Chiny

Artykuły - Chiny (4319)

 • Aresztowanie wiceszefowej Huawei to jak granat

  Aresztowanie wiceszefowej Huawei to jak granat

  Dow Jones i S&P 500 zakończyły dzień na lekkich minusach, choć w trakcie sesji notowały nawet ok. 3-proc. spadki. Za poprawę nastrojów odpowiadają nieoficjalne doniesienia, że Fed już na grudniowym posiedzeniu może zasygnalizować przejście w tryb wait-and see. Dolar się osłabia, a ropa tanieje.
 • Co w górę, a co w dół? Rynek zaczyna przeczuwać dużą zmianę

 -bądźcie ostrożni

  Co w górę, a co w dół? Rynek zaczyna przeczuwać dużą zmianę -bądźcie ostrożni

  Właśnie wróciłem z intensywnej podróży, która potwierdziła, że nasz główny scenariusz makroekonomiczny "czterech jeźdźców" w istocie zaczyna się materializować w światowej gospodarce.
 • Chiński rynek otwiera się na kosmetyki z Polski

  Chiński rynek otwiera się na kosmetyki z Polski

  Według ekspertów Santander Bank Polska rynki azjatyckie, w tym głównie chiński, będą kluczowe dla dalszego rozwoju krajowych firm kosmetycznych. Rynek kosmetyczny w Polsce jest "ciekawy", mamy tu globalnych graczy, którzy w naszym kraju funkcjonują od lat, a jako kraj mamy historycznie rozwiniętą produkcję lokalną. Wiele firm wchodzi na rynek chiński, "brandując" swoje produkty jako "made in EU".
 • Chińscy pracownicy są przepracowani i zestresowani

  Chińscy pracownicy są przepracowani i zestresowani

  Ponad 80 proc. chińskich pracowników jest przepracowanych i odczuwa w związku z pracą stres o średnim lub silnym natężeniu - wynika z badania przeprowadzonego przez uczonych z Uniwersytetu Nauki i Techniki w Wuhanie, cytowanego w piątek przez chińską prasę.
 • Dolar utrzymuje pozycje, czeka na PKB

  Dzisiaj decyzji agencji S&P w temacie ratingu Włoch, która pojawi się wieczorem. Nie oczekuje się, aby S&P zdecydowała się na zejście o 2 poziomy do "śmieciowego", ale patrząc na scenariusz po ruchu Moody's w zeszły piątek, to tym razem rynek może nie "nabrać" się na odbicie euro i spadek rentowności włoskich obligacji.
 • Wojna handlowa może nas drogo kosztować

  Wojna handlowa może nas drogo kosztować

  Wzrost światowej wymiany handlowej może spaść o 50%, jeśli Stanom Zjednoczonym i Chinom nie uda się rozwiązać kwestii celnych - uważają ekonomiści z Euler Hermes, wiodącego na świecie ubezpieczyciela należności handlowych.
 • Znajdź spadochron, bo do uderzenia jest blisko

  Znajdź spadochron, bo do uderzenia jest blisko

  Przez cały 2018 r. stale podkreślaliśmy, że inwestorzy powinni przyjąć strategię defensywną w odniesieniu do akcji i unikać branży półprzewodników i motoryzacyjnej ze względu na eskalację wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.
 • Rynki wschodzące czy tonące?

  Rynki wschodzące czy tonące?

  Dla inwestujących w rynki wschodzące był to trudny rok - zyski okazały się niezadowalające ze względu na usztywnianie polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną i na wzrost globalnej niepewności w wyniku chińsko-amerykańskiej wojny handlowej.
 • Rynek ignoruje prawdziwą wojnę celną i popełnia błąd

  Rynek ignoruje prawdziwą wojnę celną i popełnia błąd

  Stany Zjednoczone ogłosiły nową turę ceł na chińskie towary, a także plan działania w przypadku odwetu ze strony Chin. Inwestorzy wyraźnie nie chcą zdjąć różowych okularów i nie przejmują się kolejnymi doniesieniami na temat handlu zagranicznego. To poważny błąd - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - Chiny (124)