China

Artykuły - China (838)

 • Moskiewska giełda podpisała umowę o współpracy z China Financial Futures Exchange

  Moskiewska giełda podpisała umowę o współpracy z China Financial Futures Exchange

  Moskiewska giełda i China Financial Futures Exchange (CFFEX) z Szanghaju podpisały memorandum (protokół ustaleń) mające na celu rozwój współpracy i obopólne wsparcie partnerskich relacji oraz wzajemnych inicjatyw między giełdami - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie giełdy moskiewskiej.
 • Informacja o istotnym zamówieniu z Chin

  Zarząd Emitenta informuje o otrzymaniu przez Spółkę zależną New Dragon Electronic Ltd. zamówienia od partnera z Chin. NDEL dostarczy klientowi czytnik książek K7M z ekranem TFT. Klient wpłacił depozyt, zamówienie jest w trakcie realizacji. Łączna wartość zamówienia wynosi 120 000 USD w przeliczeniu około 473 000 PLN. Osoby reprezentujące spółkę:Maciej Podbielski - Członek Zarządu
 • Miedź w Londynie drożeje, bo Chiny zapowiadają wsparcie dla gospodarki

  Miedź na giełdzie w Londynie drożeje w reakcji na zapowiadane wsparcie gospodarki w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5868 dol. za tonę, po zwyżce notowań o 0,2 proc.
 • Miedź drożeje dzięki spadającemu dolarowi i danym z Chin

  Miedź na giełdzie w Londynie drożeje, ponieważ dolar osłabił się po osiągnięciu 12-letnich maksimów, a w Chinach opublikowano dane o wzroście akcji kredytowej.
 • Miedź tanieje przez Chiny

  Miedź na giełdzie w Londynie tanieje, bo import w Chinach spadł najmocniej od 4 lat - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.730,00 USD za tonę, po zniżce notowań o 0,3 proc.
 • Chiny obniżają prognozy wzrostu

  W kontekście rozpoczynających się dzisiaj obrad kongresu Ludowej Partii Chin, który najpewniej poruszy kwestie gospodarcze, premier Li zaprezentował nowe prognozy rządu. I tak tempo wzrostu PKB w tym roku może oscylować wokół 7 proc., a inflacja CPI wokół 3 proc. To nie jest szczególne zaskoczenie dla rynku, gorzej, jeżeli ostatecznie odczyty okażą się gorsze, a władze nie będą potrafiły poradzić sobie ze spowolnieniem (zwłaszcza potencjalnymi problemami na rynku nieruchomości). Przez chwilę pojawiły się też spekulacje, jakoby władze zamierzały dopuścić do większego osłabienia się juana w relacji do dolara, ale zostały zdementowane.
 • Decyzja Ludowego Banku Chin

  Dane o koniunkturze w chińskim przetwórstwie przemysłowym w lutym wskazują na jej lekką poprawę w porównaniu ze styczniem br. Indeks PMI dla przetwórstwa wzrósł do 50,7 pkt. z 49,7 pkt. w styczniu, kształtując się powyżej opublikowanego w ubiegłym tygodniu wstępnego szacunku (50,1 pkt.).
 • Bank centralny Chin obniżył stopy procentowe

  Bank centralny Chin obniżył stopy procentowe o 25 pkt. bazowych - podał bank na stronie internetowej w sobotę.
 • Polskie zabawki made in China biją rekordy

  Polskie zabawki made in China biją rekordy

  Już po trzech kwartałach ub.r. było jasne, że będzie historyczny wynik: wartość importu zabawek z Chin do Polski przekroczyła 1,97 mld zł. To o ponad 200 mln zł więcej niż w 2014 r. - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Miedź taniej przez Chiny

  Miedź na giełdzie w Londynie tanieje w reakcji na informacje, że w Chinach spadają ceny nieruchomości - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.749,00 USD za tonę, po zniżce o 0,2 proc.