chłodzenie

Artykuły - Chłodzenie (29)

Filmy - Chłodzenie (5)

 • Koala chłodzi się nad rzeką z powodu australijskich upałów

  W Narrandera w Australii turyści napotkali misia koalę, który chłodził się nad rzeką. Temperatura powietrza w tym rejonie osiągała 42 stopnie Celsjusza. Na wideo nagranym przez Granta Higginsona, koala przechadza się wzdłuż rzeki, a następnie zatrzymuje, by się napić i odpocząć na piasku, zanim ponownie zaszyje się w pobliskich zaroślach. „Jedliśmy śniadanie, podczas gdy koala zszedł z drzewa tuż obok miejsca, gdzie siedzieliśmy. Popatrzył na nas, a następnie ruszył w stronę rzeki, gdzie się zatrzymał i usiadł na piasku. Pokręcił się tak przez pół godziny, by następnie znowu zniknąć na drzewie”, powiedział Higginson. Narrandera jest jednym z wielu australijskich obszarów, które doświadczyły fali upałów w połowie stycznia. Poważne ostrzeżenia pogodowe zostały wydane dla społeczności Nowej Południowej Walii, Australii Zachodniej, Wiktorii i Australii Południowej. Władze zaleciły mieszkańcom przestrzeganie wskazówek dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, aby uniknąć przegrzania. Wezwały również mieszkańców, aby zwracali uwagę na zwierzęta i zapewniali wodę lokalnej faunie. (STORYFUL/x-news)
 • Niedźwiedź miał dość męczącego upału. Schłodził się

  Niedźwiedź czarny zakradł się na jedno z prywatnych podwórek w amerykańskiej miejscowości Drums i postanowił ochłodzić się kąpielą w znajdującym się tam oczku wodnym. Kiedy gospodarz domu przyłapał niespodziewanego gościa, zawstydzone - ale i odświeżone - zwierzę postanowiło grzecznie się oddalić. (STORYFUL/x-news)
 • Genialny sposób na szybkie chłodzenie napojów

  Konieczność schłodzenia napojów nie musi oznaczać czekania długich chwil, aż puszka, butelka czy karton osiągnie odpowiednio niską temperaturę, leżakując w zamrażalniku. Cały proces można przyspieszyć dosłownie w kilka chwil! Zobaczcie nasz sposób na szybkie chłodzenie napojów - to dziecinnie proste!
 • Jak szybko schłodzić napój?

  Ciepłe napoje - zwłaszcza te gazowane - nigdy nie smakują tak dobrze, jak wtedy, gdy są mocno schłodzone. Ochładzanie naszego ulubionego napoju - bez znaczenia, czy to kola, czy piwo - może trwać jednak długo. Co zrobić, by w kilka chwil cieszyć się zimnym napojem z puszki lub butelki? Zobaczcie nasz prosty sposób. Zawsze działa!