Chiny

Artykuły - Chiny (4316)

 • Rynki wschodzące czy tonące?

  Rynki wschodzące czy tonące?

  Dla inwestujących w rynki wschodzące był to trudny rok - zyski okazały się niezadowalające ze względu na usztywnianie polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną i na wzrost globalnej niepewności w wyniku chińsko-amerykańskiej wojny handlowej.
 • Rynek ignoruje prawdziwą wojnę celną i popełnia błąd

  Rynek ignoruje prawdziwą wojnę celną i popełnia błąd

  Stany Zjednoczone ogłosiły nową turę ceł na chińskie towary, a także plan działania w przypadku odwetu ze strony Chin. Inwestorzy wyraźnie nie chcą zdjąć różowych okularów i nie przejmują się kolejnymi doniesieniami na temat handlu zagranicznego. To poważny błąd - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Trump zapowiedział kolejne cła na produkty z Chin

  Trump zapowiedział kolejne cła na produkty z Chin

  Prezydent Donald Trump zapowiedział wprowadzenie kolejnych ceł na produkty importowane z Chin. Nowe karne cła obejmą chińskie towary, których import do USA wyceniany jest na 200 mld dolarów rocznie. 10-procentowe taryfy mają wejść w życie 24 września i stopniowo rosnąć, by do końca roku osiągnąć poziom 25 proc.
 • Prezydent Wenezueli zabiega w Pekinie o pożyczki

  Prezydent Wenezueli zabiega w Pekinie o pożyczki

  Prezydent pogrążonej w kryzysie Wenezueli Nicolas Maduro spotkał się w piątek w Pekinie z szefem chińskiej dyplomacji Wangiem Yi i przewodniczącym Państwowej Komisji Rozwoju i Reform (PKRiR) sterującej chińską gospodarką - wynika z komunikatu chińskiego MSZ.
 • NBP dostrzega zagrożenie dla Polski

  NBP dostrzega zagrożenie dla Polski

  Narodowy Bank Polski utrzymuje cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc. z pasmem odchyleń o 1 pkt. proc. - wynika z projektu założeń polityki pieniężnej na 2019 r. Najważniejszym czynnikiem ryzyka dla polskiej gospodarki jest możliwość zaostrzenia się globalnych sporów handlowych - uważa NBP. Według centralnej ścieżki lipcowej projekcji NBP, wzrost PKB sięgnie 4,6% w tym roku, a następnie spowolni do 3,8% w 2019 r. Wzrost PKB w 2020 r. oczekiwany jest na poziomie 3,5%
 • Władze chcą zacieśnić kontrolę nad religią w chińskim internecie

  Władze chcą zacieśnić kontrolę nad religią w chińskim internecie

  Władze ChRL opublikowały projekt wytycznych wymierzonych w zamieszczane w internecie "chaotyczne informacje" na temat religii - poinformował we wtorek państwowy dziennik "Global Times". Pekin konsekwentnie zacieśnia kontrolę nad grupami wyznaniowymi.
 • Pociął sobie ręce, żeby nie kupować dziewczynie nowego samochodu

  Pociął sobie ręce, żeby nie kupować dziewczynie nowego samochodu

  ​Faceci potrafią dopuścić się wielu rzeczy, żeby spełnić obietnice wobec swoich kobiet. Ale pewien mężczyzna posunął się do ekstremum tylko po to, żeby nie dać ukochanej tego, co obiecał. Przy okazji postarał się rozegrać wszystko tak, aby nie obwiniała go za to.
 • Kolejna runda negocjacji handlowych z USA

  Kolejna runda negocjacji handlowych z USA

  Delegacja ChRL uda się pod koniec sierpnia do Waszyngtonu na rokowania, których celem jest zawarcie ugody w sporze handlowym z USA - poinformował wczoraj chiński resort handlu. Wcześniejsze negocjacje załamały się na początku czerwca.
 • Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA

  Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA

  Coraz więcej mówi się o "wojnie handlowej" pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a kilkoma spośród ich najważniejszych partnerów handlowych. Chiny boleśnie odczuwają wpływ ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone na szeroki wachlarz towarów i odpowiadają groźbą działań odwetowych, czego efektem jest wymiana werbalnych ciosów pomiędzy dwoma największymi gospodarkami na świecie. Norman Boersma z zespołu Templeton Global Equity Group analizuje przyczyny bieżących napięć handlowych.
 • Wielkie obawy, wielkie okazje

  Wielkie obawy, wielkie okazje

  Uważamy, że III kwartał będzie okresem przejściowym, w którym zaobserwujemy stałe pogarszanie się spreadów kredytowych, prowadzące ostatecznie do odwrócenia krzywej dochodowości pod koniec tego roku lub na początku 2019 r. Mimo iż samo w sobie odwrócenie krzywej dochodowości nie powoduje recesji, naszym zdaniem połączenie coraz bardziej agresywnej retoryki Rezerwy Federalnej i przegrzanej gospodarki może skrócić drogę do recesji.

Filmy - Chiny (124)