chcę

Artykuły - Chcę (2580)

 • MSP chce sprzedać resztę akcji PHN

  MSP chce przeprowadzić drugi etap prywatyzacji PHN przez publiczne wezwanie i liczy na uzyskanie premii za kontrolę - poinformował na posiedzeniu Komisji Skarbu Państwa Paweł Tamborski, wiceminister Skarbu Państwa. Dodał, że intencją resortu jest całkowite wyjście ze spółki
 • Rząd chce złupić oszczędności Polaków

  Rząd chce złupić oszczędności Polaków

  Opozycja nie zostawiła suchej notki na rządowych propozycjach okrajania OFE. - W ciągu czterech dni rząd chce rozmontować system emerytalny - mówili posłowie. Przeciwnicy rządowych zakusów na OFE alarmują, że propozycje mogą być niezgodne z konstytucją.
 • Chcą ograniczenia prędkości do 30 km/h!

  Chcą ograniczenia prędkości do 30 km/h!

  Nowy Ruch Drogowy apeluje do włoskiego rządu o zmianę przepisów na trasach. Federacja zrzeszająca ekologów, rowerzystów i pieszych chce, żeby dozwolona prędkość w miastach wynosiła najwyżej 30 km/h.
 • Przewoźnicy chcą blokować przejścia graniczne

  Przewoźnicy chcą blokować przejścia graniczne

  Zablokujemy przejścia graniczne, jeśli Rosjanie wprowadzą nowe opłaty dla ciężarówek wjeżdżających na ich terytorium - grożą polscy przewoźnicy. Od początku grudnia rosyjscy celnicy mają wymagać dodatkowych gwarancji eksportowych. Kierowcy tirów będą musieli kupować specjalne ubezpieczenia.
 • Brodzik chce mieć własną restaurację

  Brodzik chce mieć własną restaurację

  Joanna Brodzik, czyli Małgosia Jantar z "Ciszy nad rozlewiskiem", żartuje, że gdyby ktoś spytał ją o to, co potrafi robić najlepiej, bez wahania odpowiedziałaby, że... gotować. Aktorka myśli nawet o otworzeniu własnej knajpki i serwowaniu w niej dań, których przyrządzania nauczyła ją babcia!
 • Cruise chce grać z Nicholsonem!

  Cruise chce grać z Nicholsonem!

  Tom Cruise naciska na producentów z wytwórni Warner Bros Pictures, aby w komedii "El Presidente" zagrał Jack Nicholson. Byłoby to ich kolejne spotkanie na planie filmowym, po wspólnej produkcji "Ludzie honoru".
 • Wajda z nagrodą specjalną, "Chce się żyć" triumfuje

  Wajda z nagrodą specjalną, "Chce się żyć" triumfuje

  Andrzej Wajda otrzymał nagrodę specjalną na odbywającym się w Chicago 25. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, największym zagranicznym przeglądzie polskich filmów. Główną nagrodę imprezy zdobyły produkcje "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy oraz "Uwikłani" Lidii Dudy.
 • Chcą zabierać prawo jazdy za... drobne przestępstwa!

  Przyszły niemiecki rząd chce uzupełnić listę kar za drobne przestępstwa o możliwość odebrania skazanemu prawa jazdy jako alternatywy do kary pozbawienia wolności lub grzywny, nawet jeśli wykroczenie nie miało związku z ruchem drogowym.
 • Pietrucha chce zostać... restauratorką!

  Pietrucha chce zostać... restauratorką!

  Jeszcze niedawno Julia Pietrucha, czyli Sylwia Kobus z "Blondynki", mówiła w wywiadach, że nie zna się kompletnie na dwóch sprawach - biznesie i gotowaniu. Coś się jednak w tej kwestii musiało ostatnio zmienić, skoro aktorka, jak donosi jeden z magazynów, zamierza otworzyć własną... restaurację!
 • UKE chce mierzyć internet

  UKE chce mierzyć internet

  Urząd po raz drugi podejmuje próbę stworzenia systemu, który będzie oceniać jakość dostępu do sieci. Spodziewa się, że z tego pomiaru co tydzień będzie korzystać 5 mln internautów.

Filmy - Chcę (1)

 • "Zanim umrę, chcę..." - te słowa poruszyły tysiące osób!

  Proste tablice – i dające do myślenia treści, które prowokują lub inspirują. Spotkać je można w wielu miejscach na świecie, także w Polsce. Wszystko zaczęło się od pomysłu amerykańskiej artystki Candy Chang, która na jednej z ulic w Nowym Orleanie umieściła gigantyczną tablicę, prosząc przechodniów o dokończenie zapisanego na niej zdania: "Zanim umrę, chcę..." Takie dzielenie się swoimi marzeniami i nadziejami to, zdaniem wielu, skuteczne antidotum na postępujący proces osłabiania więzi międzyludzkich.