Chicago

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Chicago (Film (2002) Reż.Rob Marshall) ,

Artykuły - Chicago (1089)

 • USA: Strzelaniny w amerykańskich miastach. Sześć ofiar

  USA: Strzelaniny w amerykańskich miastach. Sześć ofiar

  W Stanach Zjednoczonych doszło we wtorek do dwóch strzelanin, w których zginęło co najmniej sześć osób. Cztery ofiary śmiertelne odnotowano w Chicago, a dwie - w Albertville, w stanie Alabama, gdzie także napastnik popełnił samobójstwo.
 • Leopold i Loeb. Zbrodnia daleka od doskonałej

  Leopold i Loeb. Zbrodnia daleka od doskonałej

  Mogli stanowić przyszłość amerykańskiej elity, ale zamiast wielkich karier i majątków, wybrali drogę zabójców. Nathan Leopold i Richard Loeb, urzeczeni ideą nadczłowieka, postanowili zamordować młodego chłopca, a następnie - dzięki swej rzekomej inteligencji i błyskotliwości - próbowali oszukać policję i sąd. Nie udało się. Diaboliczny plan legł w gruzach przez jeden charakterystyczny przedmiot pozostawiony na miejscu zbrodni.
 • Trzy miesiące mieszkał na lotnisku, bo... bał się koronawirusa

  Trzy miesiące mieszkał na lotnisku, bo... bał się koronawirusa

  Służby lotniska O’Hare w Chicago aresztowały mieszkańca stanu Kalifornia, który poproszony o pokazanie dokumentu tożsamości, posłużył się identyfikatorem skradzionym od pracownika jednej z linii lotniczych. Po wstępnym przesłuchaniu okazało się, że mężczyzna pomieszkiwał nielegalnie na terenie portu lotniczego od... trzech miesięcy. Jak przyznał, "bał się polecieć do domu" przez pandemię.
 • Podatek "od chmury" oznacza podwyżkę ceny PS Plus w Chicago

  Podatek "od chmury" oznacza podwyżkę ceny PS Plus w Chicago

  ​Złe wiadomości dla graczy w Chicago: nowy "podatek od chmury" (ang. cloud tax) wprowadzony w tym amerykańskim mieście spowoduje, że od 14 listopada użytkownicy PlayStation Plus i PlayStation Now zapłacą 9 procent więcej za dostęp do tych - i innych - usług abonamentowych.
 • Musk zbuduje superszybką kolej Chicago - lotnisko O'Hare

  Musk zbuduje superszybką kolej Chicago - lotnisko O'Hare

  Przemysłowiec i miliarder Elon Musk zapowiedział w, że w ciągu trzech lat zbuduje superszybką kolej podziemną, która połączy śródmieście Chicago z lotniskiem O'Hare. Podróż w obie strony ma trwać zaledwie 12 minut.
 • Chicago: 40 lat od śmierci Terry'ego Katha

  Chicago: 40 lat od śmierci Terry'ego Katha

  Terry Kath był wybitnym gitarzystą, który zakończył swoje życie z powodu wygłupów z bronią. 40 lat temu założyciel Chicago zginął w wyniku przypadkowego postrzału.
 • CNN: Rekordowa liczba zabójstw w Chicago

  CNN: Rekordowa liczba zabójstw w Chicago

  W 2016 roku w Chicago odnotowano 762 morderstwa wynika z policyjnego raportu lokalnej policji. Tak wysokiego wskaźnika przestępstw nie było w tym amerykańskim mieście od prawie dwóch dekad – donosi CNN. Zaniepokojenie w tej sprawie wyraził również prezydent elekt Donald Trump.
 • PLL LOT wznawiają loty z Krakowa do Chicago

  PLL LOT wznawiają loty z Krakowa do Chicago

  Polskie Linie Lotnicze LOT od lipca przyszłego roku wznowią bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago. Stolica Małopolski straciła loty do Stanów Zjednoczonych w październiku 2010 r., kiedy po 13 latach z ich utrzymywania zrezygnował narodowy przewoźnik.
 • Chicago: Polonia protestowała na wiecu Clinton

  Chicago: Polonia protestowała na wiecu Clinton

  Hillary Clinton prowadziła wczoraj kampanię wyborczą w Chicago. Wizycie byłej sekretarz stanu USA towarzyszyły protesty Polonii.
 • W Chicago powstanie kolejka linowa - do transportu mieszkańców i turystów

  W Chicago powstanie kolejka linowa - do transportu mieszkańców i turystów

  W Chicago już wkrótce powstanie nowa atrakcja turystyczna - kolejna linowa zdolna do przewozu 3000 osób na godzinę z obrzeży miasta do jego centrum.

Filmy - Chicago (2)

 • "Hard To Say I'm Sorry" Chicago

  Aby wejść na wyższy poziom o udział w nagraniach poprosili bardzo popularnych w latach 80. muzyków grupy „Toto”. Opłaciło się i „Chicago” zostało legendą muzyki rozrywkowej. Poznaj tę historię w nowym odcinku "Hitów z Satelity".
 • "Hard To Say I'm Sorry" Chicago

  Aby wejść na wyższy poziom o udział w nagraniach poprosili bardzo popularnych w latach 80. muzyków grupy „Toto”. Opłaciło się i „Chicago” zostało legendą muzyki rozrywkowej. Poznaj tę historię w nowym odcinku "Hitów z Satelity".