chodzenie

Artykuły - Chodzenie (10)

 • Maszeruj 40 minut, a ryzyko przedwczesnego zgonu zmaleje

  Maszeruj 40 minut, a ryzyko przedwczesnego zgonu zmaleje

  Wpływ na długość życia ma wiele czynników – od zdrowej diety i unikania używek, aż po aktywność fizyczną. Co ciekawe, nawet niewielka dawka ruchu zwiększa nasze szanse na długowieczność. Uczeni donoszą, że kilka minut energicznego marszu dziennie może znacząco obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci.
 • Im więcej chodzisz, tym lepiej dla twojego mózgu

  Im więcej chodzisz, tym lepiej dla twojego mózgu

  ​Dziś na całym świecie bada się to, jaki wpływ chodzenie ma na kreatywność. Albo inaczej: jak twoje stopy wpływają na mózg, a nie odwrotnie. W badaniu przeprowadzonym przez Stanford University w 2014 roku u osób, które chodziły przez sześć do piętnastu minut, kreatywność wzrosła o nawet 60 procent w porównaniu z osobami, które przez taki sam czas siedziały. Przeczytaj fragment książki Erlinga Kagge "Idź krok po kroku".
 • SMS-owanie podczas chodzenia może być niebezpieczne

  SMS-owanie podczas chodzenia może być niebezpieczne

  Pisanie SMS-ów podczas chodzenia jest niebezpieczne. Może ono rozpraszać naszą uwagę, ograniczać pole widzenia, a także powodować upadki.
 • Mamo, tato, ja chodzę!

  Mamo, tato, ja chodzę!

  Maluch śmiało stawia pierwsze kroki i wszystkim się interesuje. Chętnie poznaje nowe smaki, słowa i przedmioty. Oto, jak wesprzeć małego odkrywcę.
 • Chodź na bosaka, będziesz zdrowsza

  Chodź na bosaka, będziesz zdrowsza

  Chodzenie bez butów, zwłaszcza po szorstkim podłożu, np. trawie i piasku, poprawia samopoczucie i zdrowie
 • 3 ważne fakty o raczkowaniu

  3 ważne fakty o raczkowaniu

  Większość maluszków, które opanowały już sztukę samodzielnego siadania, próbuje przemieszczać się na czworakach. Zwykle dzieje się to w 9. miesiącu życia.
 • Proteza BiOM odtwarza naturalny ruch stopy

  Proteza BiOM odtwarza naturalny ruch stopy

  Chodzenie z tradycyjną protezą nogi musi być bardzo uciążliwe. Protezy BiOM rozwiązują ten problem wykorzystując najnowocześniejszą technologię.
 • Spacer do pracy receptą na kryzys

  Spacer do pracy receptą na kryzys

  Polacy nie lubią chodzić do pracy. Dosłownie. Badania pokazują, że nawet niewielkie odległości wolimy pokonywać samochodem lub autobusem, podczas gdy już 30 minut marszu dziennie widocznie poprawia jakość życia i pozwala sporo zaoszczędzić.
 • Płaskostopie a nauka chodzenia

  Płaskostopie a nauka chodzenia

  Zauważyłam, ze moja prawie roczna córka ma płaskostopie. Niedawno zaczęła stawiać samodzielnie pierwsze kroki. Czy płaskostopie nie będzie jej w tym przeszkadzać?
 • Chcesz spowolnić chorobę? Zacznij szybko chodzić

  Chcesz spowolnić chorobę? Zacznij szybko chodzić

  Mężczyźni, u których rozpoznano wczesne stadium raka prostaty mogą spowolnić postęp choroby, szybko chodząc - wynika z badań opublikowanych na łamach pisma "Cancer Research".

Filmy - Chodzenie (6)

 • Mieli wyjść na spacer. Był tylko jeden problem

  Dziewczyna chciała wyjść z pupilem na spacer. Był tylko jeden problem. Jaki? Oglądajcie.
 • Uczą psa chodzić na podwodnej bieżni

  Organizacja Ash Animal Rescue opublikowała nagranie z rehabilitacji psa na podwodnej bieżni. Szczeniak z Wicklow w Irlandii urodził się z wadą ścięgien, hydroterapia ma pomóc mu w nauce chodzenia. „Jego kości są w porządku, stawy również, ale ścięgna są zbyt słabe. Dlatego zdecydowano, by poddać go hydroterapii”, powiedział jeden z pracowników Ash Animal Rescue. Na nagraniu widać, że pies robi postępy i umie już bez pomocy zrobić kilka kroków. (STORYFUL/x-news)
 • Małe prosię uczy się chodzić na dwóch raciczkach

  Ten dwutygodniowy prosiaczek urodził się z niewyrośniętymi tylnymi kończynami. Prawdopodobnie miał za mało miejsca. Teraz uczy się chodzić na dwóch przednich raciczkach i trzeba przyznać, że wychodzi mu to całkiem nieźle! Zobaczcie sami. (STORYFUL/x-news)
 • Psy policyjne uczą się chodzić w zimowych butach

  Tym policyjnym psom zima nie będzie dłużej straszna. Od swoich opiekunów otrzymały bowiem zimowe buty! Zobaczcie ich zmagania w nauce chodzenia w nietypowym obuwiu. (STORYFUL/x-news)