CHF

Artykuły - CHF (197)

 • RPO złożył skargę nadzwyczajną w głośnej sprawie kredytu frankowego

  RPO złożył skargę nadzwyczajną w głośnej sprawie kredytu frankowego

  Rzecznik Praw Obywatelskich złożył skargę nadzwyczajną od wyroku z 2015 r. oddalającego pozew inicjatora Stowarzyszenia na Rzecz Obrony Praw Konsumenta i Obywatela "Pro Futuris" w sprawie unieważnienia umowy kredytu we frankach szwajcarskich. Rzecznik wnioskuje o ponowne rozpoznanie tej sprawy.
 • ​Szwajcarski Bank Narodowy nie zmienia stóp

  ​Szwajcarski Bank Narodowy nie zmienia stóp

  Bank centralny Szwajcarii utrzymał stopy procentowe bez zmian. Nadal benchmarkowa stopa polityki monetarnej SNB i stopa depozytowa wynoszą nadal po minus 0,75 proc.
 • Prognoza dla frankowiczów. Jest szansa na obniżenie rat kredytów

  Prognoza dla frankowiczów. Jest szansa na obniżenie rat kredytów

  Złoty w ostatnich dniach traci na wartości, ale bardziej wobec euro i funta szterlinga niż franka szwajcarskiego. Niektórzy ekonomiści przewidują, że waluta Helwetów osłabnie pod koniec tego roku i będzie kosztować mniej niż 4 zł. Zadłużeni w frankach mają szansę na mniejsze raty kredytów.
 • Ile frankowicze mogą zyskać na porozumieniach z bankami?

  Ile frankowicze mogą zyskać na porozumieniach z bankami?

  Ile frankowicze mogą zyskać na porozumieniach z bankami? - zastanawia się wtorkowa "Rzeczpospolita" i ocenia, że dla decyzji kredytobiorców kluczowy może być rok udzielenia kredytu i chęć uniknięcia kosztów sporów sądowych.
 • Czas, by Sąd Najwyższy kompleksowo ocenił umowy kredytowe we frankach szwajcarskich

  Czas, by Sąd Najwyższy kompleksowo ocenił umowy kredytowe we frankach szwajcarskich

  Problem z umowami we frankach szwajcarskich nabiera tempa. Obecnie kredytobiorcy złożyli skargi kasacyjne od tych wyroków do Sądu Najwyższego, który może zająć się kompleksowo kredytami denominowanymi – gdyż obie skargi dotyczą szeregu istotnych zagadnień prawnych na gruncie umów denominowanych do waluty CHF.
 • Rynki boją się drugiej fali

  Rynki boją się drugiej fali

  Pojawia się coraz więcej informacji sugerujących, że druga fala pandemii może nadejść szybciej niż się tego obawiano (tj. na jesieni). Inwestorzy wracają do bezpiecznych przystani takich jak jen, frank i złoto.
 • Raty kredytów we frankach niemal najwyższe w historii

  Raty kredytów we frankach niemal najwyższe w historii

  W związku problemami gospodarczymi wywołanymi koronawirusem, frank szwajcarski mocno zyskuje na wartości. 9 marca jego kurs wynosił aż 4,11 zł. Tak wysoki poziom oznacza, że najbliższa rata może być jedną z najwyższych w historii.
 • Bankowy plan na franki

  Bankowy plan na franki

  ​Rosnąca liczba pozwów sądowych i większy odsetek przegrywanych spraw zaczynają skłaniać kredytodawców do oferowania ugód klientom. Czy okażą się atrakcyjne? Niekoniecznie - pisze w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolita".
 • Mocne euro pomaga frankowiczom

  Mocne euro pomaga frankowiczom

  Ostatni tydzień lipca przyniósł znaczący spadek notowań franka, którego średnia wartość na koniec miesiąca pokazała 3,74 PLN. Tak mało za szwajcarską walutę Polacy płacili przed pamiętnym "czarnym czwartkiem". Jest to pewne odciążenie dla kredytobiorców. Dla nich jednak ważniejsze pozostają perspektywy kursu franka - mówi analityk walutowy Ekantor.pl.
 • Sąd oddalił powództwo frankowicza

  Sąd oddalił powództwo frankowicza

  Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił apelację mBanku i zmienił wyrok Sądu I instancji, oddalając wniesione przez kredytobiorcę powództwo w całości.