Chce się żyć

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Chce się żyć (Film (2013) Reż.Maciej Pieprzyca) ,

Artykuły - Chce się żyć (21)

 • "Chce się żyć" wygrywa festiwal polskich filmów w Rzymie

  "Chce się żyć" wygrywa festiwal polskich filmów w Rzymie

  Film "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy jest zwycięzcą tegorocznej edycji festiwalu polskich filmów CiakPolska w Rzymie. Podczas tygodniowego przeglądu zaprezentowano około 30 produkcji. Najlepszy film wybrali widzowie.
 • "Papusza" wygrała w Łagowie

  "Papusza" wygrała w Łagowie

  Film o romskiej poetce "Papusza" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego otrzymał Złote Grono 43. Lubuskiego Lata Filmowego. W sobotni wieczór, 5 lipca, w łagowskim amfiteatrze odbyła się gala wręczenia nagród i zakończenie festiwalu.
 • Dawid Ogrodnik: Czasem organizm się buntuje

  Dawid Ogrodnik: Czasem organizm się buntuje

  Olśnił rolą Rahima w "Jesteś Bogiem", zabłysnął w "Idzie", ale to film "Chce się żyć" zmienił życie Dawida Ogrodnika na zawsze. Po morderczej pracy z własnym ciałem i psychiką zagrał sparaliżowanego Mateusza, zachwycając krytyków i publiczność. Hollywood takie kreacje nagradza Oscarami.
 • MocArty rozdane. Dawid Ogrodnik z nagrodą Bo wARTo!

  MocArty rozdane. Dawid Ogrodnik z nagrodą Bo wARTo!

  Już po raz czwarty rozdane zostały MocArty RMF Classic. Statuetki zdobyli m.in. aktorka Ewa Błaszczyk i kompozytor Tomasz Gąssowski. Specjalną nagrodę Bo wARTo! otrzymał Dawid Ogrodnik - znany m.in. z roli niepełnosprawnego Mateusza w filmie "Chce się żyć" w reżyserii Macieja Pieprzycy.
 • "Chce się żyć" Pieprzycy wygrywa Prowincjonalia

  "Chce się żyć" Pieprzycy wygrywa Prowincjonalia

  Film Macieja Pieprzycy "Chce się żyć" uznany został za najlepszy film zakończonego w nocy z soboty na niedzielę we Wrześni Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Obraz zdobył Jańcia Wodnika, główną nagrodę publiczności.
 • "Chce się żyć": Zagrać niepełnosprawnego

  "Chce się żyć": Zagrać niepełnosprawnego

  W filmie "Chce się żyć" - inspirowaną prawdziwą historią opowieścią o niepełnosprawnym Mateuszu - w postać głównego bohatera wcieliła się para aktorów - gwiazda "Jesteś Bogiem" Dawida Ogrodnika, a w młodszej wersji - fenomenalny debiutant Kamil Tkacz.
 • Dorota Kolak: Szczerze i pogodnie

  Dorota Kolak: Szczerze i pogodnie

  11 października na ekrany kin wejdzie "Chce się żyć" - inspirowana prawdziwą historią, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, opowieść o niepełnosprawnym, a jednocześnie obdarzonym błyskotliwym umysłem Mateuszu. "Pogodny ton tego filmu jest jedną z tych rzeczy, które mnie najbardziej zaskoczyły" - mówi Dorota Kolak.
 • Zaakceptowanie bariery "niemożliwości"

  Zaakceptowanie bariery "niemożliwości"

  - Najtrudniejsze było zaakceptowanie bariery "niemożliwości", jakiej nie mam jako osoba pełnosprawna. Gdy ją poczułem, wszyscy obecni wtedy na sali wiedzieli, że właśnie pojawił się Mateusz, jakiego szukałem - mówi w rozmowie z INTERIA.PL Dawid Ogrodnik, odtwórca głównej roli w filmie Macieja Pieprzycy "Chce się żyć".
 • "Chce się żyć": Żywot Mateusza [recenzja]

  "Chce się żyć": Żywot Mateusza [recenzja]

  Międzynarodowy sukces "Chce się żyć" na festiwalu w Toronto nie był przypadkowy, dawno nie mieliśmy bowiem w Polsce równie hollywoodzkiego filmu. Śmiem twierdzić, że gdyby został polskim kandydatem do Oscara, najnowszy obraz Macieja Pieprzycy bez problemu wywalczyłby nominację.
 • "Chce się żyć": Dwóch aktorów w jednej roli

  "Chce się żyć": Dwóch aktorów w jednej roli

  Stojące owacje na dwóch festiwalach, deszcz nagród i entuzjastycznych recenzji. To już teraz jest wydarzenie na skalę międzynarodową. 11 października na ekrany kin wejdzie "Chce się żyć" - inspirowana prawdziwą historią, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, opowieść o niepełnosprawnym, a jednocześnie obdarzonym błyskotliwym umysłem Mateuszu, brawurowo zagranym przez parę aktorów - gwiazdę "Jesteś Bogiem" Dawida Ogrodnika, a w młodszej wersji - przez fenomenalnego debiutanta Kamila Tkacza.