CES

Artykuły - CES (51)

Filmy - CES (5)

 • Samochody jutra. Fascynująca przyszłość motoryzacji

  Samochód, który sam się prowadzi – to wizja, która urzeczywistnia się na naszych oczach! Pojazd wyposażony w system czujników i kamer radzi sobie zarówno na autostradzie, jak i w miejskim korku. Porusza się swoim pasem, utrzymuje odpowiednią prędkość i zwalnia w razie potrzeby. Takie auta zaprezentowano na odbywających się w Las Vegas targach nowych technologii i elektroniki użytkowej CES. - Osoba jadąca samochodem, zamiast myśleć o drodze, może się skupić na pracy lub odpoczynku; przeprowadzić wideokonferencję albo się zdrzemnąć - mówił w Las Vegas prezes Daimler AG. Konkurencja, czyli BMW, poszła o krok dalej. Koncern pokazał samochód, który sam parkuje, a następnie sam podjeżdża po właściciela. Auto wystarczy wezwać przez zegarek. Czy jednak kierowcy zechcą oddać kierownicę samochodowi? Na pewno łatwiej będzie im to przychodziło w długiej trasie, a nieco trudniej w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych, jak przejazd przez skrzyżowanie. No i pozostaje jeszcze kwestia czerpania przyjemności z jazdy… Czy na pewno chcemy, aby elektronika stopniowo pozbawiała nas możliwości samodzielnego wykonywania różnych czynności?
 • CES 2014: Autonomiczne samochody

  Niedługo nie będziemy musieli siedzieć za kierownicą – samochód da sobie doskonalę radę sam. A zamiast paliwa będziemy korzystać z energii słonecznej.
 • CES 2014: Elektronika noszona

  Podczas targów w Las Vegas zaprezentowano szereg produktów z kategorii elektroniki noszonej (ang. „Wearable tech"). Oto kilka najciekawszych.
 • CES 2013 - gadżety z Las Vegas

  Przez kilka dni Las Vegas było światową stolicą gadżetów oraz technologii - oto zestaw najciekawszych innowacji i niecodziennych pomysłów, które można było tam zobaczyć.