chemia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Chemia (zespół) ,

Artykuły - Chemia (145)

Filmy - Chemia (8)

 • Nobel z chemii za badania nad ewolucją

  - Królewska Szwedzka Akademia Nauk postanowiła przyznać Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za 2018 r. w połowie Frances H. Arnold za badania nad ukierunkowaną ewolucją białek. Druga połowa została przyznana wspólnie George’owi P. Smithowi i Gregory’emu P. Winterowi za opracowanie metody genetycznego modyfikowania peptydów i bakteriofagów – poinformował Goran K. Hansson z Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk. (SE TV4/x-news)
 • Świecące słoiki - chemiczne lampiony

  Jak wykorzystać stare słoiki? Możliwości jest wiele, dziś mamy dla was propozycję na chemiczne lampiony! W parę chwil można zrobić świetne dekoracje, które przez kilka godzin będą cieszyły oko swoją wyjątkowością. Do przygotowania chemicznych lampionów wystarczą puste stare słoiki i świecące patyczki chemiczne, które można dostać niemal w każdym sklepie. Zobaczcie, jakie to proste!
 • Rośnie pozycja polskiego przemysłu chemicznego w Europie

  Branża chemiczna jest jednym z motorów rozwoju gospodarczego. Tworzy nowe rozwiązania technologiczne i tym samym wspiera rozwój innych branż. Zatrudnienie jednej osoby w spółce chemicznej skutkuje stworzeniem czterech miejsc pracy w innych przedsiębiorstwach. Najwięcej firm z tej branży działa na Mazowszu. Wspierać je będzie Mazowiecki Klaster Chemiczny. O tym, jak to wsparcie powinno wyglądać, dyskutować będą eksperci z Polski i zagranicy podczas 6. Forum Rozwoju Mazowsza.
 • Niepewność w branży chemicznej

  Ubiegły rok nie był łatwy, a i w tym pojawiają się nowe wyzwania. Od pewnego czasu, dyskutując o chemii w Polsce, mówimy o konsolidacji, polityce klimatycznej, o cenach surowców, w tym gazu. To nadal jest ważne i będzie determinowało naszą sytuację – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Adam Leszkiewicz, prezes Zakładów Azotowych Kędzierzyn.