Cezary

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
cezary ,

Artykuły - Cezary (10)

 • Cezary 2018: Ogłoszono nominacje

  Cezary 2018: Ogłoszono nominacje

  1 lutego w Paryżu ogłoszono nominacje do Cezarów - francuskich nagród filmowych. Po 13 szans na statuetki mają: docenione w Cannes "120 uderzeń serca" oraz widowiskowy dramat "Au revoir là-haut". Laureatów poznamy 2 marca.
 • Cezary 2017: "Elle" najlepszym filmem

  Cezary 2017: "Elle" najlepszym filmem

  W paryskiej Salle Pleyel odbyła się w piątek, 24 lutego, wieczorem 42. gala wręczenia Cezarów, nagród przyznawanych przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Podczas gali nie zabrakło akcentów politycznych. Cezary uważane są za francuski odpowiednik amerykańskich Oscarów.
 • Gala Cezarów w tym roku bez przewodniczącego

  Gala Cezarów w tym roku bez przewodniczącego

  Gala wręczenia francuskich nagród filmowych Cezary, zaplanowana na 24 lutego, nie będzie miała przewodniczącego po wycofaniu się pod presją środowisk feministycznych reżysera Romana Polańskiego - poinformowali organizatorzy.
 • Cezary: Triumf "Artysty". Sukces Polańskiego

  Cezary: Triumf "Artysty". Sukces Polańskiego

  Belgijsko-francuski film "Artysta" otrzymał w piątek, 24 lutego, wieczorem, w Paryżu najwyższą francuską nagrodę filmową - Cezara - za najlepszy film. Cezarem za najlepszą adaptację filmową uhonorowano Romana Polańskiego i Yasminę Rezę za "Rzeź".
 • Kate Winslet otrzyma Cezara

  Kate Winslet otrzyma Cezara

  Brytyjska aktorka Kate Winslet otrzyma honorowego Cezara za całokształt twórczości podczas 37. ceremonii wręczenia tych nagród, która odbędzie się pod koniec lutego w Paryżu.
 • Tarantino z "francuskim Oscarem"

  Tarantino z "francuskim Oscarem"

  Amerykański reżyser Quentin Tarantino otrzyma za miesiąc specjalne wyróżnienie Cesar d'Honneur. Twórcę kultowego "Pulp fiction" , który w 1995 roku Cezara nie dostał, doceniono jako "wspaniałego, międzynarodowego artystę".