chemioterapia

Artykuły - Chemioterapia (47)

Filmy - Chemioterapia (5)

 • Wzruszająca chwila. Tego się nie spodziewał

  Uczniowie oklaskami powitali kolegę, który wrócił do szkoły po zakończonej półrocznej chemioterapii. W 2016 roku u sześciolatka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przez cały ten czas znajomi i nauczyciele wspierali go i dopingowali w powrocie do zdrowia. (STORYFUL/x-news)
 • Pokonała ciężką chorobę treningiem!

  Kobieta, mimo choroby nie poddała się i walczyła o swoje życie... trenując. Podczas chemioterapii uciekła na siłownię, aby przestać myśleć o raku. I tak się zaczęło. W momencie zrozumiała, że nie może żyć bez siłowni. 6 dni w tygodniu ciężkich treningów pozwoliły jej nabrać ponownie pewności siebie oraz sylwetki, o której marzyła.
 • Henna dla chorych kobiet

  Węgierska artystka Krisztina Soos w ciekawy sposób pomaga kobietom przechodzącym chemioterapię. Na pomysł wpadła 3 lata temu, kiedy cierpiąca na raka dziewczyna, poprosiła ją o pomalowanie głowy. Teraz, razem z innymi artystkami, zaprasza kobiety cztery razy w roku na darmowe malowanie henną. Wiele z nich dzięki temu czuje się na tyle pewnie, by wychodzić z domu bez apaszki. Aniko Mihalyovics, mająca przed sobą jeszcze dwie sesje chemioterapii, dzięki malunkom „znalazła w sobie piękno w tych trudnych chwilach”. Jest to również do rozmowy - chore kobiety mogą porozmawiać z osobami, które są w podobnej sytuacji. Atmosfera podczas tych spotkań w Budapeszcie jest niezwykle przyjazna i luźna. Zielona henna używana w czasie spotkania jest zupełnie bezpieczna dla pacjentek (w przeciwieństwie do czarnej, która zawiera substancje toksyczne).
 • Tak pokonamy raka? Rewolucyjna terapia

  Leczenie nowotworu poprzez podawanie leku „zaprojektowanego” specjalnie dla danego pacjenta i zaprogramowanego na zniszczenie komórek rakowych znajdujących się w jego organizmie - do niedawna taka wizja mogła zostać uznana za medyczne science fiction. Dziś jednak ta przełomowa metoda leczenia nowotworów jest testowana w jednej z renomowanych brytyjskich klinik. Jeśli jej skuteczność zostanie potwierdzona, lekarze już nigdy nie będą się zastanawiać, dlaczego u niektórych chorych chemioterapia działa, a u innych nie. Nie będą też stosować tego samego leczenia u wszystkich. Każdy pacjent z nowotworem dostanie spersonalizowany lek, stworzony z myślą o nim i jego chorobie. Czy w ten sposób medycyna pokona wreszcie raka?