chmury

Artykuły - Chmury (234)

Filmy - Chmury (5)

 • Zbliżała się burza, gdy nagrali coś niesamowitego

  Bordeaux, Francja. Burza przeszła nad Nową Akwitanią w południowej Francji. Od kilku dni w tamtym regionie padają ulewne deszcze powodując powodzie. Jeden z mieszkańców Bordeaux zarejestrował burzowe chmury, która przetoczyły się nad miastem. (STORYFUL/x-news)
 • Wał szkwałowy nad jeziorem. Nietypowe zjawisko meteorologiczne

  Nad jeziorem Superior przeszedł wał szkwałowy. Jest to szczególna forma chmury przypominająca poprzecznym przekrojem swego czoła poziomy klin lub taran. Zjawisko atmosferyczne zostało nagrane przez świadków. Jak przekazali wszystko trwało zaledwie 10 minut. Prawdopodobnie wał powstał w wyniku dużej wilgotności. W klasyfikacji Światowej Organizacji Meteorologicznej wał, nazywany z łaciny arcus, należy do kategorii "zjawiska szczególne i chmury towarzyszące". (STORYFUL/x-news)
 • Paznokcie jak chmurki - jak je zrobić?

  Paznokcie to wizytówka każdej kobiety, podobnie jak same dłonie - ich wygląd ma niebagatelne znaczenie w tym, jak postrzegają nasz inni! To, w jaki sposób pomalowane zostały nasze paznokcie, są również znakomitym sposobem na podkreślenie naszej stylizacji, ubarwienie jej, a także zwrócenie uwagi innych! Nie musicie jednak wydawać fortuny u kosmetyczek, by wasze paznokcie pokryły się przepięknym, kolorowym wzorkiem! Zobaczcie nasz poradnik, jak pomalować paznokcie w nietypowy sposób! Oto poradnik, jak pomalować paznokcie w chmurki?
 • Spektakularna chmura nad Florydą!

  Floryda, Stany Zjednoczone. W Ameryce okres tornad i obfitych deszczy trwa w najlepsze. 29 marca nad stanem Floryda przeszła niepokojąco wyglądająca chmura szelfowa. To bardzo rzadkie zjawisko towarzyszy frontowi szkwałowemu w burzy. Według meteorologów takie anomalie pojawiają się też na chłodnym froncie atmosferycznym. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.