 38 proc. Wskazują też na tradycję - 37 proc. Plastikowy iglak cieszy się większym zainteresowaniem, bo jest tańszy - 49 proc. Może również posłużyć na kolejne święta - 32 proc. Ponadto jest bardziej dostępny - 11 proc. Takie są wyniki badania Hiper-Com Poland i Grupy Mobilnej Qpony-Blix.
 • Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Najdroższa choinka na świecie znajduje się w miejscowości Estepona koło Malagi, na południu Hiszpanii. Mierzy trzy i pól metra wysokości i jest udekorowana diamentami, szmaragdami i innymi drogimi kamieniami o łącznej wartości około 12 mln euro.
 • Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  W ub. roku na blisko 1800 akcji Straży Leśnej wykryto tylko ponad 40 przypadków kradzieży świątecznych drzewek. Odkąd rynek przejęły specjalistyczne plantacje, złodzieje zmienili teren działania. Kilkaset skradzionych choinek oznacza nie tylko straty materialne, ale też problem z wypełnieniem zobowiązań kontraktowych.
 • Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku przed Bożym Narodzeniem wycina się 6 mln choinek. W walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza pomóc może wypożyczalnia drzewek

  Co roku w ramach bożonarodzeniowej tradycji w Polsce wycina się nawet 6 mln drzew. Każda wycięta choinka to więcej dwutlenku węgla, bardziej zanieczyszczone powietrze i większe ryzyko smogu. Rozwiązaniem może być wypożyczenie świątecznego drzewka, które po Bożym Narodzeniu trafi z powrotem do szkółki. Firma Volvo już po raz drugi rusza z akcją "Wypożyczalnia choinek". W tym roku do domów może trafić 500 choinek. Za każde wypożyczone drzewko Volvo zasadzi kolejne dziesięć, czyli łącznie nawet 5 tysięcy.

Filmy - Choinka (36)

 • Nieproszeni goście w choince. Te owady uwielbiają iglaki

  Choinka pachnąca lasem, czyli żywe drzewko, dla wielu osób oznacza prawdziwe i nastrojowe święta. Przyjemność ubierania choinki mogą nam jednak zepsuć nieproszeni goście – insekty, które na niej żyją. Iglaki są domem dla wielu owadów i pajęczaków. Czego możemy się po nich spodziewać i jak sobie z nimi szybko poradzić? Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
 • Żyrafa użyła choinkę, aby... podrapać się po brzuchu

  Opiekun szedł właśnie nakarmić żyrafy, gdy zobaczył co robi jedna z podopiecznych. Nie mogąc wytrzymać, zwierzę rzuciło się na choinkę, która zdobiła ich wybieg i podrapała się po brzuchu. Zobaczcie sami.
 • Choinka z niespodzianką. Nie uwierzycie

  Pewna rodzina z Australii zaniepokoiła się, gdy zorientowała się, że co jakiś czas ich choinka porusza się. Jak się okazało, wąż znalazł sobie tam kryjówkę i nie zamierzał z niej wychodzić.
 • Chciała mieć świąteczne zdjęcie z pupilem. Niestety...

  Dziewczyna chciała zrobić zrobić świąteczne zdjęcie na tle choinki ze swoim kotem. Kiedy zaczęła pozować, trzymając pupila na rękach, ten zdenerwowany, zaatakował ją. Zobaczcie sami.