Chmura Krajowa

Artykuły - Chmura Krajowa (4)

 • Po pandemii biznes przeniesie się do chmury

  Po pandemii biznes przeniesie się do chmury

  Po ustąpieniu pandemii jedną z najmocniejszych dźwigni dla odradzającego się biznesu będzie cloud computing, czyli wykorzystanie usług, jakie daje chmura. Rozwiną się w niej także usługi publiczne - przewiduje Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Polska.
 • Microsoft inwestuje miliard dolarów w transformację cyfrową w Polsce

  Microsoft inwestuje miliard dolarów w transformację cyfrową w Polsce

  ​Microsoft ogłosił dziś kompleksowy plan inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów, którego celem jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Fundamentem tego wielopoziomowego planu jest otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej, który ma zapewnić krajowemu ekosystemowi startupów, przedsiębiorców, firm i instytucji publicznych dostęp do bezpiecznych usług chmury obliczeniowej klasy enterprise.
 • Microsoft zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów

  Microsoft zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów

  Operator Chmury Krajowej oraz Microsoft zawarły strategiczne partnerstwo. Microsoft zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów.
 • Chmura Krajowa: z lekarzem skonsultujesz się bez wychodzenia z domu

  Chmura Krajowa: z lekarzem skonsultujesz się bez wychodzenia z domu

  Chmura Krajowa na zlecenie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia opracowała rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci mogą korzystać z konsultacji wideo udzielanych przez lekarzy bez wychodzenia z domu. Usługa jest dostępna na platformie Teleporada. Projekt skierowano do osób, które obawiają się, że mogą być zakażone koronawirusem.