chciał

Artykuły - Chciał (1794)

 • Palacze chcą wiedzieć co palą

  Palacze chcą wiedzieć co palą

  Ponad 84 proc. pełnoletnich palaczy chce informacji o mniej szkodliwych produktach niż papierosy informuje Polska Izba Handlu.
 • Przedsiębiorcy chcą uniknąć tworzenia PPK

  Przedsiębiorcy chcą uniknąć tworzenia PPK

  Firmy inwestują w pracownicze programy emerytalne. Chcą uniknąć konieczności tworzenia pracowniczych planów kapitałowych.
 • Kukiz'15 chce likwidacji podatku PIT

  Kukiz'15 chce likwidacji podatku PIT

  Kukiz'15 chce likwidacji podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT); to podatek niesprawiedliwy, skomplikowany i generujący nieprawdopodobną biurokrację - powiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
 • Miliarder chce kupić stadion Wembley

  Miliarder chce kupić stadion Wembley

  Właściciel drugoligowego Fulham FC i występującej w NFL drużyny Jacksonville Jaguars Shahid Khan złożył wartą ponad 500 milionów funtów (2,43 miliarda złotych) ofertę zakupu angielskiego stadionu narodowego Wembley - poinformowała londyńska popołudniówka "Evening Standard".
 • Spółka z Kuwejtu chce przyjąć polską mleczarnię

  Spółka z Kuwejtu chce przyjąć polską mleczarnię

  Spółka Visdal Investments kontrolowana przez kuwejcki holding Kuwait Projects Company Holding chce przejąć spółkę Mlekoma - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Co nie chce spadać...

  Na rynku od miesięcy dominuje przeświadczenie, że dolar ma mnóstwo powodów, by być słabszym z biegiem czasu, a jednak od lutego pesymizm nie może znaleźć potwierdzenia w notowaniach indeksu dolarowego. Piątkowy zaskakujący rajd rentowności obligacji skarbowych USA daje dolarowi świeży zastrzyk mocy, a niechęć inwestorów do USD wystawiona jest na ciężką próbę.
 • Próchnik chce zaspokoić wierzycieli

  27 marca Próchnik złożył do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, X Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wniosek o wszczęcie postępowania sanacyjnego. Wynik Próchnika za 2017 rok będzie niższy o ok. 7,5 mln zł z powodu odpisu aktualizacyjnego (około 3,84 mln zł) oraz przeszacowania nieruchomości inwestycyjnej (około 3,62 mln zł) - podała spółka w komunikacie.
 • Nowoczesna chce od 1 lipca br. obniżenia stawek VAT do 22 proc. i 7 proc.

  Nowoczesna chce od 1 lipca br. obniżenia stawek VAT do 22 proc. i 7 proc.

  - Obniżenie od 1 lipca br. stawek VAT do 22 proc. i 7 proc. przewiduje projekt ustawy przygotowany przez Nowoczesną; projekt zostanie złożony w środę w Sejmie - poinformowali na konferencji prasowej posłowie Jerzy Meysztowicz i Marek Sowa.
 • SES Encoal Energy chce wdrożyć technologię zgazowania węgla

  SES Encoal Energy chce wdrożyć technologię zgazowania węgla

  SES Encoal Energy, spółka joint venture utworzona przez Synthesis Energy Systems i EnInvestments, chce wdrożyć w Polsce technologię zgazowania węgla SGT. Prowadzi w tej sprawie rozmowy m.in. z branżą energetyczną, cztery projekty są na zaawansowanym etapie - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.
 • PowerChina chce zawojować polski rynek budowlany

  PowerChina chce zawojować polski rynek budowlany

  Ostatnio grupa złożyła najtańszą ofertę na budowę drogowej zakopianki, a wcześniej spalarni odpadów w Warszawie. Ponadto chce też m.in. rozbudować stołeczne metro i sieci przesyłowe. Przedstawiciel koncernu w rozmowie z portalem WNP.PL zapowiedział starania o osiągnięcie kluczowej pozycji w polskim budownictwie.

Filmy - Chciał (1)

 • "Zgromadził hurtowe ilości amunicji". W Olsztynie ruszył proces Wojciecha K. oskarżonego o planowanie zamachu na prezydenta i rząd

  Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie stanął Wojciech K., który według prokuratury „planował zamach na konstytucyjne organy państwa”. – Gromadził broń i hurtowe ilości amunicji. Okoliczności ujawnione w trakcie postępowania pozwalają przyjąć, że to przygotowanie do zamachu – powiedziała Aneta Czokało-Deptuła z Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. – Był pasjonatem militariów – powiedział adwokat oskarżonego Igor Sztynio. Na pytanie, czy Wojciech K. „chciał zabić prezydenta, premiera, członków rządu i parlamentarzystów” Sztynio odpowiedział, że oskarżony absolutnie nie miał takiego zamiaru. Poza Wojciechem K. w sprawie oskarżeni są mieszkaniec Warszawy i dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Mężczyźni usłyszeli tylko zarzut nielegalnego posiadanie amunicji i broni palnej bez zezwolenia. Wojciech K. przed ponad dwa lata zgromadził ponad 300 kg materiałów wybuchowych i 25 sztuk broni.