chmura

Artykuły - Chmura (73)

Filmy - Chmura (5)

 • Niesamowita chmura nadciąga w stronę wybrzeża

  Świadkami niesamowitej sceny byli ostatnio ludzie przebywający na Rhode Island. Mogli zobaczyć spektakularnych rozmiarów chmurę, która zbliżała się do wybrzeża. Jak mówi Steven Miller, jeden ze świadków zjawiska, jej ogrom i majestat współgrał z powagą sytuacji i obawą przed panoszącym się dziś koronawirusem. S. Miller podkreślił, że nigdy nie zapomni tego widoku i uczucia podziwu wobec sił przyrody.
 • W Polsce z chmury korzysta tylko 11 proc. firm. Wydatki na ten cel rosną jednak o ponad 20 proc. rocznie

  Rynek chmury rośnie w błyskawicznym tempie – w ubiegłym roku wart był już 250 mld dol. W Polsce z rozwiązań chmurowych korzysta obecnie raptem 11 proc. przedsiębiorstw, ale wydatki na ten cel rosną w tempie 20 proc. rok do roku. Największe zapotrzebowanie dotyczy usług software-as-a-service, czyli oprogramowanie jako usługa, które rosną w tempie 30 proc. rocznie. Ten model umożliwia przedsiębiorstwom m.in. zoptymalizowanie wydatków na IT i odciążenie programistów, którzy mogą skupić się na dostarczaniu firmie wartości biznesowej. Kierując się rynkowym zapotrzebowaniem, F5 rozszerzyło właśnie swoje portfolio o ofertę SaaS – F5 Cloud Services.
 • Film dla ludzi lubiących adrenalinę

  Niesamowite nagranie pokazujące spadochroniarza, który zeskakując z klifu wykonał salto w przód. Chmura skrywająca ziemię przez zasięgiem wzroku dodatkowo potęguje cały efekt. Szacunek dla mężczyzny za ten wyczyn.
 • Za kilka lat chmura będzie tak powszechna jak Internet

  Polskie firmy chcą chmury. W ostatnich 12 miesiącach nastąpił olbrzymi wzrost zainteresowania chmurą – wynika z danych Oracle. Niestety dane pokazują także, że pod względem adaptacji chmury, dystans pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią a Zachodnią jest znaczący i będzie się zwiększał. Jak wynika z danych IDC, w 2017 r. wydatki na chmurę prywatną i publiczną wyniosą 594 mln dolarów. W 2020 r. wzrosną do 876 mln dolarów. Dla porównania, wydatki na chmurę w Europie Zachodniej wzrosną w tym czasie z 6,19 mld dolarów do 9,11 mld dolarów. Do końca 2017 roku aż 80% globalnych firm zainicjuje projekty w zakresie cyfrowej transformacji. To poważne wyzwanie dla polskich przedsiębiorstw.