Chiny

Artykuły - Chiny (3267)

 • TikTok zostanie zakazany w USA?

  TikTok zostanie zakazany w USA?

  W rozmowie z Fox News, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo dał jasno do zrozumienia, że niebawem USA mogą zakazać korzystania z aplikacji TikTok.
 • Chiny: Oszuści masowo rejestrują marki polskiej żywności

  Chiny: Oszuści masowo rejestrują marki polskiej żywności

  Jak informuje "Rzeczpospolita", w Chinach oszuści masowo rejestrują marki polskiej żywności. Kradzież znaków towarowych jest sposobem na dochodowy biznes.
 • Gazprom chce sprzedawać do Chin 130 mld m sześc. gazu

  Gazprom chce sprzedawać do Chin 130 mld m sześc. gazu

  W Chinach systematycznie rośnie popyt na gaz. O tamtejszy rynek zabiega m.in. Gazprom, który w perspektywie kilku lat zamierza eksportować do Chin rurociągiem Siła Syberii nawet 44 mld m sześc. surowca rocznie. Koncern szacuje, że docelowo mógłby tam sprzedawać nawet ponad 130 mld m sześc. gazu. Popyt na błękitne paliwo wyniósł w zeszłym roku w Chinach ponad 300 mld m sześc.
 • Indie zakazują korzystania z chińskich aplikacji

  Indie zakazują korzystania z chińskich aplikacji

  Programy TikTok, WeChat oraz m.in. Baidu zostały zakazane w Indiach. Ministerstwo Technologii podjęło decyzję ze względu na obawę o bezpieczeństwo państwa i porządku publicznego.
 • Chińska rozgrywka Gazpromu

  Chińska rozgrywka Gazpromu

  Rosja chce wejść do grona liczących się dostawców gazu na rynek chiński. Na razie sprzedaje niewiele. W grudniu uruchomiła gazociąg Siła Syberii, którym do Chin popłynie gaz ze złóż wschodniej Syberii. Przy ich zagospodarowywaniu pojawiły się jednak problemy, są obawy o realizację kontraktu. Wraca pomysł budowy Siły Syberii II łączącej rynek chiński ze złożami zachodniosyberyjskimi.
 • Orlen rozwinie skrzydła w Chinach

  Orlen rozwinie skrzydła w Chinach

  Orlen powoła spółkę handlową w Chinach - Orlen China, by zwiększać eksport swoich produktów w Państwie Środka. Oficjalne otwarcie planowane jest w drugim półroczu tego roku.
 • Chińczycy uruchamiają własny GPS

  Chińczycy uruchamiają własny GPS

  Chińczycy uruchomili ostatniego z satelitów, który ma pomóc krajowi stworzyć własny system GPS niezależny od amerykańskiej technologii. Sieć znana jest pod nazwą Beidou.
 • Rogoff: Deglobalizacja to straty dla wszystkich

  Rogoff: Deglobalizacja to straty dla wszystkich

  Pandemia koronawirusa przyspiesza odwrót od globalizacji, rozpoczęty już przez prezydenta USA Donalda Trupa "wojnami handlowymi" z Chinami. Chaotyczne wycofanie się z globalizacji doprowadzi do wielu bardzo poważnych problemów dla wszystkich państw - pisze ekonomiczny guru Kenneth Rogoff.
 • Chińskie wojsko korzysta z miotaczy ognia

  Chińskie wojsko korzysta z miotaczy ognia

  Nowa seria zdjęć propagandowych z Chin sugeruje, iż Chińska Armia nadal używa miotaczy ognia. Wynalazek z czasów I wojny światowej ma się więc dobrze. Co więcej, Chińczycy wykorzystują tę broń do walki z morderczymi szerszeniami.
 • Chiński teleskop FAST rozpocznie poszukiwanie życia pozaziemskiego

  Chiński teleskop FAST rozpocznie poszukiwanie życia pozaziemskiego

  Chińczycy wykorzystają ogromny teleskop FAST do poszukiwania życia poza Ziemią. Konstrukcja posiada 500 metrów średnicy i została pierwotnie zbudowana w 2016 roku.

Filmy - Chiny (145)

 • Wirus wykorzystywany w wojnach handlowych

  Złe dane napływające z amerykańskiej gospodarki podwyższają przedwyborczą gorączkę. Koronawirus został wplątany w powracająca wojnę handlową USA-Chiny. Zatrudnienia poza rolnictwem w USA zmniejszyło się w kwietniu o 20,5 mln osób wobec spadku o 870 tys. Najsilniej obniżyło się w turystyce i rekreacji (-7,7 mln osób), oświacie i służbie zdrowia (-2,5 mln), w usługach biznesowych (-2,1 mln) oraz handlu detalicznym (-2,1 mln).
 • Roboty w walce z koronawirusem

  W szpitalu w prefekturze Jiangsu w Chinach powstał inteligentny robot dezynfekujący, który ma za zadanie odkażać ambulatorium w mieście Nantong. Robot korzysta z lamp ultrafioletowych i środków dezynfekujących, które poprzez natryskiwanie i inne tryby mają poradzić sobie w każdym środowisku.
 • Pierwsze gospodarcze powody do optymizmu w czasach koronawirusa

  Odżywa gospodarka Chin i Korei. To pierwsza optymistyczna informacja dla krajów, które są osłabione z powodu tzw. łańcucha dostaw, a wśród nich jest Polska.
 • Zarażony koronawirusem opowiada swoją historię

  Xiao Yao, pacjent zarażony koronawirusem z chińskiej prowincji Hubei opowiada o swoim doświadczeniu po zakończeniu kwarantanny.