chmura

Artykuły - Chmura (127)

Filmy - Chmura (3)

  • Film dla ludzi lubiących adrenalinę

    Niesamowite nagranie pokazujące spadochroniarza, który zeskakując z klifu wykonał salto w przód. Chmura skrywająca ziemię przez zasięgiem wzroku dodatkowo potęguje cały efekt. Szacunek dla mężczyzny za ten wyczyn.
  • Za kilka lat chmura będzie tak powszechna jak Internet

    Polskie firmy chcą chmury. W ostatnich 12 miesiącach nastąpił olbrzymi wzrost zainteresowania chmurą – wynika z danych Oracle. Niestety dane pokazują także, że pod względem adaptacji chmury, dystans pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią a Zachodnią jest znaczący i będzie się zwiększał. Jak wynika z danych IDC, w 2017 r. wydatki na chmurę prywatną i publiczną wyniosą 594 mln dolarów. W 2020 r. wzrosną do 876 mln dolarów. Dla porównania, wydatki na chmurę w Europie Zachodniej wzrosną w tym czasie z 6,19 mld dolarów do 9,11 mld dolarów. Do końca 2017 roku aż 80% globalnych firm zainicjuje projekty w zakresie cyfrowej transformacji. To poważne wyzwanie dla polskich przedsiębiorstw.
  • Chmura obliczeniowa: technologia "dla ludzi"

    Chmura obliczeniowa jest technologią, która umożliwia konsumentom autentyczne dzielenie się informacją, w dodatku w sposób pewny i bezpieczny - mówi Norm Judah z firmy Microsoft.