chabówka

Artykuły - Chabówka (2)

 • Krótsza podróż koleją do Zakopanego

  Krótsza podróż koleją do Zakopanego

  PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały 19 marca 2018 r. umowę o wartości 330 mln zł na modernizację linii kolejowej Chabówka - Zakopane. Inwestycja pozwoli skrócić czas jazdy pociągów między Chabówką a Zakopanem o ok. 30 minut.
 • Udany sezon pociągów retro w Chabówce

  Udany sezon pociągów retro w Chabówce

  Ok. 22 tys. osób uczestniczyło w tym sezonie w podróżach po Małopolsce zabytkowymi pociągami retro, sformowanych ze zbiorów Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Przedstawiciele placówki, bieżący rok oceniają jako bardzo udany.
 • Przetarg na modernizację linii kolejowej Chabówka - Zakopane

  Przetarg na modernizację linii kolejowej Chabówka - Zakopane

  PKP PLK ogłosiły przetarg na modernizację linii kolejowej nr 99 Chabówka - Zakopane z budową łącznicy w Chabówce. Projekt jest szacowany na 330 mln zł. Po zakończeniu inwestycji czas przejazdu między tymi miejscowościami skróci się o ok. 30 minut.
 • Wykoleiła się lokomotywa; utrudnienia w kursowaniu pociągów

  W Chabówce (woj. małopolskie) w sobotę wykoleiła się lokomotywa prowadząca pociąg Intercity Tatry relacji Zakopane-Warszawa. Nikomu nic się nie stało, Pasażerowie zostali przewiezieni autobusami do Krakowa, skąd do stolicy odjechali pociągiem rezerwowym.
 • Weekend z koleją w Chabówce

  Weekend z koleją w Chabówce

  W ostatni weekend sierpnia (28-29) odbędzie się coroczny pokaz zabytkowych parowozów i pociągów retro - Parowozjada 2010. Wystawę będzie można zobaczyć na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.
 • Jeżdżę do Chabówki na winkle...

  Jeżdżę do Chabówki na winkle...

  Jeżdżę do Chabówki na winkle, będzie 9 lat,nie jestem już MŁODY GNIEWNY, pierwsza młodość już dawno za mną.(*)
 • Święto zabytkowej kolei w Chabówce

  Święto zabytkowej kolei w Chabówce

  "Parowozjada 2009" - doroczne pokazy zabytkowego taboru kolejowego, odbędą się w dniach 5-6 września w skansenie w Chabówce (województwo małopolskie). Organizatorami imprezy są Spółka PKP CARGO i Fundacja Era Parowozów.
 • Chabówka - bardzo niebezpieczna droga...

  Chabówka - bardzo niebezpieczna droga...

  Wielka pompa, premier Miller, uroczyste przecinanie wstęgi, kapela góralska, wódka i zakąski. Tak rok temu otwierano 2-kilometrowy zmodernizowany odcinek drogi w Chabówce na trasie Kraków-Zakopane. Miało być szybciej i bezpiecznie, jest wolniej i niebezpiecznie.