Chiny

Artykuły - Chiny (4314)

 • Kolejna runda negocjacji handlowych z USA

  Kolejna runda negocjacji handlowych z USA

  Delegacja ChRL uda się pod koniec sierpnia do Waszyngtonu na rokowania, których celem jest zawarcie ugody w sporze handlowym z USA - poinformował wczoraj chiński resort handlu. Wcześniejsze negocjacje załamały się na początku czerwca.
 • Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA

  Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA

  Coraz więcej mówi się o "wojnie handlowej" pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a kilkoma spośród ich najważniejszych partnerów handlowych. Chiny boleśnie odczuwają wpływ ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone na szeroki wachlarz towarów i odpowiadają groźbą działań odwetowych, czego efektem jest wymiana werbalnych ciosów pomiędzy dwoma największymi gospodarkami na świecie. Norman Boersma z zespołu Templeton Global Equity Group analizuje przyczyny bieżących napięć handlowych.
 • Wielkie obawy, wielkie okazje

  Wielkie obawy, wielkie okazje

  Uważamy, że III kwartał będzie okresem przejściowym, w którym zaobserwujemy stałe pogarszanie się spreadów kredytowych, prowadzące ostatecznie do odwrócenia krzywej dochodowości pod koniec tego roku lub na początku 2019 r. Mimo iż samo w sobie odwrócenie krzywej dochodowości nie powoduje recesji, naszym zdaniem połączenie coraz bardziej agresywnej retoryki Rezerwy Federalnej i przegrzanej gospodarki może skrócić drogę do recesji.
 • W Chinach odkryto dinozaura, którego nie powinno tam być

  W Chinach odkryto dinozaura, którego nie powinno tam być

  W Chinach odkryto nowy gatunek dinozaura - nazwano go "niesamowitym smokiem z Lingwu".
 • Doradcy Trumpa chcą jeszcze wyższych taryf

  Doradcy Trumpa chcą jeszcze wyższych taryf

  Doradcy ekonomiczni prezydenta USA Donalda Trumpa domagają się podniesienia odwetowych taryf celnych na chińskie towary wartości 200 mld dol. z rozważanych obecnie 10 proc. do 25 proc. - powiedziała w środę rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders; podkreśliła jednak, że jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie.
 • Ivanka Trump zamyka swoją firmę

  Ivanka Trump zamyka swoją firmę

  Ivanka Trump - córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa - poinformowała w tym tygodniu o zamknięciu firmy Ivanka Trump Collection, która pod jej "szyldem" zajmowała się produkcją i sprzedażą ubrań, kosmetyków oraz galanterii kobiecej.
 • Trump ogłasza "nową fazę" w relacjach z UE

  Trump ogłasza "nową fazę" w relacjach z UE

  Prezydent USA Donald Trump, po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem, ogłosił, że relacje USA i UE wkraczają w "nową fazę" i zapowiedział podjęcie negocjacji handlowych. Waszyngton wstrzyma się z kolejnymi taryfami na czas rozmów, obie strony będą pracować nad znoszeniem barier w handlu międzynarodowym. Unia zgodziła się na zwiększenie importu amerykańskiej soi i obniżenie taryf w sektorze przemysłowym.
 • Dolar i juan w centrum uwagi

  Dolar i juan w centrum uwagi

  W ostatnich godzinach polska waluta odrobiła sporo ze swoich ostatnich strat, a to wszystko dzięki jak zwykle oryginalnym komentarzom Donalda Trumpa. Tym razem głowa państwa poszła o krok dalej, otwarcie podważając niezależność Rezerwy Federalnej. Tymczasem Ludowy Bank Chin po raz kolejny wyraźnie zdewaluował kurs juana. Z kraju na uwagę zasługują komentarze dwóch członków Rady Polityki Pieniężnej.
 • Polscy naukowcy opracowali innowacyjną metodę pozyskiwania pierwiastków ziem rzadkich

  Polscy naukowcy opracowali innowacyjną metodę pozyskiwania pierwiastków ziem rzadkich

  Polscy naukowcy opracowują innowacyjną technologię pozyskiwania metali ziem rzadkich, które wydobywać będzie można także w Polsce. Rzadkie pierwiastki, takie jak m.in. ksenotym, monacyt czy cyrkon, wykorzystywane są przez przemysł wysokich technologii - od produkcji telefonów komórkowych, przez budowę farm wiatrowych, aż po loty kosmiczne.
 • Wojny handlowe niepokoją inwestorów

  Wojny handlowe niepokoją inwestorów

  Obawy o eskalację wojny handlowej psują nastroje na globalnych rynkach. Najnowszym aktem rozgrywki pomiędzy USA a Chinami jest zapowiedź wprowadzenia dziesięcioprocentowych ceł na 6000 chińskich produktów, których import do USA wart jest ok 200 mld dolarów.

Filmy - Chiny (123)