chiński

Artykuły - Chiński (285)

 • USA przedstawiły listę chińskich produktów, które chcą objąć karnymi cłami

  USA przedstawiły listę chińskich produktów, które chcą objąć karnymi cłami

  USA przedstawiły we wtorek listę 1300 chińskich produktów, na które chcą nałożyć karne cła. Jak poinformował przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer, na liście znalazły się produkty, których import do USA wyceniany jest na sumę do 50 mld dol. rocznie. Na te produkty mają zostać nałożone cła w wysokości 25 proc.
 • Trump szykuje nowe cła, chiński MSZ zapowiada stanowcze środki

  Trump szykuje nowe cła, chiński MSZ zapowiada stanowcze środki

  - Chiny podejmą stanowcze środki, by bronić swoich interesów handlowych - zapowiedział w środę w Pekinie rzecznik chińskiego MSZ. Media podają, że amerykański prezydent Donald Trump szykuje cła na importowane z Chin produkty warte nawet 60 mld USD rocznie.
 • Meizu M3 Note - mocna średnia półka za równowartość 480 zł

  Meizu M3 Note - mocna średnia półka za równowartość 480 zł

  Chińska firma Meizu zaprezentowała nowego smartfona ze średniej półki – model M3 Note, który kosztuje równowartość 129 dol.!
 • Chiński gigant produkujący elektronikę użytkową debiutuje w Polsce

  Chiński gigant produkujący elektronikę użytkową debiutuje w Polsce

  Xiaomi to jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych świata. Jest nazywana "chińskim Apple". Wchodzi na nasz rynek z dwoma modelami kamerek marki Xiaoyi - dla osób aktywnych oraz do użytku domowego. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym powstaje oficjalna sieć dystrybucji tej marki.
 • Chiński dramat tragiczny dla złotego

  Chiński dramat tragiczny dla złotego

  Eurodolar wrócił ponad 1,08 - pytanie, na jak długo? W każdym razie był już chwilami dużo niżej, ocierając się nawet o okolicę 1,0710. W obecnych czasach, kiedy dla rynków punktem odniesienia jest oczekiwanie na dalsze zacieśnianie polityki przez Fed, to właśnie wzrost eurodolara może świadczyć o pogorszeniu sentymentu rynkowego, o zamykaniu pozycji carry-trade, o spadku wiary w to, że następna podwyżka dolarowa nastąpi szybko.
 • Chiński pomysł na rynek. Władza szykuje nowe rozwiązania

  Chiński pomysł na rynek. Władza szykuje nowe rozwiązania

  Chiny wprowadzą "mechanizm stabilizujący" rynek kapitałowy. Ma to zapobiegać długotrwałym spadkom.
 • Chińskie hotele pozbywają się... gwiazdek

  Chińskie hotele pozbywają się... gwiazdek

  Chińskie luksusowe hotele na własne życzenie pozbywają się gwiazdek. Po raz pierwszy w historii 56 hoteli w Chinach zwróciło się z prośbą do władz o obniżenie liczby gwiazdek. Głównie pięciogwiazdkowe hotele padły bowiem ofiarą walki władz ... z korupcją we własnych szeregach.
 • Ryby hodowane na 15. piętrze szturmem zdobywają chiński rynek

  Wolno żyjące w morzach ryby stanowią coraz mniejszy udział w owocach morza sprzedawanych na hongkońskiej giełdzie rybnej. Teraz to niecałych 20 proc. Reszta to ryby hodowlane.
 • Chińska waluta coraz bardziej globalna

  Chińska waluta coraz bardziej globalna

  Większość najważniejszych rynków finansowych świata zainteresowanych jest realizacją transakcji handlowych i inwestycyjnych z Chinami w walucie tego kraju. Po Hongkongu, Singapurze i Londynie rozliczenia w juanach wprowadzają Paryż, Luksemburg, Frankfurt i Dubaj.
 • Chińskie dane znowu w grze

  Europejskie giełdy nie będą mieć czasu na rozpamiętywanie końcówki sesji na Wall Street, która przyniosła kolejne rekordy tamtejszych indeksów. Dziś liczyć się będą informacje z dwóch obecnie kluczowych dla świata gospodarek. Te z chińskiej lekko rozczarowały. Cała nadzieja w amerykańskiej.