Chiny

Artykuły - Chiny (4350)

 • Chiński Nowy Rok: Czy w roku Psa inwestorzy zarobią "psie pieniądze"?

  Chiński Nowy Rok: Czy w roku Psa inwestorzy zarobią "psie pieniądze"?

  16 lutego, chińczycy świętowali Nowy Rok. Miniony rok Koguta przyniósł inwestorom pokaźne zyski, ale czy w rozpoczynającym się roku Psa rynki nie "odgryzą się" inwestorom za łatwych kilka ostatnich lat? Pozytywnym sygnałem może być silna chińska gospodarka. Po stronie ryzyk trzeba pamiętać o rosnącej presji inflacyjnej.
 • Chiny oceniają nas bardzo wysoko!

  Chiny oceniają nas bardzo wysoko!

  Polska awansowała na 17. miejsce rankingu najatrakcyjniejszych rynków dla chińskiego kapitału - podała w czwartek Polska Agencja Inwestycji i Handlu, powołując się na raport grupy Knight Frank. Jedynym europejskim krajem wyprzedzającym Polskę w zestawieniu jest Estonia.
 • Chińskie okręty podwodne ze sztuczną inteligencją

  Chińskie okręty podwodne ze sztuczną inteligencją

  Chińczycy pracują nad wprowadzeniem sztucznej inteligencji na pokład atomowych okrętów podwodnych, która ma zastąpić przestarzałe systemy komputerowe.
 • Chińscy bezdomni i żebracy obsługują płatności mobilne

  Chińscy bezdomni i żebracy obsługują płatności mobilne

  Jak informuje portal Yicai Global, część żebraków z prowincji Szantung zaczęło akceptować... płatności za pomocą smartfonów.
 • Trump chce wojny handlowej z Chinami?

  Trump chce wojny handlowej z Chinami?

  Prezydent USA Donald Trump chce nałożyć kary i ograniczenia na Pekin w związku jego praktykami handlowymi; Chiny na pewno odpowiedzą na takie kroki. Może to wywołać wojnę handlową, w której amerykańska gospodarka straci więcej - pisze ośrodek Startfor.
 • Zalecana ostrożność ma rynkach

  Zalecana ostrożność ma rynkach

  Akcje światowe korzystały na szerokim wzroście gospodarczym w 2017 roku, a niektóre prognozy przewidują nieco większy wzrost w przyszłym roku. Coleen Barbeau z Franklin Equity Group uważa jednak, że wyceny akcji, w szczególności na rynku w Stanach Zjednoczonych, już teraz odzwierciedlają realizację optymistycznego scenariusza.
 • Niemcy ulokują część rezerw w chińskiej walucie

  Niemcy ulokują część rezerw w chińskiej walucie

  Niemiecki bank centralny część swoich rezerw ulokuje w chińskiej walucie. Poinformował o tym podczas spotkania w Hongkongu członek zarządu Bundesbanku Andreas Dombret.
 • Chiny posadzą las wielkości Irlandii

  Chiny posadzą las wielkości Irlandii

  ​Chiny chcą stać się liderem w dziedzinie ochrony środowiska. Aby to osiągnąć, chcą przeprowadzić proces zalesiania regionów wielkości Irlandii.
 • Chiny przestaną kupować amerykańskie obligacje!

  Chiny przestaną kupować amerykańskie obligacje!

  W środę rynkiem wstrząsnęła informacja, jakoby Chiny miały zaprzestać nabywania amerykańskich obligacji. W reakcji na tę plotkę dolar gwałtownie stracił na wartości, zachwiały się też inne rynki. Wiele wskazuje na to, że był to jedynie balon próbny, jednak Chińczycy faktycznie robią wszystko, aby zdetronizować dolara.
 • Marzec 2018 - wtedy o Ziemię ma rozbić się chińska stacja kosmiczna

  Marzec 2018 - wtedy o Ziemię ma rozbić się chińska stacja kosmiczna

  Chińska stacja kosmiczna Tiangong-1 pozostaje bez kontroli już od dłuższego czasu i miała rozbić się o powierzchnię Ziemi w 2017 roku. Nowa prognoza mówi o marcu 2018 roku – pisze dziennik "New York Post".

Filmy - Chiny (121)