chanel

Artykuły - Chanel (56)

 • Co moda zawdzięcza Coco Chanel

  Co moda zawdzięcza Coco Chanel

  "Oddałam ciału kobiety wolność" - powiedziała kiedyś Coco Chanel. I rzeczywiście, to dzięki niej kobiety pozbyły się gorsetów, halek i tiurniury. Z okazji 130. urodzin francuskiej projektantki przypominamy niektóre z najważniejszych symboli jej domu mody.
 • Wiosenny makijaż Printemps Précieux prosto od Chanel

  Wiosenny makijaż Printemps Précieux prosto od Chanel

  Mocne usta i paznokcie oraz bardzo prosty naturalny makijaż oka to propozycja wiosennej stylizacji, którą dla Chanel przygotowała Lisa Eldridge.
 • Karl Lagerfeld w końcu przyznał się do swojego wieku

  Karl Lagerfeld w końcu przyznał się do swojego wieku

  Projektant mody Karl Lagerfeld w końcu przyznał się do tego, ile ma lat! W 2008 roku wyprawił imprezę na cześć swoich 70. urodzin, a cztery lata później z okazji... 79. Ostatecznie ujawnił, że w 2013 roku skończy 77 lat.
 • Kilkaset zapachów w jednym flakoniku, czyli brawurowa kariera perfum

  Kilkaset zapachów w jednym flakoniku, czyli brawurowa kariera perfum

  Trzy osoby na świecie za perfumy zapłaciły rekordową sumę 215 tys. dolarów. Król Anglii Karol I miał zapachowego doradcę, za to prezydent USA John F. Kennedy perfum nie używał wcale, bo uważał, że jego naturalny zapach jest wystarczająco atrakcyjny.
 • Brad Pitt - pierwszy facet w reklamie Chanel

  Brad Pitt - pierwszy facet w reklamie Chanel

  Za dziesięć dni premierę będzie mieć pierwsza w historii zapachu Chanel No.5 reklama z udziałem mężczyzny. Tym razem legendarnym perfumom dał się uwieść Brad Pitt. Znane są kolejne szczegóły tego niezwykłego projektu.
 • Kalendarz Pirelli 2011: Ale nuda!

  Kalendarz Pirelli 2011: Ale nuda!

  Powiedzmy sobie szczerze: najnowszy kalendarz Pirelli ze zdjęciami autorstwa Karla Lagerfelda rozczarowuje. Po sławnym projektancie, wychwalanym pod niebiosa w świecie sztuk wszelakich, spodziewaliśmy się dużo ciekawszych kadrów...
 • Mała czarna

  Mała czarna

  Ta niepozorna sukienka, stworzona przez Coco Chanel, stała się kwintesencją kobiecości.
 • Mademoiselle Coco Chanel

  Mademoiselle Coco Chanel

  Pośród przemijających mód i odchodzących w zapomnienie kreatorów mody istnieje nieśmiertelna ikona prawdziwej sztuki ubierania: Coco Chanel. Wylansowany przez nią elegancki styl do dziś pozostaje wzorem do naśladowania dla milionów kobiet na całym świecie.
 • Po prostu Lagerfeld...

  Po prostu Lagerfeld...

  Ekscentryczny lecz elegancki, starszy mężczyzna o śnieżnobiałych włosach spiętych w kucyk, zawsze w ciemnych okularach, znany i rozpoznawalny na całym świecie. Po prostu Lagerfeld.
 • Diane Kruger: Muza Lagerfelda

  Diane Kruger: Muza Lagerfelda

  "Jest dla mnie jak przyrodni ojciec" - powiedziała o Karlu Lagerfeldzie Diane Kruger. W ubiegłych latach aktorka była twarzą kampanii torebek domu mody Chanel i przy wielu uroczystych okazjach występowała w kreacjach specjalnie wybranych dla niej przez projektanta.

Filmy - Chanel (4)

 • Najsłynniejsze perfumy świata. Uwodzą i rozpalają zmysły

  W Paryżu uroczyście otwarto wystawę poświęconą najsłynniejszym perfumom świata – Chanel No. 5. Wprowadziła je na rynek słynna kreatorka mody Coco Chanel. Od 1921 r., kiedy to pojawiły się na sklepowych półkach, są kwintesencją kobiecości. - "Piątka" to coś więcej niż tylko perfumy; to manifestacja nowoczesności i wyjątkowa historia - mówi kurator wystawy, Jean-Louis Froment.
 • Chanel: Pokaz haute couture

  Nie tworzę futurystycznych ubrań. Tworzę ubrania na każdy kolejny sezon - mówi projektant domu mody Chanel, Karl Lagerfeld.
 • Chanel na jesień i zimę 2010/2011

  Sztuczne futra, brąz i biel - tak krótko można podsumować najnowsza kolekcję Karla Lagerfelda dla Chanel.
 • "Coco Chanel"

  Fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, która podarowała kobietom nieśmiertelną małą czarną oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5.