chemioterapia

Artykuły - Chemioterapia (56)

Filmy - Chemioterapia (3)

  • Pokonała ciężką chorobę treningiem!

    Kobieta, mimo choroby nie poddała się i walczyła o swoje życie... trenując. Podczas chemioterapii uciekła na siłownię, aby przestać myśleć o raku. I tak się zaczęło. W momencie zrozumiała, że nie może żyć bez siłowni. 6 dni w tygodniu ciężkich treningów pozwoliły jej nabrać ponownie pewności siebie oraz sylwetki, o której marzyła.
  • Henna dla chorych kobiet

    Węgierska artystka Krisztina Soos w ciekawy sposób pomaga kobietom przechodzącym chemioterapię. Na pomysł wpadła 3 lata temu, kiedy cierpiąca na raka dziewczyna, poprosiła ją o pomalowanie głowy. Teraz, razem z innymi artystkami, zaprasza kobiety cztery razy w roku na darmowe malowanie henną. Wiele z nich dzięki temu czuje się na tyle pewnie, by wychodzić z domu bez apaszki. Aniko Mihalyovics, mająca przed sobą jeszcze dwie sesje chemioterapii, dzięki malunkom „znalazła w sobie piękno w tych trudnych chwilach”. Jest to również do rozmowy - chore kobiety mogą porozmawiać z osobami, które są w podobnej sytuacji. Atmosfera podczas tych spotkań w Budapeszcie jest niezwykle przyjazna i luźna. Zielona henna używana w czasie spotkania jest zupełnie bezpieczna dla pacjentek (w przeciwieństwie do czarnej, która zawiera substancje toksyczne).
  • Tak pokonamy raka? Rewolucyjna terapia

    Leczenie nowotworu poprzez podawanie leku „zaprojektowanego” specjalnie dla danego pacjenta i zaprogramowanego na zniszczenie komórek rakowych znajdujących się w jego organizmie - do niedawna taka wizja mogła zostać uznana za medyczne science fiction. Dziś jednak ta przełomowa metoda leczenia nowotworów jest testowana w jednej z renomowanych brytyjskich klinik. Jeśli jej skuteczność zostanie potwierdzona, lekarze już nigdy nie będą się zastanawiać, dlaczego u niektórych chorych chemioterapia działa, a u innych nie. Nie będą też stosować tego samego leczenia u wszystkich. Każdy pacjent z nowotworem dostanie spersonalizowany lek, stworzony z myślą o nim i jego chorobie. Czy w ten sposób medycyna pokona wreszcie raka?